1. 1.
  istanbul'un en iyisinin ve kötüsünün yaşandığı ilçe..kadırga , kumkapı, vefa, cankurtaran, sultanahmet, aksaray gibi semtleri olan ellimetrekare içinde fuhuşun ve ibadetin ,uyuşturucunun ve maneviyatın birarada bulunabileceği mozaik ilçe..demografik yapısı türkler,kürtler,ermeniler,süryaniler,araplar,afrikalılar,ruslar,romenler,moldovyalılar,zenciler şeklinde olan bünyesinde (bkz: süleymaniye camisi),sultanahmet,yeni camii,yerebatan sarnıcı,gülhane,istanbul üniversitesi beyazıt kampüsü,ayasofya müzesi,topkapı müzesi,çemberlitaş.yılanlı taş vs. gibi eşşiz yapılar bulunduran doğduğum ve şimdiye kadar ki hayat maceramı ona her zaman sadık kalarak gerçekleştirdiğim ilçe..aşağı inin deniz,yukarı için eşsiz istanbul manzaraları ve tekrar aşağıya inin yine deniz..bir yarımada..sirkecisiyle ticaretin ,süleymaniyesiyle edebiyatın,kumkapısıyla eğlencenin,sultanahmetiyle maneviyatın göz bebeği..
  5 -1 ... rasko
 2. 2.
  kadiköyden vapura binip eminönü manzarasını gördüğümde bana "uleyn fatih büyüksün be iyiki fethetmişin şu memleketi" dedirten mekan. vapurdan indiğinizde engelli vatandaşlarımızın yaptığı canlı müzik karşılar bizi 50 kuruşa yarım ekmek virüssüz tavuk afişleri görürsünüz.insan kalabalığında "dur len acaba cüzdan yerinde duruyomu metre kareye 2 kro düşüyo valla cep telefonu nerde aha burdamış" gibi düşünceler aklınızdan geçer ister istemez. akşam üstü ve pazarları maliyeceler gittikten sonra bir balık ekmek yersiniz eminönünde "kesmedi bitane alim abi" dersiniz. seyyar satıcılar yakalar sizi tüm pazarlama tekniklerinle zorla satmaya çalışırlar "kardeş piyasada 150 ytl ben sana 2 ytlye vercem öğrenciyiz dime" derken fotocu abi gelir "kardeş çekelimmi şipşak bak güneşte batıyo her zaman batmaz" der. Ulan bi galata köprüsüne çıkayım sirkeciye gideyim doğu banka gidip mp3 player bakayım mısır çarsısına akayım çok tarihi yer demişlerdi derken son vapur saatini kaçırmadan dönersin evine.
  4 -2 ... msn
 3. 3.
  kuş gribi sebebi ile hala itlaf edilmedilerse ramazan aylarında atılan yemleri yemedikleri rivayet edilen ve gelen geçen yem attığı için epey bi iri kıyım kuşları olan istanbul'un onca pislik , çöp, seyyar satıcıya rağmen hala güzel ilçesi.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  bir zamanlar osmanlının asıl başkenti olan simdi ise itin çakalın kol gezdiği seyyar satıcıların yanlarından geçerken "abi porno var sidi var hayvanlı mayvanlı" diye bağırdıkları istanbulun sonradan piç edilen mekanlarından biri.
  3 ... meraklıköfteci
 5. 5.
  kabaca soylenmemesi gereken bi isme sahip ilçe..
  ... eşşağan ala gazuğu
 6. 6.
  eskiden balık satan tekneleriyle göze çarpan istanbul ilçesi.*
  1 ... mürekkep
 7. 7.
  ingilizce okunması durumunda emmek eylemini bir kişiye yönlendirmek anlamı çıkabilecek bir kelime..
  -1 ... eşşağan ala gazuğu
 8. 8.
  karmaşa,heyecan verici ve bir okadar da mide bulandırıcı kördüğüm.
  ... sıfırın altında
 9. 9.
  (bkz: amınönü)
  (bkz: eminonu) gibi telaffuz şekilleri olan istanbul un tarihi semti..
  2 -5 ... eşşağan ala gazuğu
 10. 10.
  gündüz saatlerinde türkiye'nin en kalabalık ilçesi. gece ise in cin top oynar. bu kadar da enteresan bir ilçedir.
  ... tommiks