bugün

biri duru biri yeşil
uludağ sözlük yazarlarına ekşi sözlük yazarı olma fırsatı verilse kabul edilir lakin ekşi sözlük yazarlarına uludağ sözlük yazarı olma şansı verilse sıcak bakarlar mı bilmiyorum..yada daha açıkcası kabul edeceklerini sanmıyorum..
her ne kadarda iki taraftada bol miktarda kalitesiz ve düsüncesiz yazarlar olsada ve bunun aksi düsünceli ve kaliteli yazarlar olsada uludag sözlükteki kültürlü, anlayisli, genis düsünen ve sütcü beygirlerine ders verebilen yazar sayisinin fazla olmasiyla birlikte; acilan basliklardaki espirili anlatim diliyle kisinin beynine beynine veren yazar sayisi, eksi sözlüge oranla daha fazladir...
uludag sözlükte her aranan kelime bulunamaz yerine cümleler yada cümlecikler daha cok kullanilir, kelime konusunda da eksi sözlük kendisini ve diger sözlükleri asmistir...

(bkz: entry giriyorum)
(bkz: kelime)
(bkz: kelime avi)
tam olarak bilemiyorum bu farklari ama birileri sanirim bu farklari kapatmak ister gibi:

görsel
görsel

paralel evren mi desem, deja vu mu bilemedim...

(bkz: iki resim arasindaki yedi fark)
başlık açısından hiçbir fark.

(bkz: nicelik değil nitelik)
[sözlükte yeni olan biri olarak] en göze çarpan fark, uludağ sözlükte eksi sozluk ile uludag sozluk arasindaki farklar başlığının olması ve bu başlığın hemen hemen her gün sol framede yer almasıdır. yani sözün özü; uludağ sözlük yazarlarının -kendilerini sürekli bir kıyaslama içerisine sokarak- kompleksliymiş gibi görünmeleridir.
uludag sozlugun ekşimiş sözlugu cok fazla diline dolamasi , ekşi sozlugun ise uludag sozlugu hiiiiiic sklememesidir.
kutsal olmasa da kendinden emin bilgi ve dostluk kaynağıdır uludağ.
(bkz: dağlar)
birisi birincidir, diğeri en iyi ihtimalle ikincidir.
girilen başlıklarla açıklıkla görülen [ki şu an özellikle] seviye farkıdır. makina çılgınlığından ziyade, bunu abartarak [saçma] entry ve başlıklara döken [ en uç noktası : fatal ın pembe gömleği ] yazarlarımızım yarattığıdır. aklına her geleni yazması, özgürce yazma hakkını yanlış algılaması, yanlış uygulaması, sözlüğü tamamen yanlış kullanmasına yol açıyor. an itibari ile, televizyonlarında ekşi'nin-uludağ'ın ve genel olarak böyle bir sözlük yapısının ne anlama geldiğini bilmeyen gençlerin ilk defa, büyük bir merakla bilgisayarında adres kısımlarına saldırmaları [ bir zamanlar bizimde ilk öğrendiğimizde yaptığımız gibi ] en büyük korkudur. yeni öğrenen için,ne güzel bir sol frame,ne güzel bir sözlük, ne kadar kaliteli bir bilgi kaynağı uludağsözlük. ..umuyorum ekşi sözlük hiçbir zaman bozulmaz.
dağlar kadardır. ikisinin de büyük bir oluşum olduğu inkar edilemez fakat ekşi sözlük ağrı dağıdır büyüktür, uludagsozluk erciyes dağıdır bilinir. yazar kesinlikle farkları sıralarken yalaka mode açık durumda değildir. ekşi ile alakası yoktur. ancak ekşinin büyük bir oluşum olduğunu ve sözlük aleminin babası olduğunun da farkındadır.
ekşi sözlük : gidelim eglenelim
uludağ sözlük : dikkat edin ayar yemeyelim
biri sarışındır diğeri esmer *
(bkz: bunu mu istediniz hee)
(bkz: ne lan bu)
ek$i : kutsal
ulu : ulu *
Biri durmadan yazar alır(!) , diğeri bilmem kaç zamandır yazar almaz.
ekşi; hem yazılır hem okunur hem de oylanır
uludağ; sadece yazılır
ekşi:orjinal
uludağ:klon
ekşi'de : makina'da yazarlar iki kelimeyi bir araya getirip doğru dürüst konuşamazlar.
uludağ'da : makina'da yazarlar(ımız) karşısındakilere bi bakış atıp konuşmazlar bile onlarla.
çok basit olarak;

(bkz: 7 temmuz uludag sozluk makina ya gidiyoruz zirvesi)

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10997812

iki başlığa girilen entrylerle anlaşılabilecek fark...
ekşi sözlük bir yaratık, uludağ sözlük bir klondur.
eksisozluk;lost
uludagsozluk;mahallenin muhtarları
(bkz: bresson)
1.ekşi yazarlarının burunları havadadır.
2.ulu yazarları kendilerini ezik hissederler.* *
kalite