bugün

görsel
Şimdi, kurt yavrularının kafasını ezen, kulaklarını kesen bir yaratık var. Hayvan demeyeceğim. Değil çünkü. Hayvanlar doğası gereği savaşır, kavga eder falan nadiren eziyet edeni olur (avını canlı canlı yemek). Hayvan veya insan değil. inşallah yakın zamanda da bu yaptığı aşağılık hareketin bedelini öder.

Ekşi Sözlükte yazılanlardan biri de bu. Çocuklarından çıkması böyle bir vahşiye ne tür bi zarar verecek bilmiyorum, sanırım hic zarar vermeyecek çünkü adamın can kavramına pek de saygısı yok. Duyar kasmayacağım, ne dediğim açık.
görsel
Benim sıkça ziyaret ettiğim sözlük sitesidir. Sanki sözlük denince akla gelen şeyin en iyi ekşi sözlükte karşılık bulduğunu düşünüyorum. Bu arada üyeliğim yok.
Örneğin bir ilaç kullancaksam ekşi sözlükte yorumlarına bakarım. Neyin nesidir bu ilaç diye. Veya 2004teki bir maçla ilgili girilen bir entryyi okuyup nostalji yaparım bazen. Bide sanki ekşi sözlük yazarları daha iyi sosyolojik tespitler yapıyor. Uludağda ygs lys den başlık açılınca sözlüğün ortalamasından oldukça yaşlı olduğumu hissediyorum. Ekşi yazarlarının siyasi düşüncelerinden haberim yok. O tip başlıkları okumuyorum.
kalitesinin %90'ını konu çeşitliliğinden alan sözlük. aradığınız herhangi bir konuda google'da ilk sıralarda çıkmasının sebebi seo konusunda iyi olmaları elbette ama bunda türk internet aleminin sikikliği de oldukça büyük bir etken.
örneğin ekşi sözlük hem nitelik hem nicelik olarak aynı içerikle atıyorum abd'de ingilizce olarak yayın yapan bir site olsaydı, bırakın ilk iki sırayı, ilk beş sayfada bile çıkamazdı. ama ülkemizde herhangi bir konuda kaliteli, özgün ve en önemlisi güncel içerik yer almadığı için (türkçe sayfalarda) abdurrahman çelebi konumuna geliyorlar. zaten dünyanın en boktan içeriklerinin yer aldığı onedio bile bunları açıldıktan kısa bir süre sonra bile hem seo'da hem de kullanıcı sayısında tokatlamasından anlayabiliriz.
embesil türk insanımız için en önemli referans bilim veya gerçekler değil hep başkalarının düşünceleri olduğu için de bu şekilde devam edecek gibi gözüküyor. yani çöp içerik, çöp yazarlar, çöp okurlar.

çöp olmayan ekşi sözlük nasıl olmalı mesela derseniz: http://www.everything2.net derim mesela da, size gelmez o. sevmezsiniz öyle şeyleri.
kanzuk rumuzlu bir diktatör tarafından keyfi şekilde yönetilen sözlük. türkiye için malum uzun neyse ekşi için kanzuk da odur.

kendisine hiç bir hakaret içermeyen bir entry ile kendisini eleştirince uçuruldum.

uçurulmama neden olan başlık ve entry aşağıda.

Başlık : kanzuk
Entry : milli irade ceketini giymiş dürümcü. kaçtan gittik kanzuk bey?
Gercekten bazen insan ya burada ne cok got oglani var diyor. Sacma sapan insanlar yaziyor diyor. Ama bazen oyle isler cikiyor ki insanin gozu doluyor. Bu sabah is eksi sozlukte bilge acilar icerisinde diye bir baslik vardi. Bir yazar barinaktan aldigi bir kopegin tumoru oldugundan, ve tedavi icin gereken maddi ihtiyactan bahsetmis. Fotograflara dahi bakamadim, hatta icerigi bile hizli hizli okudum. Belki kopek bile degildir. fazlasiyla uzuluyorum boyle seylere.

Neyse, baslikta hesapta sadece 18 tl toplandigi belirtilmisti, hafta sonu oldugu icin normal diye dusunmus herkes. Ben de bir seyler yolladim ve 9dan sonra her 5 dakika basliga baktim ki, yazar guncellesin ve meblag toplanmis mi toplanmamis mi anlayalim diye. Meblag toplanmis fazlasiyla sukur ki. bugun icinde su okudugum mesaj tum gunun sikkoluguyla bas edebildi. Ne kadar rastlamasak da; ya da rastlayip anlamasak da aslinda iyi insanlara cok yakiniz diyorum bazen.
tamamen ''aktroll'' diye tabir edilen üyeler ile dolmuş taşmış, bir sözlük olmuştur. son 3-5 aydır iyice fark edilmektedir, büyük tehdit yemiş ve özenle üye seçmiş olabilirler mesela. başka bir şey gelmiyor insanın aklına, çünkü yeni üyelik almaya kalktığınız da, yazar olmanız için geçecek süre minimum 1 yıl. öyle bir an da gelemez 100'lercesi.
Yazar olmuşum amk.

Ne gariptir, artık ilgimi çekmiyor. 1-2 entry girdim ama ilgimi çekmedi veya alışamadım. uludağ daha samimi geliyor.
Aktrollerin ve yeni yancıları yavru kurtların istila ettiği sözlük.

Arkadaş şu iki bozuk zihniyet gittiği her yeri mi bozar?
Yuvadır. Kalite kokar.
heval topluluğu .
vurduruyordur.
Uludağ sözlüğün gündemi de uzay mekaniği sanki mk.
Bir daha ki hayatımda kurucusu olmayı düşündüğüm sözlük. Bilakis bu hayatımda üye bile olamayacağım malefes.
Kuruldukları ilk günden beri kurumsal olarak basına karşı sansürü eleştirip bir üyelerinin hastaneden kaynaklı hatalı Doğum sonucu sakat kalan çocuğunu gündeme taşımasına müsaade etmeyen sözlüğümsü.

Yine ilginçtir kapitalizmin en büyük düşmanı olduğunu söyleyen birisi bugün kapitalizmin kucağında keyif çatıyor.

Olsun ama tok kapı sesi var amk.
Tatlı su solcularının
atarlı ateist olanların değil ateistmiş gibi davranan ergenlerin
Hayatı futboldan ibaret tuttuğu takım için ana avrat sövenlerin
Bir siki beğenmeme timi üyelerinin
Tüm müslümanlara çomar gerici diyenlerin
Pembe götlü bordo klavyelilerin
Az sayıda da entellektüel birikimli yazarlardan oluşan sözlük.
üye olduğum ama hiçbir entrymi kabul etmeyen sözlük.
bendenizi samimiyetsiz ortamıyla sıkıp buralada kadar gelmeme sebebiyet veren belki de hayırlı bir iş yapmış platform.

varolsun.
Sadece uluda olmayan başlıkları okumak için girdiğim, Türkiye'nin kutsal bilgi kaynağı. Yalnız bu içinde ne kadar komünist, ateist, pkk yanlısı ve kürt olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Ara sıra sıçar. ihtiyaçtır sonuçta.
sunucuları mı çöktü nedir, ihtiyacım olduğu zaman giremiyorum amk.
2 dk da açılıyor bir sayfa.
Benim de maalesef giremediğim kutsal bilgi kaynağı.
Ben de bu ay bu sunucu çökmesi gecikti diyordum.
Geçen yazdığım bir entry yüzünden uçuruldum. Halbuki yazdığım uçurulmayı hakedecek birşey değildi. Birilerine yağ cekicez diye ucurdular. Yani sözde özgür mekan. Ucurulma sebebim de format bilmezlik. Alaaakasi bile yok. Deyin ki çok edepsiz şeyler mi söyledin olmayacak insanlara, istesem de söyleyemem. Yapımda yok yani. Böyle de esir bir memleket eksisozluk benim gözümde artık.
mobil uygulamalarından sonra normal sitede sıçmaya başlayan site.

bir linke tıklandığında önce beyaz sayfa açılıyor, 3-5 saniye sonra ekran geliyor.