bugün

iş güç yapmaz, verimlilik ve üretim sıfır noktasında olan emekli bunaklara devletçe para vermek dahi saçmayken yüksek maaş vermek aptallıktır. hayır bir de bu parayı az bulup da protesto yapmaları inanılır gibi değil.
yıllarca devlete hizmetin karşılığının ayda yanlızca 150 tl olmasının imkansızlığıdır.öğrenciyle emeklinin karşılaştırılması başlı başına saçmalık bir kere..zavallı emekli,150 tl ile ev mi geçindirsin,çoluğa çocuğa para mı yetiştirsin,kendine mi baksın..onca yıl çalışıp parayı cukkalamışlardır diyorsunuz ancak türkiye de kaç emekli üç kuruş maaşıyla para biriktirip ev sahibi olabilmiş bir düşünün önce..protestolarında kendilerini destekliyorum,onların artık rahat etme zamanları..
hiç bir hükükmet emekli maaşlarını düşürmeye cesaret edemez.sonuçta hükümetler vatandaşların oyu ile seçiliyor.
bazı yazarlara sözlükten emekli olması karşılığında emekli maaşından daha yüsek maaş verebiliriz. evet. tüm sözlük yazarları eminim bu kampanyaya can-ı gönülden katılacaktır.

emekli maaşlarının çok yüksek olmasına gelirsek;

(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
Yılların emeğidir, olması gereken budur. Ama bir kaç ay prim verilerek Bağkurdan emekli olanları biliyorum, işte asıl kızılacak olay da budur.
Edit : yazım yanlışı
(bkz: yobazlardan nefret etme sebebleri)
ülkemizde görülmeyen durumdur.
25 yıl katıksız çalışıp üretime katkı sağlamış bir insanın aldığı üç kuruşa göz dikmek; karakter yoksunluğudur.
O emekliler yıllarca çalışıp devlete vergi veriyor maaşları kesintiye uğruyor prim ödüyor sonrada bu ödediklerinin bir kısmını alıyor devletten. Madem devlet emekliye az para verecek bu paralarıda kesmesin de görelim rahat rahat birikim yapar emekli. Emekli adam zamanında zorunlu olarak kenara atılan paraları vakti gelince kullanıyor devlet olmanın en büyük kurallarından biri de yıllarca çalışan emekçini yaşı geçip çalışacak durumu olmadığında hayatını idame etmesini sağlamaktır. Birde hangi öğrenci şu durumlarda 200 tl ye geçiniyor ki. Ben zamanında o 200 tl nin 100 ünü devletten alıyor bide bunun 2 katını emekli babamdan alıp anca yatiştirebiliyoroum.
--spoiler--
emeklilik adı altında evlerde yan gelip yatarak yazları da ayvalık, antalya gibi turistik yerlerde ayva göbekleriyle görüntü kirliliği yaratan emeklilik kisvesi altında devletin milyonlarca lirasını sömüren yaşlı kitlenin maaşlarının çok yüksek olması durumu.
--spoiler--

şimdi bu mantığa göre ya ölene kadar götümüzden ter akarak çalışıcaz ya da hiç yaşlanmıycaz, hbbia hangisini tercih ediyo çok merak ediyorum.

--spoiler--
kaldı ki bu adamlar yıllarca çalışarak zaten parayı kırıyor, bok gibi para biriktiriyor.
--spoiler--

troll burda milletvekili emeklilerinden bahsetmiş evet hem bi bok yapmıyolar hemde bok gibi para biriktiriyolar, yoksa bi memur emeklisinin bok gibi para biriktirdiğini ne gördüm ne duydum.

--spoiler--
yani en düşük emekli maaşı su sıralar 800-900 civarı.
--spoiler--

550 lira alan işçi emeklisi insanlardan haberi yok sanırsam, cahilliğine veriyoruz.

--spoiler--
bi emekliye ayda 150 lira yeter paşalar gibi.
--spoiler--

arkadaştan bi ev kirasının dahi 300 lira olduğu günümüzde bir emeklinin nasıl geçineceğini şiddetle açıklamasını istiyoruz, engin görüşlerine ihtiyacımız var, eninde sonunda o günlere kadar gidebilirsek bizde emekli olcaz, bu taktikleri kullanarak 150 lira ile geçinme sanatını öğrenmiş oluruz.
daha neler çıkar kim bilir. (bkz: kafan çok güzelmiş güle güle kullan)
ironi yapayım derken sıçmak. ha ironi değil de gerçek düşüncelerse o daha da kötü, gerçi çinde filan yaşasak 150 lira için negzel derdik o da ayrı.
bu durumda ayda 800 tl alan bir emekli çalışmak zorunda kalıyorsa keyfinden ya da can sıkıntısından kaynaklanıyordur.
yani geçinememesi bahane. !!!???
bu trollük falan değil. insanlıktan çıkmış bunlar.
hbbiadan inciler okuduğumuz bir entrynin daha sonuna geldik. *
O değil de sen emekli olunca inşallah dediğin 150 tlyi bulabilirsin.

Tanım: Emekli maaşlarının yüksek olduğunu iddia eden önerme.