bugün

cagdaslikla vatan hainligini karistirmis güruh. cocuklar siz ne yaptiniz boyle...
pislik ve şerefsiz yuvasıdır. benim ve arkadaşımın yazarlığı vardı burada. hdp ve pkk'ya dair eleştiriler yaptık ve çat diye uçurdu köpekler. öyle hakaret de değil. ama itlerin eleştiriye bile tahamülü yok. o kadar terör yanlısı başlık falan göz ardı edilirken tam tersi olunca tahammül edemiyorlar. zaten seçim zamanı da iyice yağlamış, pohpohlamışlardı hdp'yi. hiç bilmeyen barış güvercini sanır o dereceydi. moderatörlerinden, sahiplerine kadar anladım hepsi işe yaramaz hain bölücülerdir.
Şahsımın hesabını kapatarak orospu çocukluğunda çığır açmıştır. Pkklı terörist orospu çocukları özel mesajdan hakaret ettiler. Şikayet ettim ve hesabım kapatıldı. Şikayetime gelen cevap ise hukuki yola başvurabilirsiniz oldu. Böyle gavat bunlar. Hadi şimdi siktirin gidin hukuki yola başvurun mını siktiğimin götverenleri.
artık bildiğin terör yuvası olmuş sözlüktür. sözlükte teröre övgü yağdıran ''özgürlükçü, demokratik'' bireyler göklere sığdırılamazken; fikirlerini gayet normal ifade eden ''çomar, yobaz, faşist'' yazarlar itinayla yerin dibine sokulur.
Son günlerde içerisinde ki terörist popülasyonu giderek artan ve buna göz yumulan sözlük. Öyleki bu gidişle bir kaç yıla sadece teröristlerden oluşan bir sözlük haline gelmesi muhtemeldir.
Sansürle mücadele ediyoruz, özgür basın diye bir yerlerini yırtan kanzuk'un özgürlüğü sadece kürtçü yazarlara sağladığı platform. Ayrıca bazı kürtçü yazarların entry'leri sukela listesinde olmadığı halde kasıtlı olarak debe'ye sokuluyor.
ateistseniz her şeyi yazabilirsiniz, pkk ya destek veriyorsanız her şeyi yazabilirsiniz, kural-mural aranmaz yazdıklarınızda,

inançlı olduğunuzu anlarlarsa hemen bütün yazdıklarınızı silip sizi oradan atıyorlar,

ama bu ekşiciler ile aynı görüşte olmayın yada haksızlıklarına kanun çerçevesinde müdahale edin "demokrasi, insan hakları" diye ciyaklamaya başlıyorlar,

son dönemde yıldızı sönüyor, köhneleştiği bariz görünüyor artık.
Sözlük furyasının ilki ama kesinlikle en iyisi değil. En kalitelisi de değil. Aşağı yukarı hepsi aynı bu bakımdan ama Uludağ sözlükte her görüşten insan bulmak mümkün.

Ekşi sözlük hesabım onaylandı fakat istemediğim için bir arkadaşa bıraktım. Uludağ sözlükte olmak daha iyidir.
bir çok kişinin her ne hikmetse yazmak için kapısında beklediği interaktif sözlüktür.
Hala onay sırasında beklediğim sözlük. Beklemek kadar sinir bozucu bir şey yok
pkk propogandasi yapılan yer. kapatilmasi gerekir.
Terörist yatağı.
kürtlerin istilasına uğramış sözlük. bol bol pkk, bilmem kaç bin yıllık kürt tarihi saçmalıklarının yazıldığı bi sözlük olmuştur.
hala çaylaklıktan öteye geçemediğim muhterem sözlük. gerçi çok da bir esprisi kalmadı artık ekşinin. troll kaynıyor şu aralar.
En son tsk pkk ve ışidi aynı kefeye koyup kıyaslayan bir başlık gördüğüm ve içeriğinde tskya destek olanın kana ortak olduğunu rahat bir şekilde ifade eden ve beni dehşetler içerisinde bırakan platform. insanların kanını dondurmayı başarabiliyorlar. Bunları özgür bir şekilde yazabilip konuşabiliyorlar ise yeterince hak verilmiş olduğunun kanıtıdır. Bunların meselesi barış filan değil. Kapleri mühürlenip kararmış olanlar bir daha iflah olmazlar.
pkk nın web üssü. yok mu siber pilotlarımız buralara zaiyat verebilecek.
yemin ediyorum uçaklar burayı bombalasa kandilden daha çok terörist imha ederler. hala ve ısrarla burada açık propaganda yapan pezevenklere devlet bir şey yapmıyor. uçan kuştan haberi olan devletin böyle bir terörist yuvasından haberi olmaması ilginç geldi bana. veya ani bir baskın mı hedefleniyor tabi bilemem.
türkiye'nin direk olarak izdüşümüdür bu sözlük.

sadece kendi fikrini doğru bulan sadece kendi bilen sadece kendi en iyi olan insanlar topluluğu türkiye değilde başka neresi olabilir ki.

bu andavalların tek farkı azıcık bir şeyler okumuş olmaları.

bizim yan binadaki mustafa amca'dan gram farkları yoktur. bu yaşıma geldim daha ben bunu bilmiyorum sen iyi biliyorsun demedi.

ekşi sözlük mustafa amcadır aslında.
kanzuk'un başa geçmesiyle kürtçü faşistlerde belirgin bir azalma görülen sözlük.
25. günde yazar oldum uludağ sözlükte.Ekşi sözlükte bir yila yaklaştı bekliyorum hala yazar olmak için. Buralar artık hep benim. Teşekkürler zall.Artık buralardayız
sözlük tarihinde açılmış ilk sözlük...
pkk'lı gezizekalıları yazar?! olarak kabul eden emperyalistlerin piyonu internet sitesi.

devlete millete hakaret edin, kalleşçe yazılar yazın üyeliğiniz anında onaylanır. neden bu ve buna benzer siteler hala kapatılmıyor anlamıyorum.

sitede alelade suç işleniyor bunların savunduğu suç işleme özgürlüğü.
gülmek eğlenmek için iyi yerdir. tam bir körler sağırlar birbirini ağırlar durumu.

ilk olarak sitenin kendisinden bahsedelim; cansız, ahenkle şemmame çeker gibi bir renge sahiptir. hani şarjınız az kalırda ekran ışığını kısarsınız ya aynı o durumdadır. muhtemelen yazarlarının çoğuda gözlüklüdür.

konu başlıklarından bahsedecek olursak; yiğidi öldür hakkını yeme durumu vardır, buradaki kadar abaza olmamakla beraber ordada cinsel içerikli başlıklar oldukça yoğundur. mesela böyle yoğun bir gündemde ilk 10 başlık içerisinden 4 tanesi cinsel içeriklidir.

kalite bakımından bahsedersek; okuduklarınızdan zevk alamassınız kitap ezberi gibi cümleler arasında sıkışır kalırsınız. hani sabit fikirli çok adam gördümde, ekşi bu konuda hakikaten aşmış.

girilen entyler bakımından bahsedersek; tanımdan çok karşı tarafa üstünlük kurmak, kendi fikrini dikta etmek üzerine entryler oldukça bol.

ortam bakımından bakarsak; kaçın canınızı kurtarın. sanki sözlük kandilden yayın yapıyor. terör örgütü etrafında dönüyor muhabbetler. pkkyı aklama çabalarını hayretle görüyorsunuz. daha enteresanı buna karşı koymaya çalışan az sayıda yazar var onlarda diğerlerinin arasında kayboluyor.

ve yazarlar. en zevkli kısıma geldik. önyargının ne demek olduğunu bilirim ama görmek isterim diyen herkese tavsiye ediyorum. 5 dakika sadece 5 dakika girip takılın. aman allahım, insan değilsiniz orada, yazar değilsiniz. namazdanmı bahsettiniz, ekşideki isminiz "yobaz". ağır siyasi terimler kullanmanıza gerek yok, "vatan sağolsun" derseniz, adınız faşist. "nolcak bu pkk saldırıları yeter artık" derseniz ekşideki adınız ırkçı "ooo yine nereye saldırmış bizimkiler" derseniz adınız özgürlük savaşçısı. "bu selahattin demirtaş çok iyi siyasetçi" derseniz ekşideki adınız aydın. dinle alakalı yazarsanız adınız "ak-it". mhpyi savunduysanız "mal, cahil, öküz".

ekşideki yazarlara bakınca mahalle gelir aklınıza hani bir kavga olur, mahalle arkadaşlarını toplar gidersin ya. sanki öyle bir durum var. hepsi mahalle arkadaşı gibi, fikirleri bir,zikirleri bir. nişantaşı tayfası havalarında.

sonuç olarak "ben çok şey biliyorum" diyen ama "bir bok bilmeyen" çok sayıda insanın takıldığı ortamdır. elbette istisnalar mevcut. elin parmaklarını geçmez lakin.

birde aşırı derecede hdpli var o dikkatimi çekti. hani deselerki bu ekşi sözlük değil hdp gençlik kollarının web sitesi, doğrudur der insan. özgürlük diye yazılıp çiziliğ hdpyi eleştirene ağız dolusu sövmenin normal olduğu platform.

bu kadar olumsuzluktan sonra iyi bir kaç şeyde yazmak istiyorum. yiğidi öldürdük, hakkını teslim etme vakti. örnek olarak bayanlarla alakalı hakikaten salakça, sapıkça bir başlık olduğu zaman o başlığım açanı anasından doğduğuna pişman ediyorlar. en hoşuma giden yönü bu. troll olayı mevcut olmakla beraber uludağdaki kadar yoğun değildir. bu da bir artıdır.
1,5 yıldır çaylak olduğum sözlüktür, ondan önceki hesabımı da şutlamışlardı.
bilimsel içerikli başlıkları olan ama girilen entrysi azdır. zannimca Google'da arayinca hersey var demek için açılmış boş başlık kayniyan sözlüktür.
ayrıca uludağ kadar tarafsız değildir.
medya vb yapılardan destek alır ve toplumun bir kesimine hitap eder. (bkz: beyaz türkler)
halka geçmişe hakaret etmenin prim yaptığı cöplüktür.