bugün

gözlemlenmiş bir tespittir. tanımı girdiysek devam edelim, aslında oy vermek kolay bir eylemdir artı ve ya da eksi fark etmeksizin. ikisi içinde oklara basılır ancak ben "eksi vermenin artı vermekten daha yaygın olması" başlığını açacakken, bu başlığa denk geldim ve durumu bu başlığa yazmamın daha uygun olduğunu düşündüm. artı vermek sanki olandan daha iyisi yapılacaksa verilecek bir şey gibi kullanılıyor, iyi bir entry varsa bu zaten olması gerekendir denilerek geçiliyor. Entry harika olmalı ki artı oy verilsin mantığı var. tabi bu mantık eksi verirken aynı şekilde işlemiyor. entry kötü olmasa bile kişi beğenmezse veriyor eksiyi. hani artı için entynin harika olması gerekiyor, aynı şekilde eksi için de entrynin aşırı berbat olması gerekiyor. ne yazık ki öyle olmuyor, eksi bol keseden kullanılırken, artı vermek bir devletteki evrak işi gibi uğraştırıyor. bu yüzden troller saygınlaşıyor, eksi oy almak kolay olunca artı karma için kasmayayım fikirlerimi dehşet bir dille yazayım da millet eksilesin diyor. mutlak değer içinde karması yüksek görünüyor hani eksiler artıya çevrilir ya. gerçi karma için kasanlar, artı almak için çırpınanlar varsa kendilerine yazık ederler. insanların intihar ettiği, açlıktan öldüğü, anlamsız savaşlarda can verdiği bir dünya bile dönmeye devam ediyor. o yüzden ha bir yazar fazla ha bir yazar eksik, sözlük dönmeye devam edecektir. gerçi her şeyi ölüme sabitleyip hesap yapınca daha bir çok şey manasız geliyor insana ama vakit geçsin diye sözlükte yazmak hoş. sadece bu artı ve eksilerin böyle uygunsuz kullanımı hoş değil, bana göre değil. teşekkürler herkese.
Zannedersem böyle bir durum olmalı. Katıldığım idda muhtemelen şu an bunları yazarken birsürüsü sırf trollüğüne eksileyecek. Böylesi daha kolay olmalı. sevmek beğenmek zor ama nefret etmek an meselesi. Bazı eksi almak için girilen entrylerin gördüğü tirajı bilgi entryleri görmüyor. Adam ince espri yapıyor üzücüdür ki o bile gerekli ilgiliyi görmüyor. Garipsiyorum nitekim aranızda zeki arkadaşlar da var oysa ki.

Edit: bu kadar basit bir tespitte bile haklı çıkmak sözlükteki zeka yaşını gösterir. Şimdi daha da eğleniş oldum.
10 saniye, 30 saniye, 1 dakika beklemenin kolay oldugunu soyleyen yazar dusuncesidir. Arti daha kolaydir arkadaslar arti verin, arti alin, ekonomiye can verin.
Şüphesiz ki kimsenin inkar edemeyeceği yadsınamaz gerçekliktir.
Herkese eksi verilebilir ama beğenmediğin entry'yi artılamazsın.
doğru olmayan hadise.

şahsım adına kişinin karması negatif ise artı, pozitif ise eksi oy vermek evladır.
amacımız mutlak sıfır noktasında buluşmak.
yazarların her gün karşılaştığı bir gerçek.
tüm sözlüklerde görülen bir gerçektir.

örneğin, adrina lima için '' çok güzel bir kadın '' denilse kimse şuku vermez.
buna keza'' çok çirkin bir kadın '' yazılsa eksiler havada uçuşur. fakat ikisi de bir görüştür. özetle artı oy almak için çok iyi analizler ve tespitler yapmak gerek.

bunun gibi. *