bugün

sevgiliyle en yakın arkadaş olmak gibi değildir. arkadaşla olan sınırlar sevgiliyle olandan daha kalındır. bu yüzden o kalın sınırların sevgili olduktan sonra incelmesi kolay olmaz, ama diğer taraftan sevgiliyle en yakın arkadaş olduğunuzda, aranızda konuşulmayan hiç bir mesele yoktur neredeyse. her şeyinizi paylaşırsınız. en mükemmeli ve en idealidir. sahip olanlar için bulunmaz nimettir. *
gay veya lezbiyen olmak icin sebep aramaktır. zaten sevgiliniz sizin her zaman en yakın arkadasınız olmalı.
çok kötü bir durum yoldaşlar. ilk önce arkadaş oluyorsunuz, sonra birbirinize kanka veya kardeş diyorsunuz ama bir anda birşeyler hissetmeye başlıyorsunuz karşılıklı olarak. sonra sevgili olup güzel bir şekilde devam ederken bir anda bitiyor ilişki. hem arkadaşlığınız bitiyor hem de ilişkiniz. yapmayın etmeyin lan ya kardeş demeyin, ya da gidin çıkın. çok samimi olunca bu kız bana verir duygusundan da vazgeçin çünkü kız sana güvendiği için samimi oluyor ama sen kalkıp sex planları kuruyorsun.
dünyadaki en saçma şeydir. Düşünsene en yakın arkadaşınken neler neler anlatmışsındır ona , sevgılıolduğunda o anlatılanları pişirip pişirip önüne getirir.
dışarıdan kolay gözükmesine 'kanka ayağı b..k ayağı" diye bir söz bile olmasına rağmen aslında çok zor,gerçek arkadaşla kurulan bağları bir anda parçalayabilecek olan,bu eylem için çaba göstermeden önce üzerinde düşünülmesi gereken şey.
normaldir. makul de karşılanabilir. ancak bazı riskleri vardır. en iyi arkadaşınızla sevgili olduktan sonra ilişkiyi yürütemezseniz en iyi arkadaşınızdan da olursunuz ki, iyi bir arkadaşlığın zor kurulduğu günümüzde bu olay depresyona kadar sürükleyebilir.
en iyi arkadaş sizin sırlarınıza vakıf olan insandır. bu durumu ilişkinizde problemler baş gösterdiğinde size karşı kullanabilir.
yine en iyi arkadaş sizin her tavrınızı yakından tanıdığı için; rol yapma, yalan söyleme ya da tavır değişikliği gibi durumları zorda kalınca kullanmanız güçleşir.
faydaları da vardır elbet. bir insanı tanımak ve güvenmek için harcayacağınız süre size bonus olarak gelir ki bu çok önemli bir bonustur.
nelerden hoşlandığını bildiğiniz için hediye almada, yemeğe götürmede, mekan ayarlamada sorun yaşamazsınız.
gereksiz tanışma, aptal sohbetler ve gece mesajlaşmalarından da yırtarsınız.
kararınıza saygı duyulacaktır.
kardeşim dediğin kıza/erkeğe karşı niyeti bozmaktır. haliyle biraz iğrençlik var işin içinde. olmaz mı olabilir. ona karışamayız ama sadece iki taraftan biri diğerine aşıksa bu denemesi akıl kârı değildir, sonunda daha önce hiç olmadığı kadar can yakar. ha olursa da harbi sağlam ilişki olur, ne iki yüzlülük ne yalan sadece dürüstlük olur. yinede ister istemez insanın aklına takılmaz mı "benim bu yaptığım şerefsizlik değil mi?" diye. şahsen benimde kardeşim dediğim biri var ama bunu hiç düşünmedim. yani düşünsenize senelerce herşeyinizi paylaştığınız sayısız şerefsize karşı savunduğunuz kıza yarın sizin o gözle baktığınızı... garip yani ama dediğim gibi olursa çok sağlam bir ilişki olur evliliğe kadar gidebilecek ama olmazsa ölmeyi isteyeceğiniz kadar çok canınız yanar, bence böyle saçma sapan işlere bulaşmayın.

söylemeden geçmeyeyim eğer iki tarafında birbirine ilgisi varsa hiç arkadaş ayağına yatmasınlar. onların ne olduğu bellidir.
sevgiliyle en yakın arkadaş olmak kadar değerli değildir, geçiniz.
ergenlerin sevdası. asla ama asla aşk değil, mutlu olmak için anca sevgili değiştirirler.
en yakın arkadaşların %90 aynı cins olduğu için, hem cins ilişki açısından değerlendirilmesi gereken olgu. sevgili olan olsun ben karışmam şahsen.
meriç adı altında yaşamaktır.
vardır böyle arkadaşlarım. ilk başta kanka diye gezip şu an sevgili olan. allah mesud bahtiyar etsin. gönül bu ne olacağı belli olmaz. o yüzden bir kıza hemen kanka demeyin. sonra arkanızdan söverler. tabi arkadaşlarınızdan alacağınız tepki de cabası.
Denedim. %100 çalışıyor. Test edildi. Onaylandı.

Tanımımsı:en yakın arkadaşım dediğin insana karşı aslında arkadaşlık değil, içinde aşk büyütmektir, bunu da etraf baskısından ötürü olsa gerek çok çok geç farkedip karşılıklıysa sevgili mertebesine yükseltmektir.
Zor durumdur. Cunku en yakin arkadas herseyinizi bilir. Anlatacak hicbirseyiniz yoktur. Yapilacak cogu seyi yapip tuketmissinizdir. O yuzden yeni birseyler yapamazsiniz. Hep ayni seyleri tekrar edip durursunuz. Buda monotonluga sebebiyet verir. Bir yandanda eskiden arkadas olarak hitap edilen kisinin sizin sevgiliniz pozisyonunda olmasi sizede mustakbel sevgilinizede tuhaf gelecektir. Tez zamanda ayrilinmasi, mumkunse boyle bir iliskiye hic baslanilmamasi gerekmektedir.
bu olay için kanka ayağı göt ayağı derler. aşk bittiğinde hem sevgilinden hem arkadaşından olursun .
günümüzde ilişkiler bitecek diye başladığından çok da laf sölemeye gerek yok. gayet de güzel oluyo. her şeyini bilen insanla bişeler paylaşmak hem daha kolay hem daha zevkli. hem de uzun süreli.
(bkz: en yakın sevgiliyle arkadaş olmak)
yalandır. aşk sonradan gelmez. kendinizi kandirmayin.
- aga niye bakıyon öyle.
+ ...
- lan bıraksana elimi.
+ oğlum çok tatlısın lan.
- ha siktir.
tanıdığın ve anlaşabildiğin bir arkadaş evet iyi olabilir belki de en yakın arkadaşla sevgili olmak düşüncesi kötüdür.
düşüncesi bile garip bir his yaşatan durum.

ve bütün alengirli durumlar gibi bu durum da aç akbabalar gibi tepemde volta atıyor. hayatımda en yakın arkadaşım olarak tanımlayabileceğim bir karşı cins neredeyse hiç olmamıştı, ama bu bahsettiğim arkadaş son iki yıldır öyleydi. özellikle okul döneminde haftada en az 1 kere yüz yüze görüştüğümüz ve okuldan tutun da ilişkilere kadar her şeyi samimice konuştuğumuz bir arkadaştı. aramızda öyle fiziksel temaslar olmuyordu, hani o seviyeli arkadaşlık denen naneyi doruklarda yaşıyorduk denilebilir. dalga geçerim, espri yaparım, o güler vs ama asla o çizgiyi geçmezdik.

neyse ben zaman zaman hoşlandığım kızlar vs. olduğu zaman anlatıyordum ona. başlarda uzun uzun konuşuyorduk, o beni dinleyip duruma göre yorum yapıyordu. lakin özellik okulun son döneminden (özellikle ocak-şubat aylarından beri) beni anlattığım kızlardan soğutmaya çalışıyor gibi bi tavrını sezdim. tabii bunu şaka yollu yaptığı için benim kuruntum olduğuna kanaat getirerek üstünde durmadım. daha sonra tatlım canımlı hitaplar başladı ki zamanında nadir de olsa bunları duyduğum için yine önemsemedim. zaten sevgilisinden de ayrılalı 4-5 ay olduğundan ve hep arkadaş, kanka modunda gittiğimizden aklıma bu tarz düşünceler geldiğinde kendimden utandım desem yalan olmaz.

ama dananın kuyruğu bugün kopma sinyali verdi. daha bir saat önce mesajla konuşurken whatsapp'tan öpücük yolladı. kalpli malpli bi şey bi de. "herhalde o kadar surat ifadesi arasından yanlışlıkla bastı" diye düşünürken iki mesaj sonra bi daha geldi aynısı. ben işi şakaya vurup şaşırmamış gibi yaptım. ben de hala şaka yollu (angut sanılma riskini de göze alarak tabii ki) "bunların hesabını sorucam sana" dedim. devamı şöyle:

+* sevgini belli etmek de suç oldu.
-*ehehe. arkadaşça sevgi bu di mi? (smiley)
+ bilemem artık (smiley)
- bak sonra yaptıklarımdan sorumluluk kabul etmem ama
+ rahat ol (smiley, tabi neye ne kadar rahatlık amk? kafamda deli sorular)
- ooo resmen flört sinyali bu (smiley, hala deneme yapıyorum hani çıkıp da şaka canım vs demesi için)
+ tamam flört edelim (smiley)
- aynen ya gelecek sevgililer için de alıştırma olur (smiley)
+ tamam tatlım kabul (hmm yok lan daha önce de tatlım dedi zaten işkillenmiyorum yine)
- aşık olmak yok ama (smiley)
+ onu bilemem artık.

şimdi içinizden bazı arkadaşlar çıkıp "birader bırak sinyali kız sellektör yapmış, daha neyi anlamadın mal mısın amk?" diyebilir ki haklılar da. ama bu kıza o gözle hiç bakmadım lan ben. yani friendzone'a isteyerek girdim amk zaten ilgim vs yoktu ama sohbeti ve insanlığı çok iyiydi ve aklı başında bir kızdı. yani başka bi kızla olsa tamam bitti bu iş, in a relationship moduna girebilirim derdim ama böyle en yakın arkadaş olunca insan ya inanmak ya da kabullenmek istemiyor.

o değil de ne bok yicem ben şimdi?
Düşünülemeyen durumdur. Dün eğer çok zengin olursam benimle evlenecegini söyledi, ben de melisi sevdiğimi söyledim...
Arkadaşa kalkmaması gerekir.
güzel bir şeydir sağlam bir dostluğun temelini oluşturduğu ilişkidir, bu ilişki genellikle uzun soluklu olup evlenmeye kadar varmaktadır, eğer sizde en yakın kız/erkek arkadaşınıza böyle bir yakınlık hissediyorsanız söylemelisiniz o'nu kaybetmek korkusuyla sonradan pişman olmak istemezsiniz değil mi ?
Geçti derken insanı ufak bir konuşmayla yeniden heyecanı saran ihtimal. Kız tatile beraber gidelim vs diyerek resmen zirveye çıkardı yazma işini amk ama ben hala saf saf cevaplar vermeye devam ediyorum. Ezik miyim neyim?