bugün

yüce rabbimiz.
beni ve cümlemizi göz açıp kapayasıya kadar da olsa nefsimizle başbaşa bırakma.
allahım. o kadar müslümanız son 6 yıl da, ama yine de sorunlar dağ gibi neden yarabbim.
en güzel dua, bir başkası için yürekten edilen duadır.
--spoiler--
Allah'ım, bütün hamdler Sanadır. Sen, yerin, göğün ve onlarda olanların nurusun. Hamd yine Sanadır. Çünkü Sen yerin göğün ve bunlarda olanın yegane idare edenisin. Ve gene bütün övgüler Sana aittir. Ki Sen, Hak'sın, va'din, sözün, Seninle karşılaşmak, cennet ve cehennem, peygamberlerin, Muhammed (sav)'in kıyamet saati, bütün bunlar haktır. Allah'ım, Sana teslim oldum, Sana inandım, Sana tevekkül ettim, Sana yöneldim, tevbe ettim, senin uğruna mücadele ettim, seni hakem edindim. Gelmiş gelecek, gizli ve açık bütün günahlarımı bağışla. Sen, benim ilahımsın. Senden başka ilah yoktur. Şanı yüce olan Allah'ın güç ve kuvvetinin dışında güç ve kuvvet yoktur.
--spoiler--
arif pamuk' un dua kitabının adıdır.
4-5 yaşlarımdan itibaren babamın her gece bizi * yataklarımıza yatırdıktan sonra okuttuğu bir dua vardı hala hatırımda;

yattım bir allah kalkarım inşallah, kalkamazsam eşhedüenlailaheillallah ve eşhedüennemuhammedenabduhüveresuluh.
en güzel dua gönülden ve samimiyetle yapılan duadır.
(bkz: when the walls go down)
ayetelkürsi.
Ya Rab.
Resulullah'in senden istedigi seyleri bende ister
O'nun sana sigindigi seylerden bende sana siginirim.
AMIN
ya rab, nalet olsun içimdeki ateizm sevgisine...
allah'im bize hem dünya'da hem ahiret'te güzellik ver.bizi ates azabindan koru.
allah'im beni, annemi, babami ve bütün müminleri hesap gününde bagisla.
amin.
(bkz: kime gore neye gore)
yemekten önce bismillah, sonrası elhamdülillah.
(bkz: Minik Dualar Grubu)
küçük bir kız çocuğunun yaptığı herhangi bir dua.
buda benim duam; tanrım yap bir kıyak at beni cennetine.
Manava gelen kadın, kocasının çok hasta olduğunu, çalışamaz duruma düştüğünü ve yedi çocuğu ile birlikte aç kaldıklarını ve yiyeceğe ihtiyaçları olduğunu söyler.
Manav ona ters bir şekilde bakarak derhal dükkânını terk etmesini ister.
Kadın ailesinin ihtiyaçlarını düşünerek: - "Lütfen efendim" der. "paramız olur olmaz getirip borcumu ödeyeceğim."
Manav kendisine bir kredi açamayacağını çünkü onun eski müşterisi olmadığını, kendisinde bir hesabının bulunmadığını söyler. O sırada dükkânın dışında bekleyen bir müşteri ikisinin arasında devam eden bu konuşmayı dinlemektedir. içeriye girerek manava yaklaşır ve: "ben o kadının almak istediklerine kefilim" der. "ailesinin ihtiyacı olan şeyleri
ona ver." Bunun üzerine manav çok isteksiz bir şekilde kadına döner ve "bir
alışveriş listen var mıydı?" Diye sorar. Kadın "evet efendim" der.
"tamam" der manav. "şimdi onu terazinin şu kefesine koy, onun ağırlığınca
diğer kefeye istediklerinden koyacağım" Kadın bir an duraklar, sonra başını önüne eğer ve çantasını açarak üzerine bir şeyler karalanmış bir kağıt parçasını çıkartır manavın kendisine gösterdiği kefeye özenle bırakırken başı hala öne eğiktir.
Manavın ve diğer müşterinin gözleri terazinin kefesine dikilirken hayretle büyümüştür. Manav müşteriye dönerek, kısık bir sesle "inanamıyorum" der. inanılacak gibi değildir.
Müşteri manava gülerken manav çoktan diğer kefeye eline geçeni doldurmaya başlamıştır ama nafile, diğer kefeyi yerinden bile kıpırdatamamıştır. Terazinin kefesi artık üzerindekileri alamayacak kadar doldurduğunda çaresiz hepsini bir torbaya doldurarak kadına verir. Şaşkınlıkla üzerinde bir şeyler çiziktirilmiş kağıdı eline alır ve okur. Bir de bakar ki orda bir alışveriş listesi yoktur. Sadece bir dua yazılıdır.
"ALLAH'ıM Neye ihtiyacım olduğunu ancak sen bilirsin, Kendimi senin ellerine teslim ediyorum." Manav taş gibi bir sessizliğe bürünmüştür. Kadın kendisine teşekkür ederek
dükkandan ayrılır. Müşteri manavın eline bir miktar para tutuştururken "her
kuruşuna değdi" der. Daha sonra manav terazisinin kefelerinin kırılmış olduğunu görür.
Bizim için hiçbir bedeli, masrafı ve karşılığı olmayan, güzel bir hediyedir
DUA... Dünyaca ünlü Türk cerrahı Dr Mehmet Öz der ki; "Dua etmek insani iyileştirir. Ben
inançlı biriyim. Her ameliyatımda mutlaka dua ederim. Bence duanın meditasyon, şifa gibi, iyileştirici özelliği var. Ameliyat sonrası hastalarıma da mutlaka dua ettiriyorum. Bunun sağlıklarına çabuk kavuşmalarında müthiş bir etkisi var."
Allah razı olsun dur. Allah * ın sizden razı olmasından daha büyük ne nimet olabilir.
sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet.
lem yelid ve löp yutar.
içerisinde bencillik olmayan dualardır.
Allah'ım peygamberimiz hz. muhammed mustafa'ya; hz. adem'e ve hz. adem'den hz. muhammed'e kadar göndermiş olduğun tüm peygamberlere;peygamber efendimizin ailesine, ashabına, tabiine ve tebe-i tabiine, dört büyük mezhep imamımıza, islam'ın tüm alim, evliya, sıddık, müceddit ve şehitlerine salat-u selam eyle. Bizleri onların yolundn gidenlerden eyle. Onların şefaatlerini bizlerin üzerine eyle.

Ey geceyi ve gündüzü yaratan Allah'ım; annelerimize, babalarımıza; zevcelerimize, evlatlarımıza; kardeşlerimize, arkadaşlarımıza; komşularımıza, akrabalarımıza; talebelerimize ve yanımızda çalışanlara hidayet eyle. Bizleri de onların hidayetine vesile eyle. Bu vesileyi günahlarımıza kefaret eyle.

Allah'ım, nefsime ağır gelen ibadetleri yapabilmem için şevk ve sabır nasip eyle. Nefsime tatlı gelen günahlara karşı dik durmam için nefsimi terbiye etmemi nasip eyle. Nefsimi zorlayacak olan sıkıntı, dert ve kederlere karşı da sabır nasip eyle.

Ey kendisine hiçbirşey gizli kalmayan. Gizli ve açık, büyük ve küçük bütün günahlarımdan utanıyor ve sıkılıyorum. Günahkar ellerim açtım senden affımı taleb ediyorum. Ben affa layık olmasamda,bana günah yakışmasada, sana affetmek yakışır allah'ım.

amin amin amin.
--spoiler--
çimde saklı duran, saklandığım bu şehirde, yaşamsal davranış biçimlerimden geriye büyümekten değil; içindeki sesi yitirmekten korkan bir ben kaldım. Rabbim, ben artık seslerin ortasında sessizliği arayanlardanım. Gördüklerimin, yaşadıklarımın sancısını hissedemez oldum. Yalvarıyorum, ölümü unutmadan ellerimden tut! Yoksa düşeceğim...
--spoiler--

http://www.nurdaldurmus.net/0ritmik.htm
sözlük versiyonu:
-allah'ım bizi anketlerin gazabından koru yarabbi.
$eytanın $errinden, kötü insanların $errinden, nefsimizden, bütün kötülüklerden hepimizi koru. *
allahım artsın taşmasın yürüsün koşmasın zıplasın uçmasın sakın israf olmasın.*