bugün

neden ? neden her yıl değiştireceğiz ve bir kaç yıl sonra nüfus cüzdanı ve ehliyet zaten birleşecek neden bir daha bir daha para alıp soyuyorsunuz sorusu akla getiren hadisedir.
hiç sebep yokken halka bi işlem dayatıp bundan da para almak o hep övündükleri "sosyal devlet" mantalitesinin neresinde var acaba.

götünüzden element uydurup millete sokun anasını satim. ne güzel dünya.

sikko, kağıttan biraz kalın bi ehliyet için 400 lira aldınız zamanında. aldığım gibi cüzdana koydum. 2 hafta sonra cüzdanı değiştirmek için çıkarttığımda soğuk mührün olduğu kısmı soyulmuştu. sizin o değerli kağıt diyerek sokmaya çalıştığınız şeyin değeri bu kadar işte.

dün 101 tl olan "değerli kağıt" nasıl oldu da bugün o kadar değerli olmayan değerli kağıt oldu?
ben 15 lirayı dahi ödemek istemiyorum arkadaş. cebimde yatan bi kağıt için neden bir daha para vereyim.

osuruktan nem kapanlar gibi durduk yere yarrak kürek işler çıkartıp millete iteliyorlar anasını satim.

o yaptığınız indirimi millete "bakın biz indirim yaptık" diyerek satın bakim bir de. elbet kanacak salaklar vardır.

sonuçta; hüüloooğğğğ değil mi?
ehliyet yenileme bedeli 101 tl yerine 15 tl olurken yurdum medyasının "müjde" diye başlık attığı olay. ulan beyinsizler 15 tl bile etmeyecek bir kağıda adamlar senden 101 tl istiyordu. "az kala yutturuyorlardı" diye başlık atacağına gitmişsin "müjde" diyorsun.
madem bunun maliyeti 15 tl idi ne demeye 101 tl istedin indirimidir.
güzel haberdir fakat insanlar şu benzin ve mazot için örgütlenseler ya !!
fiş almasak kaça olur şeklinde pazarlığın devam ettirilmesi gerekir.
(bkz: akp çarkları)
işte bunlar hep gezi

yazısı ile anlamlı hale gelen indirimdir.
devlet bize soktuğu borudan vazgeçip sokmamaya karar vermesidir.
ağır vergiler altında kafayı sıyırmaya ramak kalmışken, bardağı taşıran son damla olması korkusu geri adım atılmasında ki en önemli etken. ehliyet yenileme ile ilgili her türlü düzenlemeyi destekliyorum. her 5 yılda ehliyet sahiplerinin fiziksel ve psikolojik testlere tabi tutulması gerektiğine de inanıyorum. bunun maliyeti ne olursa olsun alınsın buna karşı değilim. ama bunu bir gelir kapısı olarak görme gafletinde olan herkes bilsin ki tarafımdan kulaklarınız çınlatılıyor...
halkın örgütlenmesinin sonucu günün en güzel haberi, ak partili arkadaşların savunmaları vardır hep olumlu düşünürler o 86 tl'yi devlet mutlaka bizim için kullanacaktır.
Ehliyet yenileme 101 tl olacaktı 15 tl indirmişler.madem 15tl kurtarıyordu, geriye kalan 86tl kimin cebine girecekti? sorusunu akıllara getirir.
Maliyetine veremeyiz ama demiş yani şu anki maliyet fiyatı değil.10 lira maliyet olsa abi geri kalan 91 lira ne şeyime harcanıyordu. Haram zıkkım olsun.
hükümetin okkalı bi tebriği hak ettiği uygulamadır.
hükümetin okkalı bir siktiri hak ettiği iş. yahu adamlar öyle bir taşşağa alıyorlar ki bazı qamilleri... hiç ortada yokken ortaya ehliyet yenilemek gibi anasının amı gibi bir uygulama çıkardılar, zira götlerini silecek paraları azaldı amına koyduğumun kır saçlılarının. biraz aklı başında olanlar napıyosun sen amına koyduğumun kır saçlısı diyince 15 e çekmişler. bazıları hala " aga durup dururken niye ehliyet yenileyip, 15 lira veriyoruz amına koyayım" derken kimileri 15 oldu diye seviniyor. lan ben bıktım artık, bu ülkede her gün cahil tiplerle rastlaşmaktan bıktım. amınıza koyayım sizin kır saçlı paragöz orospu çocukları, o 15 liralar hepinizin götüne girsin amınıza koyayım.

ehliyetim yok bu arada.
ölümü gösterip sıkmaya razı etmektir. şike vardır.
ne olduda 96 lira indirim yapıldı anlamış değilim.ne değiştiki bir anda.yıllarca kazıklandıkmı yani.
15 tl'yi seve seve ödetmek için devletin bilerek olta yaptığı. yekten 15 tl dense ona da laf edilecekti, şimdi herkes mutlu mesut verecek o parayı. 15 tl maliyet de külliyet yalan gibime geliyor yoksa.
http://caps.ekime.net/gal...-ne-yapacaktin-o-parayi-/ adresinde sorulan soruyla tamamlanmış ifade.
milleti uyutma planının ikinci ayağıdır.

baştan 101 tl deyip ardından işi "gel abii gell , sana 15 tl olsun!" mantığına getiren esnaf kıvamındaki hükümetin oyunudur.

şaka maka çok güzel sosyologları var bu hükümetin bana göre. toplum psikolojisi işte, halen kalkıp "olması gereken bu, 15 lira mı? hee tamam yav o zaman öderiz onu!" diyenlerin varlığı güç katıyor bu işleri arkada planlayanlara.

neden sorusunu sormayı unutmanın sonucundaysa hiçbir gereği olmayan bir bedel halktan koparılıyor.
akıtacak musluk bulamayıp bari damlatalım mantığına bürünen ve halkından koparmayı misyon edinmiş bu hükümetin gereksiz bir icraatıdır bu tamamen.

(bkz: altın kaplama ehliyet)
ölümü gösterip sıtmaya razı etmektir.

her zamanki taktiktir.
halkı nasıl soyacağını şaşırmıştır hükümet...
Devletin indirime gidebildiğini göstermiştir. Yapılan zamlara gerekli ki yapılıyor abi devlet böyle ayarlıyor bütçeyi diyen hede hödöcüler siktirip gidebilirsiniz.
hükümetin küçük hesaplar yapan esnaf mantığı ile hareket ettiğinin resmidir.
15 lira nerede,101 lira nerede, aradaki farkı ne yapacaktınız boşbakanlığa amade 8 uçak 55 helikopter 100 taneye yakın zırhlı arabaya rağmen kefen sırtımda ölümü göze aldım kefen sırtımda beni zehirleyecekler ühühühhü diye mızmızlanan reyisinizin giderlerine mi harcayacaktınız diye sormadan duramıyor insan.
ehliyet pvc sinin içindeki 4 gb lik microram den vazgeçip 256 mb ram ile sunulmasıyla ortaya çıkan indirimdir.
güncel Önemli Başlıklar