bugün

Türkiye'nin en çok ziyaretçi toplayan forumlarından Ekşi Sözlük'ün kapatılması için hosting firmasına Telekomünikasyon ve iletişim Başkanlığı'nca mektup gönderildi. Mektupta, ekteki alan adlarının barındırılmasına derhal son verilmesi, aksi halde yasal işlemlere başvurulacağı belirtildi. Listede Ekşi Sözlük'ün alan adı olan sourtimes.org da bulunuyor.

Ekşi Sözlük'te de yer alan sözkonusu mektup şöyle:

"Sayın yer sağlayıcı;
Aşağıdaki alan adlarına yer sağlayıcılık hizmeti verdiğiniz tespit edilmiştir.

Bu kapsamda derhal bunlara yer sağlayıcılık hizmetine son vermeniz gerekmektedir.

Aksi takdirde herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yasal işlemlere başvurulacaktır.

Diğer taraftan; bundan sonrada; 5651 sayılı kanunda sayılan katalog suçlar (müstehcenlik, fuhuş, çocukların cinsel istismarı, vb.) kapsamındaki internet sitelerine yer sağlayıcılık (hosting) hizmeti vermemeniz gerekmektedir.

Gereğinin derhal yapılmasını ve sonucundan bilgi verilmesini rica ederim.

Bilgi Teknolojileri ve iletişim Kurumu

Telekomünikasyon iletişim Başkanlığı"

Mektup üzerine Ekşi Sözlük yönetimi, yine aynı sayfada bir açıklama yaptı. Açıklamada TiB'in 21 Nisan'da sadecehosting'e gonderdiği mektubun ekindeki listede "sonlandirilacak hosting'ler" arasında sourtimes.org'un da (Ekşi Sözlük'ün ana alan adı) olduğu belirtiliyor.

Açıklamada BTK ve TiB'in 'tamamen kontrolsuz ve cigrindan cikmis bir sekilde yonetildiği, tamamen zarara ziyana yol açtığı belirtiliyor. "TiB'in su anda yasal olarak tüm yükümlülüklerini çatır çatır eksiksiz yerine getiren Ekşi Sözlük'ü kapatma girişiminde bulunması artık bu bulamacın patladığı yerdir" ifadeleri kullanılan açıklama "Leoparin kuyrugunu tutmayacaktin TiB, simdi sakin birakayim deme" sözleriyle bitiyor".

Kaynak:Sabah
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=23338161

tib'in başlattığı interneti öldürme kampanyasının son ürünü.
her an müjdesini beklediğimiz kapatma. madem kanun var, nizam var ve dini değerlere küfür etmek yasadışı o zaman kapatacaksın. uludağ mı yaptı onuda kapatacaksın, zall bir şey mi diyor bana söyle.
hakaretleri kabul ve tasdik etmemekle beraber her muhalif söylemi kafasına vurarak ezmeye çalışmak,hep sarf ettiğimiz gibi ülkenin diktatörlüğe gittiğine açık örnektir.

işin garibi zamanında partilerimiz ve derneklerimiz kapanıyor diye isyan edenlerin bugün iktidar olunca sivil toplum kuruluşlarına saldırması.
demekki sıranızı beklemişsiniz sıra size gelince 28 şubatçılardan daha beter oldunuz aferin.
(bkz: entry-nick uyumu)
2014 de kabul edilen sansür yasası ile muhtemeldir. bu kadar dengesizi ve hakaret eden kişileri içinde bulunduran ekşi sözlük galiba bu sefer düşecektir. ulu olarak tek güç kalacağız muhahahahah.
ekşi sözlükteki ateist ve komünist kesimin buraya akın edip solframe i kirletmesiyle sonuçlanır.

ateist ve komünist yazar istemiyoruz.
uludağ için kötü bir şeydir.
eksinin her yazarı eminim entry depoları vardır.
en guzelinden 5 entry kapıp gelirler.
baslik açarlar.
tebrikler yazar oldunuz.
nereye sicaçaklar diyordunuz?

"buraya sicacaklar"
(bkz: Hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
"hadi lan ekşi olum bu kapanmaz, bi filifot döner kapattırmazlar" diyesim geldi birden amaçsızca ve gereksizce. mustafa sarıgül yüzünden kapatırlar kapatırlarsa hani doğum günlerini felan kutladı ya o bakımdan.
(bkz: Cem uzan a hapis şoku)
düşünmenin, düşündürmenin, sorgulayıcı düşünceyi yaymanın ne kadar tehlikeli olduğunu bilen hükumetlerin; kendi yaptıkları yolsuzlukları, uyguladıkları yanlış politikaları ifade özgürlüğünü kullanarak insanlara anlatmaya çalışan sözlük yazarlarına dine hakaret adı altında uyguladıkları sansür ile bu özgürlüğünün de elinden alınmasına kalkışıldığında oluşabilecek olaylardan bir tanesidir.

yandaşları sevindirir.
bir yandan saçma bulup tepki göstersem de diğer yandan bilgisayar başını habitatı haline getirmiş götburgerlerin sokağa inmesini sağlayacağı için karşı da çıkamadığım durum. medet ya sedet, medet ya kenzük
an itibari ile gerçekleşmiş müthiş olay.
Bildiğin girilemiyor lan. Pek ihtimal vermiyorum ama, ne bilim yine de insan kıllanıyor.
twitter youtube ekşi sözlük .. ne biliyim sosyal paylaşım yapılabilecek birşey oldu mu duyurabilicek ortamlar kapatılıyor bugün büyük bir skandal olacakmış hissi var içimde.
tam secim günü yapilirmi lan, tuhaf, ama bu saaten sonra herşey beklenir bu hükümetten. ama belki başkaları eksi sözlügü hackleyip kapattı millet killansin diye..
Sözlük şu an açık. Az önce girdim bi çay içip üç beş bişey okudum. Arada kasıyor ama, benim telefonda google bile hata veriyor bazen. Haricinde bi sorun yok ekşi'de.
(bkz: kapanmak)
" Hafta sonu çalışma ruhsatının süresi doldugu için bu pazar günü kapatıyoruz." -ssg-.
Acaba bizim sözlükte kapatılır mı? dedirten olay.
şaşırdık mı?
mayıs ayı içerisinde gerçekleşmesini beklediğim, türkiyemi pislik solculardan kurtaracak hoş eylem. balkon kouşmasından bunu çıkardım. sikecekler anarşik entel malları bence.
eksideki yazarlara kapimiz acik oldugundan fark etmeyecek durumdur.
SÜPER OLUR.neden mi ? o ibneler uludağı önemsemiyolar hatta siklemiyolar.düşünsene buraya geldiklerini 12. nesil olarak ssg falan.yemin ederim en sevmediğim başlıklarda ( x. nesilin iticiliği , x. nesli kaale almıyom vs.) fink atardım.harika olurdu yani.burası kıymete binerdi.bu ibnelerede ders olurdu.zall hükümranlığını ilan ederdi.