bugün

en yakın arkadaş erkekse bir sorun vardır.
normaldir. benim de başıma gelmişti.
O bana aşık olmuştu da ikimizin de hayatını mahvettik resmen.
en yakın arkadaş, sevgilisi var,sevgilisini tanıyorum, sıç bok durum.
insan en yakın arkadaşına aşık olmazsa, başka kime olabilir ki?

En tabii durumdur.
zordur. söylemedikçe onun sana en yakın arkadaş olma durumu artar. tiyatroya, sinemaya, çıkıp gezmeye sağa sola gidersiniz. birlikte harbiden iyi vakit geçirdiğini düşünürsün. sabahlara kadar konuşursunuz edersiniz, her şeyini paylaşırsınız, ailesi de tanır arasına yemeğe de gidersin. gece 2-3 gibi hastayım der, ee ilacını alsana dersin. ilacım yok der, ilacın ismini sorar nöbetçi eczane bulup, ilacını alır evine götürürsünüz. bir şeye canı sıkılır seni arar, senin omuzunda ağlar. ilişki yaşar biriyle, sen de yaşarsın biriyle. birbirinize anlatırsınız. ama söylemezsin. bu öz güvensizlikle ilgili değil, söyleyemiyorsun. ama burana geliyor bir konser çıkışı karşılıklı alkol aldığın bir gece ona açılıyorsun. ve ondan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. ilk gün, açıldığın için salak bir mutluluk oluyor. sonraki günler azap dolu geçiyor. bir de ayık kafayla konuşayım diyorsun yine boka sarıyor. her gün azap dolu geçmeye devam ediyor. arkadaş görüşmelerine o gelirse gitmiyorsun, gitsen de onunla eskisi gibi konuşmuyorsun. sonunda ne mi oluyor, hem en yakın arkadaşını hem de sevdiğin kadını yanı başındayken kaydediyorsun artık. sonra gözün açılıyor, etrafta başka kadınların olduğunu düşünüyorsun. kendine kızıyorsun, neden bu kadar bağlanmışım kör olmuşum diye. ama sonra iyi ki açılmışım diyorsun. açılmasaydım şu anki kadar zihnim açık olmazdı, gözümün önündeki perde inmezdi diyorsun. aşk gerçekten kör ediyor. en başta halen onun için bir şeyler yapmak istiyorsun, sonra diyorsun ki ulan zaten ben her şeyi yapmışım önceden. benim yapacak bir şeyim kalmamış diyorsun. eğer bir boşluk oluşmuşsa onda da oluştu diyorsun, eğer bu boşluğu anlamlandırırsa zaten o seninle konuşmaya gelir diyor. bekliyorsun. sonra beklememeyi de öğreniyorsun.
2 yıl önce bizim başımıza gelendir, beraber aynı üniversiteyi kazandıktan sonra her şey değişmiştir. Şimdi ne mi oldu? 2 yıldır çok değerli, çok özel bir ilişkim var ve çok mutluyum. Çok seviyorum be sözlük çoook.
Allah muhafaza. Ne kendim ne de bir başkasının bana karşı bu durumu yaşamasını isterim. Çünkü çok kötü bir şey bu. Arkadaş kaybetme sebebi. Böyle bir şey dile getirilmemeli arkadaşlığın selameti için. Öyle bir sinyal alındığı takdirde söylenmeli, diğer türlü yazık olur arkadaşlığa.
utandıran hadise.
mesela ben de öyle şu an. bi bakmışım ben bu kıza takılı kalmışım, mesajlaştığı çocuktan bahsedince mideme kramplar girmiş, sinirden evde dört dönüyormuşum. yapılacak tek şey adam gibi arkadaşlığı bitirip, bir insan tarafından iyi hatırlanmak olacak herhalde. bunun acısı bu gece beni bitirir sözlük.
edit: yanlış harf düzeltildi.
edit2: şimdi siz burada bize iğrenç falan ayağı çekiyorsunuz eyvallah da bu elde olan bir durum değil arkadaşım. bak ne yazmışım, böyle bir olaydan duyduğum utançtan dolayı arkadaşlığımı bitirip, bir insan tarafından iyi hatırlanmak istediğimi söylemişim. bu bence iğrençlik değil yapılacak en doğru hareket olacaktır.
Evlatlıktan reddedilme sebebidir. Evet.
önce böyle bi yakınlıklar aramalar yazmalar sonrasında lan dedim egzotikayı dur kendine gel kız senin kaç yıllık arkadaşın yapma etme. sonra daha da yakınlaşmalar filan tam seviyorum diyicem canım sakın yanlış anlama eski flörtümü unutamadım kafam karışıktı sen bi anlam çıkarma sen benim iyi bi arkadaşımsın dedi gitti. ne arkadaşlık kaldı ne itiraf öyle hepsi kursağımda kaldı hala yutkunamadım.
Uzun bir sürenin ardından yeniden buluştuk. Hayat bazen böyle yapıyor. Yanından ayrılmadığın, her anını beraber yaşadığın, her şeyini paylaştığın insanlarla uzun süre görüşememeye başlıyorsun. ilk başlarda ağır geliyor, kaldıramıyorsun ama yaşlandıkça anlıyor insan, doğanın kanunu bu. Ya da biz hayatın öyle bir elbise giydiğine inanıyoruz. Her neyse. Oturduk. Her zamanki gibi türk kahvesi söyledim. O da portakal suyu istedi.
aşk değildi ama bi ara hoşlanmıştım. aptalca bi şeydi lakin aptalca olan en yakın arkadaşım olması değil karakteriydi.
aşık olduğumuz insanın da en yakın arkadaşımız olmasını istediğimizden parodoksal bir durum.
karşı cinsten uzak durma sebebim. e araya mesafe koymazsan nolacaktı karşı cinsten biriyle. kadınların erkeklere karşı bir zaafı olduğuna zaten inanmıyorum da erkek bişeyler hisseder. gidin hemcinslerinizle arkadaşlık edin. muhafazakarlıktan demiyorum bunu.
Genel durum.
Bir garitir.
Seviyorum en yakın arkadaşımı ama fazlasıyla. Beğeniyorum. Akıllı buluyorum.

Korkuyorum onda fazlası yoktur diye.

Endişeliyim bu hislerimi bilirse ve dostluğunu da kaybedersem diye.
allah muhafaza, cinsel tercih değiştirtmek zorunda bırakır insanı.
görsel

belki aşk bildiğimiz aşklardan değildir. tenine aşık olmaktır. ıslaklığa aşık olmaktır. sıcaklığa aşık olmaktır. *