bugün

Hiçbir faydası olmayan, üstüne kiloları yağdıran yiyecek.
Fazla anlam yüklemişiz. Ekmek parası, ekmek aslanın ağzında, eli ekmek tutan vs.

Ekmeği bırakalı 3 gün oldu ve hiçbir şekilde yokluğunu hissetmiyorum. Bazen fırının önünden geçerken kokusunu duyduğumda "şöyle bir tırşık olsaydı da bana bana yeseydik" desem de, isteğimi daha doğal, sağlıklı, kilo aldırıyorsa da faydasından şüphe duyulmayan yiyeceklerle örtüyorum.

Yemeyin yedirmeyin şu beyaz zehiri.
argoda söz veripte buluşma yerine gitmeyip alınan zevk yapılan eğlem
biçmekle sonuçlanacak eylem..
3 kere öpülendir.
etten üretilen bir besindir.

kırmızı etten yapılanı kolesterole iyi gelir. balık etinden yapılan ekmekler kalbe zararlıdır.
aslanın midesinde olduğu rivayet edilen unlu mamul.

(bkz: ekmek parası)
sıcakken açılıp tereyağı sürüldüğünde yenmesine doyum olmayan en temel ve ucuz gıda maddesi.
insanın üretebildiği en klas yiyecektir.
argoda* sevişme ihtimali yüksek hatun.

örnekleme;
+ kim kim gidiyosunuz?
- fatih var ben varım
+ ekmek var mı?
- gel bi dene, olabilir.
hakkaten hayvanlık, bir de üstüne yalan atılıp yapılıyorsa bu eylem gerçekten terbiyesizliktir. ama bazen birisini ekmek onun için çok daha hayırlı olabilir.
Bundan 10 yıl önce 2008 de 25 kuruşa alınan un mamülüdür,

az önce aynı fırından 1.25tl ye aldım, insan hayret ediyor.
düşen kalite ve azalan gramajı ile üzerinde ''made in china'' yazısı aratan besin maddesi.
nimettir.
kahvaltıda sıcak, taze ve çıtır çıtır olanı makbul olan, sofraların olmazsa olmazı.
tekli ekmek,ikili ekmek,çiçek ekmek,kepek ekmeği,tost ekmeği diye çeşitleri vardır.ayrıca ekmeğin fiyatını bilmemesi o kişinin içinde yaşadığı toplumun gerçeğinden uzak olmasına yorulur *.