Türkiye nin en iyi ziraat Fakültesine sahip üniversite.
yurdum sınırları içerisinde görülebilecek en overrated üniversitedir.
izmir'den nemalanmak dışında iyi yaptığı bir şeyi göremedik henüz.
büyük ama boş bir kampüs dışında size verebileceği hiçbir şey yok.
ben geleceğimi karartacağım diyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ediyorum.
sen ne ara kaliteli oldun da sen kendini çok iyi bir okul zannedip diğer okullara bok atıyorsun demek istediğim okuldur. hazırlık okumayıp sınavla geçtiğime şükrettiren dandikliğe sahip bir hazırlık eğitimi vardır. psikoloji bölümü ülke çapında kaliteli diye bilinen içine girildiğindeyse dumurdan dumura sürükleyen anlayışlarda hocalara sahip olup öğrenciye bir şey katmamasına rağmen nasıl göz boyayabildiyse akredite olmuştur. psikolog olmak için girip deney delisi araştırmacılar yetiştiren bir yer olduğunu ve %30 ingilizce eğitim vermekle övündüğü gördüğünüzde üniversiteye giriş sınavında aldığınız puanların heba oluşuna yanarsınız. okurken de adını sıkça duyacağınız daha az reklam yapan ve türkçe veren bir okul için (bkz: hacettepe üniversitesi)
Hazırlık okunmaması gereken üniversite. Kütüphanesi ve ortamı 10 numara 5 yıldız olmakla beraber isteyen herkesin elini kolunu sallayarak girebildiği ender üniversitelerden biridir.
yök'den önce kazandığım üniversiteydi lakin, üçüncü sınıfta okurken, yani 80 darbesinden üç yıl sonra yök geldi üniversiteyi ikiye böldü. okulu bitirince de verdiler elimize d.e.ü. diplomasını.

- ege kapısından girdik, dokuz eylül kapısından çıktık. çok mu üzüldüm? hayır! ama burulmadım desem yalan olur.
ciğeri 5 para etmeyen üniversitedir.
Şimdi bana öss puanlarımı geri verseler...
edit: genç egeliler tepkili. hahahaha.
görüntüden ibaret olan okuldur.

şu sıralar yolunu, bağını bahçesiniz, taşını toprağını ot çöp götüren üniversitedir.
eskiden de öyleydi gerçi..
beyin fırtınası yok ki okulda ortalık temizlensin.

soda varsa içeriz.
severek gidilen yaşanacak yerdir her zaman hayat vardır.
Rektörünün üniversiteyi tanıtıcı konuşmalarında adeta Harvardla karşılaştırdığı üniversitedir. Ya ben paralel bir evrende bu üniversiteye gidiyorum ya da rektör 3 maymunu oynuyor.
bugün itibariyle geri döndüğüm canım okulum.
satırlar sürecek küfürlerin, isyanın üniversitesidir. insanın aldığı puanı götüne sokası geliyor üzerinden aylar geçse bile. hep bir pişmanlık sebebi.
bir universite olarak cok iyi fakat hastane olarak dokuz eylulu ornek almasi gerekir.
fen edebiyat fakültesinin arkasındaki kafenin brandasının içine girip yılbaşı geçirdiğim yer. ne güzel günlerdi.

gündüz gözü ile görülmemiş üniversitedir.
bol dumanlı bir gün yaşamış üniversitedir. malumunuz nevruz. kürtçe şarkıların çalındığı konser alanına sıkışıp kalmak nasıl bir duygudur bilir misiniz? bilmeyin.
hep edebiyatın önünde olur böyle şeyler zaten. yeter gari.
(bkz: 9 uncu canan kulaksız alternatif öğrenci şenliği)
bunyesindeki ogrencilerden yaz okuluna kalanlara, evinden yurdundan ayrilanlara evimi actigim universitedir. evimi actim dediysem, kiraya ortak ariyorum a dostlar.
mütercim tercümanlık bölümünü 3 puanla kaçırdığım, içimde ukte kalan üniversite.
direniş mevzularına herkese maziretlere girme hakkı tanıyan üniversitemiz. hep bir boğuk havası vardır, onu çözemedim.
öğrencileri mezuniyet gecelerinde de geziyi unutmamış:

https://twitter.com/Ftwda/status/345464679503646720
belli fakültelerinde bunca yıllık geçmişe rağmen sistemi oturtamamış üniversitedir.
mezun olmasaydım da atanmasaydım dediğim üniversite.
kazanmak için bir yılımı daha feda edeceğim üniversite. eninde sonunda kazanıcam ben burayı.
merak edilendir.
iletişim fakültesi gazetecilik bölümü için istanbul üni. , Marmara üni. ve Ege üni. arasında kalınmıştır.izmiri çok sevmeme rağmen iletişimin kalbi istanbul'da olduğu için ilk 2 si daha ağırdır ama 3 üniversite hakkında da yorumlara bakılmıştır istanbuldakilere kötü denirken ege üni. baya övülmüştür.iletişim fakültesi nerededir,nasıldır.
lütfen pm..
kazandık ama yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah. türkiyenin en iyi ilk 10 üniversitesinden biri*.
1 yıl önce terk ettiğim üniversite.