yeni nesil alımlarıyla beraber seviyesiz entry patlamasına şahit olduğumuz sözlük.
gün itibarıyle farkettim ki, milli eğitim bakanlığının ricasıyla, türk telekom tarafından
-milli eğitime bağlı tüm kurumlarda- mahkeme kararıyla girişi yasaklanan siteler listesine dahil olmuş.
ne acı! milletce sorunumuz bitti bakanlarımızın uğraştığı işe bakın.
edüt: bugün açılmış duymuşlar beni heyhat
reklam rezaleti sonrası uludağ sözlüğü tabiri caizse itin götüne sokup sokup çıkaran sözlüktür. adamlar bu sefer haklı abicim. daha önce klon, çoluk çocuk yuvası gibi ama doğru ama yanlış pek çok nitelemeyle uludağ sözlük'e giydirmişlerdi. aslında hepsine de verilecek cevaplarım vardı. ama bu reklam olayı ile ilgili ne deseler haklı, susar dinlerim.
ne ararsanız aradığınız kıvamda bulabiliceğiniz sözlük. misal:
gülmek için mi girdiniz? evet kesin gülersiniz hatta doğru yerlere bakarsanız yarılırsınız.
dersiniz veya işinizle ilgili bilgi mi almak istiyorsunuz? evet en doğrusunu alırsınız.
vs.
orada da yazmama rağmen havalı, artis, burnu tavanda bir mekan dedik ama; yazarlarına değer veriyormuş arkadaş. vodafone teklifi adamlara da gitmiş; ama yazar ve okurların sözlüğe erişimini engelleyecek diye reddetmişler.

adamların duruşu var çünkü sansüre hayır diye. parayla sansür ettirirler mi kendileri.
yazdığı yazıyla , kişiliği bütün olan insanların azalması ve klavye başı insanların oldukça artmasıyla eski tadından uzak bir sözlük olmuştur.
trolleri bir bir temizleyen oluşum. trey nickiyle baya bir ortalığı karıştırmıştım. benden önce maraba nickli birini uçurmuşlardı. hafiften yusuf yusuf oldum lakin hızlı yaşa genç öl modunda takıldım bi süre daha. 10 ocak'ta resmi olarak trollük kariyerime başladım. zannedersem 3-4 gün sonra marabayı uçurdular. 19 ocakta da beni uçurdular. açtığım başlıklar da az buz yenir yutulur cinsten değildi. ama şunu anladım ki moderasyonları trollere pek müsamalı değiller. açtığım başlıklar da gayet iyiydi. 6 sayfalık entry olan başlık bile açmayı başarmıştım. ama napalım işte uçurdular. önümüzdeki maçlara bakıcaz artık. bugün de öğrendim ki brukerı falan da uçurmuşlar. işte o zaman oh dedim rahatladım. çünkü ben uçup da ortalığın bu adamlara kalması adaletsizlik olurdu.

ama biraz bu biçare yazarlar heveslerini aldıktan sonra bunlardan kalitesiz yazanları uçurucaklarını düşünüyorum. ki bu da 7-8 ay sürer gibi geliyor. sonra ekşi sözlük yine duraklama dönemine girecek. yine ortalığın alevlenmesi gerekecek. işte o zaman yine trollere ihtiyaç duyacaklarını düşünüyorum. belki maillerimize şifrelerimizi göndererek yeni bir başlangıç yaptıracaklarını düşünüyorum.

author uçtu, zenci uçtu, ben uçtum, maraba uçtu, bruker uçtu, karabasanhasan uçtu. uçtu allah uçtu. belki bir strateji yapıolar kendi çaplarında ama bilmiom yani bütün torlleri uçuruolar gibi gelio. tekrar sorarsanız yeni nick verseler de cici cici yazılarını yazarmısın die. yok derim yine trollük yaparım.
en kaliteli sözlük.okurken zevk alıyorum, yazarları iyi,ortamı iyi, moderasyon iyi herşeyden önce. uçması gereken uçuyor.çoluk çocuk yuvası değil.önüne geleni yazar yapmıyor burası gibi.
10 tane kopyala yapıştır, biraz da şakalı tanımla yazar olabileceğiniz ancak önüne geleni yazar yapmayan sözlük. şöyle ki; öncelikle yazar adaylarının geçmişi cia işbirliğiyle araştırılır.

öncelikli tercihleri, akademia mezunlarıdır. mülakat tarihleri genelde 19-21 aralık arasıdır. mülakat soruları; alman kalesi, ermeni lobisi, yonca lodisi ve martina hingisi konularından gelir. yaş alt sınırı 18' dir ancak büyük gösterenler tercih sebebidir. hele bir de kır saçlıysanız, richard gere muamelesi görmeniz işten bile değildir.

her hafta bünyesinden; 2 eureka, 4 i love this game, 3 de head shot diyebilen yazarlar çıkartır. gördüğümüz gibi yazar alımında uyguladığı galaktik ve felsefi kriterler meyvesini vermektedir. tüm bu koşulları sağlarsanız; artık siz de mekana girdiğinizde "fbi" diye cüzdan çekebilirsiniz. yok bu başkaydı sanırım.
uludağsözlüğe diskokralı'daki söylemlerinden sonra memet ali alabora hakkında birşeyler yazmak için girdim baktım hakkında hiç birşey yazılmamış oysa ki ekşisözlükte sadece memet ali alabora hakkında konuşulmakta kalmamış iş tekel işçileri, darbe anayasası hakkında tartışma boyutuna girmiştir bizimkinde ise hala fenerbahçe maçları banyo yapmayan kadınlar turkcell super lig'in hayali transferleri mevzuları sol frame'i işgal etmekte. ha sen dersen ki beğenmiyosan git kardeşim diye o zaman ülkeyi terketmek lazım. (bu arada ülkeyi terketmeyi değil , beğenmediğim yönleri değiştirmeyi düşünüyorum. )
tüm sözlükler gibi sabri sarıoğlu, ajdar anık, ismail yk, erke dönergeci, ibrahim üzülmez, gibi başlıklarla damak ile kabak arasındaki ilişkiyi paralel evrenleri kullanarak aşk-ı memnu ya izdüşürmüş sözlüktür.
küfürün serbest olduğu liberal sözlüktür.bazen birazcık liberalliğe ara verilmeli.bu kadar küfür olmaz. (bkz: aile var)
neden her şehir başlığında gece hayatıyla ilgili 50 bin entry olduğunu çözemediğim sözlük.

bu yazarların hepsi gece kulübüne mi gidiyorlar amına koyim ziyaret ettikleri şehirlerde? yoksa benim eğlence anlayışımda falan mı bir sorun var? maç izlerim, msn'de bowling falan oynarım lan ben.
bugün fakültede tez hazırlığındaki bir arkadaş için hakkında bir anket doldurduğum, araştırılmaya değer bulunmuş sözlük.
nasıl yazar aldıklarını bir türlü anlayamadığım sözlük.
3 yıllık yazarlık ömrüme rağmen bir tane bile entry girmediğim boğuk ortam.
yazarlığına güvenmeyip uçmaktan korkanların, entry girmediği sözlük. "ben ekşi sözlük yazarıyım" demek yetiyor kimilerine. şaşırtıcı ve tuhaf. yazar olmak için yıllarca bu yüzden beklemişler. yaklaşık 50bin kişi hala sırada.
11. yil kutlamalari icin gec de olsa davetiyemi aldigim sozluk. kurumsallasmaya dogru gittigini gormek guzel.
adamların, "ekşi sözlük 11 yaşında zirvesi"ni görünce biz neden bu kadar eziğiz bu kadar sorusuna cevap veremediğim sözlük.
ekşi özentiliğinden değil, en azından bir aktivite var..
davetiye skandalından sonra ssg'nin herkese davetiye yollayıp, açıklama yapmak zorunda olduğu sözlük. böyle mi kurumsallaşılıyor? bu saatten sonra o zirvemsi şeye gidenin gururundan şüphe ederim.
çok ucubik bir reklam kampanyası var şu an.

ttnet adlı bir bot kullanıcı tarafından sözlük dışından da entry girilebiliyor.
3 yıla yakın zaman bekledim. sonra yazar oldum herkese gösterilen imtiyaz hak bana da tanınır zannettim olmadı. tek bir gg sebebiyle atıldım. içim acıdı yıllarca beklemişsin sonra puf. demem o ki sakın sivrilmeyin.
(bkz: ekşi sözlük/#7123872)

buna ilaveten beyaz show'la ilgili açtığım başlık yüzünden uçurulduğum sözlüktür. hayat ne gariptir ki geçen hafta açtığım başlıkla ilgili mesaj atan, başlığımda gelip uçurun bunu diye küçük kız çocukları gibi ağlayan aşşağılık zevat bu hafta beyaz'ı yerden yere vuruyor. hayat böyle garip işte.
türkiyenin ilk internet sözlüğü ama takliti diye aşağıladığı sözlükler onu geçmiştir çünkü acayip seçici olduğu için kendi arasında kapalı kutu kalmıştır.öyleki dün kurulan inci sözlükte bile daha çok entry giriliyor.demekki neymiş seçici olmıcekmişsin.
klon olmadığını söylemek biraz yanlış. türkiyenin ilk sözlüğ ve bir çok klona sahip. bir kült. bir akım. hatta dünya da birebir örnekleri olmamakla birlikte esinlenildiği, fazlasıyla esinlenildiği interaktif ortamlar, siteler vardır.