bugün

Efendi erkek = evlenilecek erkek.
Efendi erkeği bilmiyorum da çekingen erkeklere bu konuda pek şans vermiyor kız milleti.
insan doğası gereği kendisine ters veya kendisinde eksik olan parçalarının olduğu birine aşık olur. Tıpkı efendi erkeklerin oynak kızlara aşık olması gibi.
Kızların hepsi serserilerle sevgili olur ama evlenmeye gelince yok namuslu olsun Saygılı olsun... derler.
"Bununla beraber, kadınların tercih ettikleri yaşın 30 ila 35 olduğunu söyleyebiliriz. bu yaşlardaki erkeği, aslında insan güzelliğinin en yüksek formu olan delikanlılara tercih ederler. bunun nedeni kadınların zevkin değil, bu belirli çağda üreme gücünün zirve noktasını görüp tanıyan içgüdünün yönlendirmesidir. genellikle kadınlar güzelliğe, özellikle yüz güzelliğine pek fazla dikkat etmezler; çocuğa güzelliğini verme işini sadece kendi üzerlerine almış gibidirler. Onları en başta baştan çıkaran bir erkeğin gücü ve onunla Atbaşı giden cesaretidir, çünkü bunların her ikisi de güçlü çocukların dünyaya gelmesinin ve aynı zamanda onlar için güçlü bir koruyucunun habercisidir. bir erkekteki her fiziksel kusuru, tipin ayırt edici özelliklerden herhangi bir sapmayı bir kadın, çocuk söz konusu olduğunda, eğer kendisi bu bakımlardan kusursuz ise ya da zıt yönde bunları gölgeleyebilecek kadar mükemmel ise, ortadan kaldırabilir. Bunun tek istisnası özel olan erkeklere özgü dolayısıyla bir annenin çocuğuna kesinlikle veremeyeceği niteliklerdir. bunlar erkeklere özgü kemik yapısı, omuz genişliği, dar kalçalar, düzgün bacaklar, kas gücü, cesaret, sakal ve benzeri şeyleri içerir. işte bu yüzden, bir kadın çoğu kez rastladığımız gibi çirkin bir erkeği sevebilir, oysaki kusurlarını kendisi gideremeyeceği veya telafi edemeyeceği için erkeksi olmayan bir erkeği asla sevmez. Cinsel sevginin temelini oluşturan değerlerin ikinci kümesi Manevi niteliklere dayananlardır. burada, bir kadının evrensel olarak bir erkeğin ruhunun yahut kişiliğinin sahip olduğu karakteristik özelliklerle etkilendiğini görürüz. bunların her ikisi de babadan gelenlerle aktarılabilir. kadınlar, irade sağlamlığı, kararlılık, cesaret ve belki de dürüstlük ve iyi kalplilikten büyülenirler. Buna karşılık zihni-fikri niteliklerin kadınlar üzerinde doğudan yahut içgüdüsel bir gücü yoktur, bunun çok basit bir sebebi vardır; bunların babadan devralan nitelikler olmaması. erkekteki zeka eksikliğinin kadınlara bir zararı dokunmaz; doğrusu fevkalade bir zihne üstünlük, hatta deha, anormallik olarak kadınlar üzerinde olumsuz bir etki bile doğurabilir. bu sebepten ötürüdür ki, kadınların sık sık budala, çirkin ve kaba saba bir erkeği iyi eğitilmiş, zihni nitelikleri yüksek, nazik bir erkeğe tercih ettiklerini görürüz. Aşırı derecede farklı mizaçlara sahip insanların sözgelimi kaba saba, güçlü kuvvetli ve dar kafalı bir erkekle, ziyadesiyle duyarlı, ince düşünceli, kültürlü, estetik beğeni ve benzeri niteliklere sahip bir kadının ya da fevkalade bilgili, görgülü ve dahi bir erkek ile kuş beyinli bir kadının, çok kere aşk için evlenmelerinin sebebi işte budur. Bunun sebebi kadınların zihinsel ve düşünce gücüyle ilgili değerlerle değil, bütünüyle başka bir şeyden yani içgüdüden etkilenmeleridir."

- Schopenhauer
Finali efendi erkeklerle yaptıkları için fazla kafaya takmamalı.
Kesinlikle kendim yasiyorum goruyorum. Baslik tam beni betimlemiş. Yalniz degilmişim ama bi nebze teselli oldu.