bugün

dikkat ettim ve bu yargıya vardım ki ekşisözlük yazarları gerçekten çok maceraperest insanlar. bu başlık da bunu açıklıyor. 10 küsür bin yazardan bir tane de normal şeyler yaşayanı yok. kardeşim açılan her sıradışı başlığa her yazarın başından geçen yazacak bir şeyi var. nasıl oluyor şaşırıyorum. kardeşim sizin hiç öğlen 3'e kadar uyuyup o gün hiç evden çıkmadığınız yani, rutin bir zamanınız olmadı mı?
(bkz: ekşisözlük)
dört tarafı duvarlarla kaplı bir oda ve hayal gücü yüksek bir yazar işte hepsi bundan ibaret. izafiyet teorisi değildir anlattığım sadece daha basit ve sıradan.
(bkz: bir gün hiç unutmam)
sürekli geziyolar, tozuyolar o konser senin bu açılış sergilerdeyim, "aman allah'ım böyle adamlar hep beni bulur" havaları, hayat sanki hep onların etrafında dönüyor di mi? aslında tam olarak değil. sözlükte bir şeyler karalamak için absürt ve komik olaylar gerekli tabii, biraz hayal gücü ile harmanlanmalı. yani aslında tam olarak başlarından geçmese de hayal ürünüdür çoğu yazılan. ne yani kim benim don atlet bilgisayar başında geçirdiğim süper komik olayları okur ki?
derseniz ki ofisten entry girdiğini belli etmelerine kılım, sonuna kadar desteklerim. bunun hayal gücüyle ne ilgisi var derseniz benim diyeceğim kızlarla ilgilidir. gerisini herkes anlar. ofisten entry girmek nedir ya? ulan ofis dediğin her yanı bilgisayar olan kübiklerde gruplaşmış bir sürü insan. ha özel odandasın o zaman sözlükte niye vakit geçiriyosun git işini gücünü hallet. sürekli statü sembolüymüş gibi "ofisteki arkadaşların burnundan kahveler geldi bu entryi görünce hacı" ya da "plazanın en üst katından güzel görünen kenttir istanbul" derseniz olmaz, bozuşuruz.
14.000 yazarın bulunduğu bir sözlükte olağan durumdur.
olağan şeyler de olağanüstü hale getirilebilirler.

örneğin; herkes salata yapabilir ancak, herkesin yaptığı salatadan aynı tadı alamazsanız. burada önemli olan şu! dur;

- hıyar ve domates ile kıvırcık, marul ve maydanozun doğranma büyüklüğü,
- sıkılan limon ile dökülen zeytinyağı arasındaki oran,
- katılan tuz miktarı ve karışma yüzdesi,
- ve en önemlisi estetik yaratıcılığınız.
(bkz: eski sözlük)