bugün

Scania ile mercedes arasında kaldım. Sözlüğün kamyoncuları bir yol göstersin emenike.
yanlış başlık: amaca en uygun çekici markası olmalıydı. amaç nedir?
Arabada da olduğu gibi volvo'dur.
En iyi tırnak makası diye okudum amk.

(bkz: yaran yanlış okumalar)
Hepsinin kendisine göre artı ve eksileri var.
Scania iyidir hojdir retarderi falan iyidir lakin parçası çok pahalıdır yatağı dardır.
Mercedes iyidir sorunsuzdur ama diğer tırlardan sonra at arabası kullanır gibi hissedersin ve yorar yolda ..şoförler arasında aksarayda üretilmesinden hareketle Aksaray kağnısı deyimi yerleşmiştir hatta. .
Man kullanırken yormaz ama oldum olası beygir gücü aynı olan rakiplerine göre bile sanki biraz tembeldir ağır kanlıdır.
Dafı bilmiyorum herkes iyi diyor ancak onun da hem parçasının pahalı hem de çok fazla yedek parça stoğunun olmadığ parça lazım olunca beklemeye girdiğin yönünde şeyler duydum aslı ne kadar var bilmiyorum.
Volvo ve renault üretimlerini teknik anlamda birleştirdi yakıt tasarrufu adına volvoyu çok bilmesem de renault nun elektronik ve şanzıman problemleriyle boğuştuğunu ya da tüketiciyi boğuşturduğunu duyuyorum görüyorum.
iveco motoru ile göz dolduruyor ancak servis ağı gerçekten çok çok kötü iş yaptırmak için arabanı götürüyorsun bu gün çok işim var deyip dükkana bile sokmuyor sanki sen bu arabayla iş değil sikiş peşinde koşuyorsun bunun da parçası pahalı. .
Diğer markalar zaten bunların ayarında bile değil. .
-ford harfiyatçılık sektöründe yürür, uzun yolda çekilmez, tavuk kümesi kadar kupası vardır.

-mercedes benz iyi hoştur fakat çokta ideal değildir, bildiğiniz otomobil sınıfının egeasıdır.

-Renault ve ıveco ne yazık ki vasattır, fordun bir tık üstüdür uzun yol için konforsuzdur.

-man, evet bu araçlar da hoştur, uzun yola gider tutulur bi o kadar da.

-Scanıa eski adıyla bilenler bilir vabis. narindir, uzun yolda üzmez yeni çıkan r serisi müthiştir.

-volvo ve daf işte bunlar başkadır.. Konforlu geniş iç hacmi ve kalitesiyle uzun yolda iki favori çekici tipidir.