bugün

türkiye cumhuriyetinde milletvekilliği yapan türkiye cumhuriyetine ne gibi faydası dokunacağı merak edilen kişidir.

BDP Grup Başkan Vekili ve Batman Milletvekili Bengi Yıldız'dır.

http://haber.gazetevatan....untulendi/366439/9/Manset
akp'den yüz bulmuş milletvekili'dir.
kürtlere gereğinden fazla yüz verilmesi sonucu gerçekleşen, dumur eden olay.
(bkz: bdp nin hala kapatılmaması)
dokunulmazlık zırhının ne boktan birşey olduğunu bir kez daha gözümüzün içine sokkmuştur. dokunulmazlık zırhı olmasa sizce böyle bir şey yapabilir mi?

(bkz: adamın götünden kan alırlar kamil)
önemli olan o millet vekilinin o hareketi yapması değil. o hareketi yapma cesaretini nereden aldığıdır. çünkü biliyorki o taşı bir kamu görevlisine attığı zaman kendisine hiçbirşey olmayacak. ama millet vekili olduğu için değil, kürt olduğu için hiçbirşey olmayacak. suç bunlarda değil bu teröristleri meclise sokan siyasal otoritede.
yapılan açılımların meyve vermesi olarak yorumlanabilir.
devletin taşıyla devletin yolunu kesmesini, devletin polisinin seyrettiği, trafik teröristi milletvekilidir.
neticede bu kadar duble yolun neden yapıldığı anlaşılmakta*, velev ki biri kesildi açmakla uğraşmayın pek oralı olmadan diğerinden devam edilebilirsiniz.
illegal, ne istedigini kendiside bilmeyen, aldıgı desteklerle kendini bi bok zanneden, adını soylemeyi hak etmeyen, yazımdan kim olduğunu tahmin ettiginiz örgütün köpekleri ve kendilerini kürt halkının sozcusu zanneden kimse
parti tabanının isteği tarzda bir milletekilidir.
o taşı belki de eline "demokratik çözüm" için almıştır, bilemeyiz ki.

(bkz: taşlı demokrasi)
barıştan dem vuran sözde kürt partisinin vekili. bunlar kürtlerin vekili değil dağdakilerin k.... olur ancak.
pkk sacede dağda değil ki, bağda, mecliste, sokakta her yerde.
başkomiseri tokatlayan milletvekilinden farkı olmayan milletvekili.
aşırı demokrasinin 'evet aşırı diyorum çünkü almanya da , fransa da , ingiltere de türkiye de ki kadar demokrasi yoktur' yan etki yapması..
(bkz: feodal beyin)
(bkz: bdp de ahlâk ve edep arayan zihniyet)
yakında hırsızlık yapması olası milletvekili , yürrü be koçum kim tutar seni dokunulmazlığında var.
insanları tahrik etmekten başka birşey yapmayan bir haindir. dokunulmazlık vasfını kurşun geçirmezlik sanar. asıl görevini görevini unutmuştur.
ülkenin başbakanına bakınca gayet olağan karşılanan bir durumdur.
milletvekilliği düşünce gayet güzel dokunulacak ve arkasından desteklenecek insanımsı yaratık.
yaraklara gelicek olandır.
kendisini nimetten sayıp, mikrofon uzatanlara şöyle dediğini işittim:

(taş atmadım ama atardım diyor öncesinde)

- ben orada artık bir milletvekili değil, halktan biri olarak tepkimi gösterecektim!

bre zındık! istediğin zaman milletvekili, istediğin zaman normal vatandaş mı oluyorsun sen?

o zaman polise "afedersiniz ben sizi milletvekili olduğunuz anda değil, normal vatandaş olduğunuz zaman jopladıydım, dikkatinizi çekerim" deme hakkını veriyorsun. polis olsam yapar mıydım? yemezdi şimdi, açık ve net. dokunulmazlık vermişler herifçioğluna! ama yeter lan. atın ölümü arpadan olsun amk!

batman milletvekili aynı zamanda bdp grup başkan vekili, boynunda sarı kırmızı yeşil şal, elinde taş, ahkâm kesiyor. yok efendim. alacaksın bunların elinden dokunulmazlığı. sonra da dokunduracaksın bi güzel.

hükümetin el atmaya cesaret edemediği konulardan belki de en büyüğü bu dokunulmazlık. bu ayıpla yaşanır mı lan hökümet! şimdi bir milletvekilini apoya "sayın" dediği için yargılayamıyorsun, ergenekondan cezaevinde olanlar muhtelif partilerden aday olarak dokunulmazlıktan dolayı dışarı çıkma peşinde, sen elin kolun bağlı duruyorsun. sonra ihaleye fesat karıştırmıştır, dokunamıyorsun. bu ne bokum iş arkadaşım?

"bir vekilin dokunulmazlığı sadece meclisteki kürsüde konuşma yaptığı zaman veya itiraz ederken kapsayıcıdır." çok mu zor lan buna benzer bir maddeyi meclisten geçirmek? işinize gelmez değil mi hökümet. ah ulan.
teröristleri meclise sokmanın bedelidir. ancak asıl bedeli türk milleti vicdanından gelen ses ile ödetecektir. dokunulmazlık her zaman zırh olarak kalmayacak.
demokratik(!) hak(!)kını arayan(!) milletvekili(!)dir.