1988, 1999, 2000 ve 7.
Kesinlikle üniversite yıllarım.
Yurt hayatım ve edindiğim dostlukların kalitesine paha biçilemez. Hey gidi günler. Allah herkese nasip etsin inşallah.
1993 öncesi iyidir. *
1190.

hata:
entry nerde?
2011 bir de bu yıl.
Kayıtsız şartsız 90'lardır. Hanzoluğun, magandalığın ayıp olduğu, insanların bu gibi eksikliklerden kurtulmak için kendini geliştirmeye çalıştığı, Sadece zengin olmanın yaptığın pislikleri örtmediği ve toplumda sadece parayla saygı görmediğin, aksine parayla birlikte insan olarak da belirli bir yükseliş göstermen gereken yılladır!

Otobüste kız arkadaşı ile oturana, hatta öpüşene bile karışılmadığı yılladır! Mesela Karşıyaka sahilde polise göstermeden kızlı erkekli grup halinden turan, ellerinde bira çekirden yüzlerce farklı grup görmek mümkündü!

O zamanlar Türkiyede cemaat yerine cemiyet vardı! Hani şu sosyete diye aşağılanan vs! Sosyete de sosayiti (society) = toplum demek olsa da "Entelektüel" kelimesi gibi o da yozlaştırmadan nasibini almış kavram karmaşasına yenik düşmüştür!

Öte yandan PKK/Terörist böyle şuursuzca ortada at koşturamıyor, yok deveti tanımiik, özerklik ilan ediik vs diyemiyordu!

O zaman beyaz toroslar zamanıydı! PKK yol keser, otobüsü durdurur, halkı aşağı indirir, ellerinde keleşleri millete doğrultur, aralarında lider olan yüksek bir yee çıkar " Biz buradayız, Sizin devletiniz nerede" der, diğer 5 teröristse etrafı kolaçan ederdi!

Sonra o Torosun motoru durdurulur, boşa alınır farlar kapalı 5-10 metre ilerler, içinden sivil kıyafetli sakallı vs (Adeta pkk militanı tipli, çok daha iyi kürtçe hatta Arapça, Rusça, ingilizce, ibranice vs. konuşan) 3 kişi iner, hiç fark edilemden halkı arasına karışır, bir anda eş zamanlı 3-4 saniye 5 kez ateş sesi gelir!!!!

Peşinden bu adamlardan biri az önce pkk'lı liiderin çıktığı taşa çıkar" Devlet burada amına kodum" der olay kapanırdı!
Terörist bırak eylemi, daha eylemi hayal ederken, planlarken birileri kapıya tekmeyi koyar, içerideki her bir kelle başı bir atış sesi gelir olay kapanırdı!

Şeriatçı öyle sokaklarda şeriat ilan edemezdi! Sokakta müzik yapıyor diye sokak müzisyenlerine, elinde iki pitbull olan sakallı cübbeli tipler saldıramazdı!

Ha bir de Türkiyede en iyi pop, rap vs. müzik sanatçılarının çıktığı yılladır! Yaşar, Sertap Erener, Aşkın NurYengi, Levent Yüksel vb.

Türkiyede bugüne kadar bir stadyum doldurmayı başarmış tek hiphop grubu olan Cartel'in çıktığı yılladır! Metallica, Michael jackson kadar stadyumu doldurmuşlardı!

Şöyle bakınca iran devrimii öncesi ve sonrası iran gibi olmuşuz AMK!

Bağnazlık, yobazlık,hanzoluk, cahillik, teröristliği adı özgürlük, demokrasi, hümanizm, eşitlik vs. olmuş! Bunlar marifet olmuş!

Ama 800 Yıldır kesintisiz baş örtüsü taman kadınların çocuklarının saçlarının açık olduğu ülkede; Baş örtüsü karaçarşaf/Türbana dönmüş, Saçlarını örtmeyen kadın her ne kadar mütevazi ve muhafazakar giyinse bile orospu anılır olmuş!

Aydın olman, entelektüel (Fikir adamı, Zeka kelimesi kökünden gelen zeki, aydın insan demektir), çağdaş ve ilerlemeden yana, insan türünün özelliklerine ve evrenin, dünyanın gerçeklerine göre mantıklı çözümlere dayalı demokrasiden yana olan insanların, cehaletinin bilgi ile aşmaya çalışanların, sanatçıların, bilim adamlarının vs. kötülendiği, aşağılandığı bir ülkeye dönüşmüşüz AMK!

ilkokul 1. sınıf çocuğunun kaymakam, Başbakan ayrımını bildiği, Geçtim 7 bölgeyi Kıbrıs'ın enrede olduğunu vs. ilk okulda öğrendiği eğitim sistemine 90 yıl önce sahip olmuş ( Dünyada gelmiş geçmiş en başarılısı olduğu için Finlandiya eğitim sisteminin bire bir uyarlamasıdır) bir millete; sokak röportajında "Kıbrıs nerede" diye sorup, Nerede? Yunanistan'a mı yakın, Karadeniz'de mi, Avrupa damı vs. cevaplar aldığın, insanların bu ülkeye ilk yapılan cami, yol, otoban, Hava alanı, Köprü vb. ni 2002 yılda ve sonrasında yapıldı zannettiği bir topluma dönüştük!

ilerleme ve teknoloji çıkan en pahalı telefonu alıp sadece ne kadar hızlı TT, RT ve facebook beğenisi yaptığına göre kıyaslanır,

Demokrasi, sapık, katil, deli manyak, terörist vb. ne haklar verip insanların arasına salmak olarak algılandığı bir ülke!

Şu dini kitaplarda uydurulan mitolojide vs. yok edilmiş, denize batmış, Yanardağ yok etmiş kavimlerden bile beter bir şuursuzluk, dengesizlik, cahillik seviyesine ulaşmış bir toplum!
Lise yıllarımın son zamanlarıydı umarım üniversitede böyle güzelmyıllarım olur.
80'ler.
Henüz bu kadar kirlenmemişti herşey.
Teknolojinin amk!
en sevildiğimiz yıllardı.
2002 dir kesinlikle. Düşünsenize bi dünyanın en iyi kalecisi Rüştüymüs* olum haklı tartışma sevilerek yapılır dünya 3. olunmasi doların daha 1,60-80 lerde dolanmasi euro diye bi paranın olmamasi* Messi yerine ronaldinho, rivaldo, ronaldo* var ulan telefonlar bile daha hayatimiza yeni yeni giriyorken akşam ezabina kadar disarida kizli erkekli oynadik gelde üzülme.
üniversite yıllarım kesinlikle.
valla her sene gelecek seneye daha da sevdalanıyorum. umut işte..
yaşamadığım 80'ler ve peşisıra doya doya yaşadığım 90'lar. ne varsa eskide, ne varsa klasikte be sözlük.

en sevilen yıllardır. -tanıma gel-
yok öyle bir şey ya bence. her sene başka bir güzellikler yaşanıyor. aralarında ayrım yapıp karar veremiyorum.
(bkz: en kötü günümüz böyle olsun)
2008 yilidir birisi. (bkz: euro 2008)
2007-2010 eylül arası ve eylül 2012-ekim 2014 arası.

sonra tabi tadı tuzu kalmadı. anlatmak isterdim de eksi yerim şimdi boktan sebeplere. saygılar.
Lise 3 ü okuduğum yıl.
lise yılları diyeyim özellikle 1 ve 2. Sınıf. 2010 civarı işte, dert ve tasa yok okul gırgır ve şamatadan ibaret eve para getirmeni bekleyen yok genel olarak güzel yıllardı.
2000-2008.
2011, 2012 ama içlerinden favorim 2013tür. Candır. Bende çok güzel anıları vardır. 2014ün ilk 10 ayı diyebilirim. Sonra bir türlü gün yüzü görmedik be kardeşim.
2013 yılının ilk 8 ayıdır.

2013 yılı diyeyim kesin olsun.
Sanırım okula gitmeden evvelki yaşlar. 5-6 hatırladığım kadarı işte.

ilkokul yıllarım beni sevmeyen arkadaşlarıma kendime sevdirmekle geçti. Artık nasıl bir cocuksam.

Lise yıllarim yatılı okulda geçti. Güzel arkadasliklarim oldu ama nazi kampindan farki yoktu yurdun.

Her devir ayrı calkanti.
En iyisi çocukluk..
tuvalette sigara döndüğümüz yıllar.
2007,2010 ve 2011 ve hatta 2013 nedense.