bugün

an itibariyle

''server error

500 - internal server error.
there is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed'' hatasını vermektedir.
Kafamdaki her soru işaretine yanıt bulabildiğim -bulamasam da ban herhangi bir fikir kazandırabilen-, izlediğim her filmin sonunda "Başkaları ne demiş?" mantığıyla mutlaka ziyaret ettiğim, zamanın içerisinde çabucak akıp gittiği sözlük. Sözlüklerin babası.
Her ne kadar kaliteli bir sözlük olsa da maalesef pek bir soğuk buluyorum ben ekşi ortamını. Bu belki de kötü bir özellik değildir çoğuna göre ama benim için bir eksi. Evet iyi bir bilgi merkezi ama fazla soğuk, fazla 'ukala'.
hergeçen gün kalitesinden taviz veren ilk ve en leri barındıran sözlük. namümkün olan ise red line oldu. birçok kaliteli yazar arkadaşımız üyeliğini bilerek ve isteyerek kapattı. yeni nesil de üzerine tüy dikti. çapulcular dolmaya başladı, akabinde ve detayında birtakım yazarların "savcı sıkıştırdı beyler, mahkemeden istediler valla" savunmaları ile yazar bilgilerini emniyete vermesi, sözlüğü ayakta tutan elit tabakanın tırsım tırsım tırsıp "sikerim sözlüğünün temelini" fikriyle üyeliğini uçurmasına sebep oldu.orjinal, marjinal ve gerçekten sözlük yazarlığının hakkını veren birçok arkadaşımız şu an yazmıyorlar, yazamıyorlar. bu da sözlüğün amacından uzaklaşıp, bir şakirt-troll yuvasına dönmesi demek oldu. korkarım ki 3-5 seneye anlatılacak bir sözlük efsanesi kalmayacak. bozdu, çok bozdu, fena bozdu,...(noktax3).
iki gündür doğru dürüst ulaşılamayan site.
bağlanılmıyor efendim bu siteye değişik bir yer an itibarı ile. ayrıca tanım: ülkenin en çok yazarı bulunan sözlüğüdür.
an itibariyle ulaşılan site.
ilk olduğu için en iyisidir. çünkü türkiyede sözlük yazarlığı yapabilecek en iyi kişileri ilk olarak bünyesine ekşi sözlük katmıştır. yönetimde kalitelidir orada. zira uludağıda severiz ama, hiç uygun olmayan inci sözlük vari yazılar görmek ve rahatsız olmak mümkün oluyor burada.
ülkeyi sözlük belasıyla tanıştıran oluşum. neden bela dediğimi birazdan açıklayacağım.

2005 den beri ekşiyi yer yer takip ediyorum, gerçekten oradan bir şeyler okudum öğrendim, güldüm, eğlendim. kalemi kıvrak, kafası çalışan elemanlar yok değil. ancak genel gözlemim yazarlarında baskın olan türk ve türkiye düşmanlığı olayı. buna bağlı olarak baş gösteren yabancı hayranlığı.

sözlükler neden bela dedik. ülkenin genç, dinamik ve eğitimli insanlarının hemen hepsi sözlüklerde okur veya yazar. ve bu insanlar ömürlerini sözlük başında geçiriyor, hani üretim? açılan başlıklara bakın, kaçını eve sokarsınız?

sonra ahlaki çöküntü diz boyu. sözlükler ülke gündeminden çok uzakta. buraları takip eden normal bir vatandaş; sözlük kadın yazarlarının italyanlarla, zencilerle sevişen, sözlük erkek yazarlarının ruslardan inmeyen insanlar olduğunu düşünür.

rumuzlara bakıyorsun, çoğunluğu yabancı. türkçe karakter yok. okurlara genel kültürün sadece kitap ve filimlerden ibaret olduğu pompalanıyor.

nazım hikmet, sırrı süreyya ve niçe önder insanlar. niçe yi doğru yazan insan cennetlik. kimsenin anadoluda evine ekmek götüremeyen işçi babayı yazdığını gördünüz mü, az sayıda istisna dışında.

işin özeti, türkiye gerçeğinden uzak, halktan kopuk, asosyal ve depresif insanların mekanı sözlükler. ayrıca inanmayacaksınız ama ekşi sözlük de bir abd projesi. diğer ülkelerde niye yok sahi bu tarz sözlükler?

aslında yazacak çok şey var ama bunların hepsini bir araya toplamak için ekşici olmak gerekiyor. bak giderayak bir iltifat da yaptım, gözlerden kaçmasın.
Yaklaşık 2 haftadır mobil olarak girilemeyen site. En azından ben giremiyorum. Hayır kızkardeşim girebiliyor da ben niye giremiyorum? Ikimizinde htc telefonu, benimki android'li. Sebep ne kardeşim? Deli olcam yakında. Bakiyorum normal sıtesine ulaşılabiliniyor bilgisayar ile. Ama cepten olmuyor bende. Ya birtek ben mi giremiyorum mübarek?
artık sözün bittiği yerdedir.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=24515991

orospu çocuğu diyecem ama bu orospu çocukluğunun da ötesinde birşey.
içinde binlerce bölücü bulunduran ve bunların örgüt propagandası yapmasına izin veren sözlük.
sosyal medya denen kavramı üzerine alınmış; ne dese doğru zanneden vücut.
bizler bu vücutların organizmaları olarak orada, burada bizlere düşen kimi görevleri yapıyoruz
ve fakat her hücre kendini beyin hücresi yapmaya çalışırsa kurtarılamayacak bir kanser oluşuyor işte bünyede.
ekşi sözlük'e kanser teşhisi koymak çok zor olmasa gerek.
tabii ki bizim de çok sağlıklı olduğumuz söylenemez;
ama erken teşhis hayat kurtarır canım sözlük!
apo posteri yüzünden eleştirilen bir şarkıcıyı (bkz: aynur doğan) savunarak " siz faşistsiniz bıdıbıdı" konuşan çok fazla yazara sahip oluşum. zaten günlük hayatta bile gidip bir kürde "sen kürtsün pkk'lısın o zaman al sana"denmiyor arkadaş. var mı böyle bir saçmalık?
bazen çok güzel bilgilere ulaşmak mümkün olan sözlüktü. tü diyorum çünkü artık başlıklar, geyik mesajlarla dolup taşıyor. Birisi bir mesaj attıktan sonra millet bu mesajla kafa bulan mesajlarla dolduruyor başlığı. Bazen 2-3 sayfa sürüyor bu iş...

Örnek : Will Smith başlığı.

84. will smith'i new yorkta gördüm bana güldü.

85. will smith'i istanbul hacı hüsrev de gördüm bana yumruk attı.

86. will smith'i moskovada gördüm, selamün aleyküm abi dedi.

böyle devam edip gidiyor. Bunu hemen her başlıkta yapmaya başladılar artık.
boktan yere beni uçuran, al bu yedeklerin hadi sittir diyen, Mail ve şikayet yollamama rağmen 4 aydır bi cevap bile vermeyen sözlük. Sözlük o kadar şişti ki yenilere yer açıyolar galiba.
sürekli üstün olduğu söylenen sözlük. geçenlerde dünün beğenilenlerini bir okuyayım dedim bakalım o kadar da neyi varmış diye. harbi diyorum ne yazdıkları hakkında hiçbir fikrim yoktu yani iyi birşey mi demiş entryde kötü mü anlamadım. şahsen bizim beğenilenleri daha bir isteyerek okuyorum.
2002-04 yıllarında tüm enerjimi harcadığım, sistem hakkında sorgularım yüzünden uçurulduğum ve sözlüklere küsmeme sebep olan site.

ama artık burdayım. yeni mabeDim!
kenya daki server dan rahatça girilebilmektedir.
yine erol köse tarafından hacklenmiş site.

gidiğiniz zaman karşınıza '' hacked by erol köse '' yazısı çıkıyor.
kaldırım taşlarını aşındırmaktan başka birşeye yaramayan ortam...
(bkz: entel sözlük)
sevsek de sevmesek de, bazı başlıklar uludağ sözlük' de yeni açılmışken, bir sürü konuyu hali hazırda bulunduran sözlüktür.
yaklaşık 10 dakikadır açamadığım site.
durduruyorlar efenim giremiyoruz.
(bkz: capsler kurbağa olmuş ssg)
an itibariyle ulaşılamayan sözlük.