bugün

ezelden beridir bunu yapabilenlere büyük bir hayranlık ile bakarım. o elma sol elde, meyve bıçağı sağ elde elmanın üstünden başlar soymaya. soydukça bıçağın üzerinden kayıp giden o ince kabuk bir türlü kopmaz, düşmez. elmanın sonuna gelen kadar devam eder bu ebedi yolculuk...
rekorlar kitabına girmesi gereken insandır. çok uğraşmış olmalı.
sonrasında elmanın kabuğuyla ip atlamaya kadar gider.
Şu an itibariyle kastığım olay.
yapabilenlere, kabuğun soyulması ile ortaya çıkan uzunluk kadar (bkz: çok afedersin) uzun bir hayat getireceği söylenen kabiliyet. ben de 2-3 sefer denemiş ve becermiştim. yani; 2-3 ömür uzun uzun, yaya yaya yaşayacağım ödül olarak. neg'zel *

(bkz: sozlukculerin kayda alinacak yetenekleri)

bi de şu var, konuyla alakasız ama isteyen olursa baksın diye şeettim.

(bkz: sözlükçülerin kayda alınmayacak yetenekleri)
bunu başarana ülya havşar veriyormuş. ö*
anne kişisi dışında yapabilene, becerebilene pek rastlamadığım hüner, elbecerisi.
hiç kopmadan soyulabilen elma kabuğu belli başlı (saçma sapan) batıl inançlara malzeme olmuştur.

o kopmadan soyulan elma kabuğunu sağ omzundan arkaya doğru atıyorsun. yere düştüğünde hangi harfe benziyorsa o senin kocan olacak ilerde!

(bkz: oha)
el becerisi istemektedir. ayrıca elde ettiğimiz kabuğu yastık altına koyup uyursak rüyamızda ilerde evleneceğimiz kişiyi görürmüşüz.
nişanlısının güzel olacağı söylenir ama evlendikten sonra çirkinleştiği konusunda da ciddi rivayetler bulunmaktadır.