bugün

(bkz: eksik bir şey)
Ali atay'ın, yani leyla ile mecnun dizisindeki mecnun'un söylediği şarkıdır. Ne yalan söyleyeyim bayağı güzel söylüyor.

(bkz: ali atay)
ali atay'ın farklı bir yorum getirdiği ezginin günlüğünün, leyla ile mecnun dizisindeki mecnunun gayet başarılı seslendirdiği parça.
En neşeli anımda bile duysam eksik bir şeyleri hatırlatan harika bir parçadır. Best of'lara alınası parçanın yorumu için oyumu ise Ali Atay'ın farklı ve güzel yorumuna rağmen Hüsnü Arkan'a veriyorum.
Gündelik hayatın bir yerinde aklınıza düşmesi gibi bir durumu var bu şarkının.

Eksikliğini duyduğunuz şeyler oluyor.
Hayatınızı sorguluyorsunuz.
Anlatamadığınız şeyler oluyor mesela.
Gökyüzünün ciğerlerinize doluşunu hissediyorsunuz.

Tam da şarkıdaki gibi, o’na, terliklerinizle gitmek istiyorsunuz.
Hiç biri geçmese de aklınızdan, en kötü ihtimalle, bir sigara yakıp, “Eksik bir şey mi var, anlayamam. Bak çayım sigaram, her şeyim tamam” nakaratına eşlik ediyorsunuz.

Hüsnü Arkan’ın o muhteşem sesi ile düşündükçe düşünüyorsunuz;
“Eksik bir şey mi var, anlayamam. Bak çayım sigaram, her şeyim tamam” …

http://www.youtube.com/watch?v=jpE4jxk13KY
ali atay' ın sesi ile bütünleştirdiğim eşsiz şarkı.
her duydugumda hayatımdakı eksik olan şeyleri suratıma 'lapss' diye vurarak hatırlatan nadide parça.

insanı çok farklı dünyalara götürüp, orada bırakabiliyor. ali atay'ın yorumuyla daha da bi harika olmuş.
winampı açtığımda genelde ilk çaldığım parçadır. tabi ki ali atay yorumu olan.
eksik bir şey hep var dedirten şarkıdır. her giden eksiltmez mi ? her giden birşeyler götürmez mi ? diye sordurur. eksile eksile tamamlanmadık , eksiklerle yaşamaya alıştık. her giden birşeyler götürdü. o ne götürdüğünün farkında olmaz kalan artık ayakta duracak güç bulamaz. öyle işte dedirtir bu şarkı eksik bir şey hep var dedirtir. yazar burda aşk ganimetinden bahsetmiş.
bir şey için uğraşıp isteğinimiz sonuca ulaşamadığımızda söylediğimiz, içimizden geçirdiğimiz cümledir.
bir ara sürekli dinlediğim şarkı. balkona çıkardım, yanımda çayım, sigaram.
arkadan çalardı şarkı. "bak çayım, sigaram herşeyim tamam."
http://www.youtube.com/watch?v=4DAey0895vU&feature=plcp
"terliklerimle, gelsem sana
sonunda aşkı bulmuş gibi" dizeleriyle samimiyet içerir.
hayatında eksik olan şeyi bildiği halde tamamlayamayanların şarkısı. gözleri doldurur. üç yıldır ağlamayan bünyemi ağlatmaya yetmemiştir. ama yetedebilir. bilemedim.
bir '' terlik'' bu kadar mı güzel söylenir dedirten ali atay yorumu ezginin günlüğü parçasıdır...
(bkz: ekşide bir şey mi var)

not: hayır niye hala çaylağım ben? ne yaptım ekşi söyle bana? büyüdüm bak artık. *
yerin dibine, itin götüne sokan şarkı.
Hüsnü Arkan'ın da mükemmel yorumladığı, 'bak çayım sigaram, herşeyim tamam.' dizelerini içeren şarkı.
aklıma her ne kadar ezginin günlüğü parçasını getirse de yine de bir yanım mor ve ötesi'nin eksik şarkısını dillendiriyor. "sanki birşeyler eksik hayatımda, dur ve dinlen ne olursun ah bir defa."
insanın a.... koyan şarkılardandır. ali atay oldukça güzel yorumlamıştır.
kelimelerin duyguları nasıl ifade edebileceğini anlatan şarkıdır.
insanı hayattan soğutan ama aynı anda da hayata bağlayan.. en sonunda da yak bi sigara dedirten şarkıdır.
helal olsundur..
Güzel şarkı, her dinlediğimde buna Mark zuckerberg'in oynadığı bir klip çekmek lazım diyorum.
(bkz: Mack Zuckerberg in terlikleri)
ali atay'ın yorumuyla beni benden alan şarkıdır. leyla ile mecnun dizisinin 2. sezonunun finalindeki versiyonu insanı arş-ı âlâya çıkarır.
ezginün günlüğünün defalarca dinlenesi harika şarkısı.