bugün

Deprem konusunda dikkat edilmesi gereken bölgelerden biri olduğunu düşünüyorum.
Yakın dönemde kıyı şeridi ile kıyı şeridine yakın yerlerde deprem oldu. Ve bu bölge halen hareketli, doğru.

Ancak göz ardı edilen yer iç Ege'ye doğru olan kısım.
Burada bir süredir sessizlik mevcut.

Manisa, Denizli, Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir'e kadar olan bölgenin de en az izmir ve Muğla kadar depreme hazırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum ki bu bölge zaten izmir ve Muğla gibi deprem bölgesi.

Hatta Ege'de geçmişte olan depremler nedeniyle izmir çevresinde uzmanların aksine bir 7'yi aşacak bir deprem beklemiyorum.
Lakin buradaki geçen sessizlikten kaynaklı gerçekleşebilecek büyük bir deprem Allah korusun 7'yi geçebilir. 6.0-7.2 gibi.

Yakın zamanda 2019'da Denizli'de 5.9 ve 6.0'lık depremler gerçekleşmiş.
1965 5.7, Denizli honaz
1969 6.5, Manisa Alaşehir
1970 7.2, Gediz Kütahya
1995 6.1, dinar Afyonkarahisar gibi depremler bölgede mevcut.
doğma büyüme karadenizli biri olarak açıkça söylüyorum türkiyenin en güzel bölgesi.
görsel
Sınırları içine girilince hep bir ferahlık veren turizm bölgesi.
görsel
iyi bir bölgemizdir.
Bez baby istanbul dışına çıkınca sapıttı.
O ilçeler hangi bölgede çocuğum?
insanların tatilde gitmek için can attığı turistik ilçelere sadece birkaç saat uzaklıkta olan şanslı insanların yaşadığı güzel bölge.
gidip görmesi nefes aldıran, yaşama sevinci veren bölge.
Kütahyası güzel değildir soğuktur.
ege denince insanların aklına ilk olarak hep turistik ve sahil ilçeleri gelir. oysa aydın, denizli, idari olarak marmara'da olmasına rağmen balıkesir gibi şehirler de ege bölgesinde.
okumaya gittiğim bölge. izmir i bilmem de bölge hoş değil.
en sevdiğim şehirlerin birçoğunun bulunduğu bölge.
Çok güzeldir.
coğrafi olarak marmara'ya bağlı olmasına rağmen balıkesir'in konum ve kültür olarak daha yakın olduğu bölge.
türkiye'yi doyuran bölgedir.
balıkesir'in konum ve kültür açısından bağlı olduğu marmara'dan daha yakın olduğu bölge.
ismini türkiye'nin güneybatısındaki denizden alan, türkiye'nin en güzel bölgesi.
iNSANLARI verdikleri oya göre ayıran sözde aydın-eğitimli-kültürlü insanların yaşadığı bölge. yukarıdaki entrylere bir göz gezdirmek mide bulantısı için yetiyor.
türkiye'yi doyuran bölge.
türkiye'nin bölgeleri araında yapısını, şehirlerini ve kültürünü en çok beğendiğim bölgedir.
türkiye'nin en güzel bölgesi.
balıkesir'den muğla'ya kadar uzanan, türkiye'nin en eğitimli insanlarını içinde bulunduran, türkiye'nin en güzel bölgesi.
türkiye'nin denize doğru geniş bir biçimde açılan tek bölgesidir. ülke topraklarının %11'ini kaplar.
zihnen, fikren ve siyaset konularında yoksul gençlerin, izmir'den dolayı sevmediği, güzide bölge.