bugün

ciao signore;

Her yediği yemeğin yanında ekmek yiyen salaktır. Bu salak, ekmek yemeyince doymadığını savunur. Aslında ekmek onu daha çok acıktırır ama ekmek yiye yiye salak olduğu için anlamaz mal. Obez de diyebiliriz. Kilosu normal olsa bile obezdir.

Kenarımın köylü obezi.
Sanırım sözlükte de bulunan salaklardır.
şahsen benim de içinde bulunduğum salaklardandır. ekmek yiyince niye acıkıyoruz lan, orayı anlayamadım? birileri de tuvalette ekmek yemiş olsa gerek ki, böyle sikimsonik başlıklar açabilmişler.
pasta yiyen mal beyanı.
ekmek olmadan sandivici tostu nasıl yiyelim sorusuna maruz kalacak dingil kişi beyanı.
mahalle aralarinda topa yumusacik vuran veletlere olum hic mi ekmek yemedin denirdi. ekmek yememek benim yas grubumun cocuklugunda hakaretti denebilir.
ekmeğin kıymetini kavrayamamış danaları rahatsız eder.

ekmek lan bu, pamuk şekerle bile yenir...
hiç birşey bulamadığında ekmek arası ketçap mayonez yiyen insandır. ve ben acıktım.
hayatı boyunca yokluk görmemiş, süper lüks bir yaşantıya sahip kişi söylemidir sanırım bu.* ama gün gelir devran döner bir kuru ekmeğe bile muhtaç kalır bu sözü söyleyen kişi. *
yemeğinin az olduğunu düşünen aç kişidir.
salaklığının sebebini yanlış yerde arayanlara konu olmuştur. noldu ekmeği bıraktın da? üstün zekan geri mi geldi? e biz de bırakak madem.
salak demeyin lan. Belki aranızda bu kurala uyanlar vardır
(bkz: muystii)
buğdayın bu coğrafyada fazla yetişmesinden kaynaklanan problem.(fiyat farkı ile bir yerimize sokuyorlar o ayrı bir konu.)

--spoiler--
buna göre bazlama yiyenler or.spu çocuğu mu?
--spoiler--
karbonhidrat ihtiyacı bol olan salaktır. kim bilir belki de kilo almaya çalışan salaktır.
köylü diyince karşıdakilere hakaret ettiğini sanan babası değilse de dedesi köyde yaşamış olan beyin yoksunu bir yazarın başlığı.
ayrıca: (bkz: eve ekmek almak için bakkala gitmekten bıkan çocuk)
babasının ekmek parası naparsın dediğini unutmuş önermedir.
genellikle ruh hastalarının yaptığı eylem, ekmek yememek. ama salakmıdırlar? tartışılır.
alabildiği tek şey ekmek ve bulgur olanlara ayıp olan, ekmek yemeden doymayıp 184cm boy 85 kg olanlara saçma gelen, ekmekte b vitamini olduğunu bilenlere göre cahilce olan, bana göre ise b12 eksikliğinden dolayı söylenmiş cümledir.
ekmek yemeyince doyduğunu hissedemeyen muhtemelen geniş mideli insandır. sırf bu yüzden salak olarak nitelendirmek yanlıştır. yalnız baklava ile ekmek yiyen insanlar tanıyorum ki cidden akıl fikir diliyorum kendilerine.
ulan öküz yerde bir portakal görsen tekme atar üzerine basarsın ama bir parça ekmek görsen yalnızken bilmem ama birilerinin yanında bunu yapamazsın. neden diye düşündün mü hiç? olum aç kalınca onu köpek bile yiyor. hadi portakalı karpuzu yedir. işte öyle bir nimettir o.
Ekmek yemeden doyanların olması kadar sıradan olan durumdur. Yazar bu başlıkla ilgi çekmeyi amaçlamıştır. insanların iştahı üzerinden prim yapma çabasına girmek, insanları sıradan bir sebeple salak olarak yaftalamak; bu başlıkta bahsedilenden çok daha büyük, vahim, elim bir salaklıktır.
ekmek yemediğinde kas erimesi yaşayabileceğinin farkında olan salaktır. çok salak gerçekten(!)
ekmek yemeden doyacak akıllı varmı. bir tas çorbayla 3 ekmek yiyen var. (lokantacı ne demiş ekmeğin parasını ver çorba kalsın ) türk milletinin ekmeksiz doyduğu görülmemiştir. onun için salak,da değildir. akıllının garibanın biridir.
Evet ekmek yemeden doyulabiliyor ama ekmek yemek de bir insanı salak yapmıyor. Ne demişler: Bu başlık da dahil tüm genellemeler yanlıştır.