bugün

Kesinlikle kendim yasiyorum goruyorum. Baslik tam beni betimlemiş. Yalniz degilmişim ama bi nebze teselli oldu.
Finali efendi erkeklerle yaptıkları için fazla kafaya takmamalı.
"Bununla beraber, kadınların tercih ettikleri yaşın 30 ila 35 olduğunu söyleyebiliriz. bu yaşlardaki erkeği, aslında insan güzelliğinin en yüksek formu olan delikanlılara tercih ederler. bunun nedeni kadınların zevkin değil, bu belirli çağda üreme gücünün zirve noktasını görüp tanıyan içgüdünün yönlendirmesidir. genellikle kadınlar güzelliğe, özellikle yüz güzelliğine pek fazla dikkat etmezler; çocuğa güzelliğini verme işini sadece kendi üzerlerine almış gibidirler. Onları en başta baştan çıkaran bir erkeğin gücü ve onunla Atbaşı giden cesaretidir, çünkü bunların her ikisi de güçlü çocukların dünyaya gelmesinin ve aynı zamanda onlar için güçlü bir koruyucunun habercisidir. bir erkekteki her fiziksel kusuru, tipin ayırt edici özelliklerden herhangi bir sapmayı bir kadın, çocuk söz konusu olduğunda, eğer kendisi bu bakımlardan kusursuz ise ya da zıt yönde bunları gölgeleyebilecek kadar mükemmel ise, ortadan kaldırabilir. Bunun tek istisnası özel olan erkeklere özgü dolayısıyla bir annenin çocuğuna kesinlikle veremeyeceği niteliklerdir. bunlar erkeklere özgü kemik yapısı, omuz genişliği, dar kalçalar, düzgün bacaklar, kas gücü, cesaret, sakal ve benzeri şeyleri içerir. işte bu yüzden, bir kadın çoğu kez rastladığımız gibi çirkin bir erkeği sevebilir, oysaki kusurlarını kendisi gideremeyeceği veya telafi edemeyeceği için erkeksi olmayan bir erkeği asla sevmez. Cinsel sevginin temelini oluşturan değerlerin ikinci kümesi Manevi niteliklere dayananlardır. burada, bir kadının evrensel olarak bir erkeğin ruhunun yahut kişiliğinin sahip olduğu karakteristik özelliklerle etkilendiğini görürüz. bunların her ikisi de babadan gelenlerle aktarılabilir. kadınlar, irade sağlamlığı, kararlılık, cesaret ve belki de dürüstlük ve iyi kalplilikten büyülenirler. Buna karşılık zihni-fikri niteliklerin kadınlar üzerinde doğudan yahut içgüdüsel bir gücü yoktur, bunun çok basit bir sebebi vardır; bunların babadan devralan nitelikler olmaması. erkekteki zeka eksikliğinin kadınlara bir zararı dokunmaz; doğrusu fevkalade bir zihne üstünlük, hatta deha, anormallik olarak kadınlar üzerinde olumsuz bir etki bile doğurabilir. bu sebepten ötürüdür ki, kadınların sık sık budala, çirkin ve kaba saba bir erkeği iyi eğitilmiş, zihni nitelikleri yüksek, nazik bir erkeğe tercih ettiklerini görürüz. Aşırı derecede farklı mizaçlara sahip insanların sözgelimi kaba saba, güçlü kuvvetli ve dar kafalı bir erkekle, ziyadesiyle duyarlı, ince düşünceli, kültürlü, estetik beğeni ve benzeri niteliklere sahip bir kadının ya da fevkalade bilgili, görgülü ve dahi bir erkek ile kuş beyinli bir kadının, çok kere aşk için evlenmelerinin sebebi işte budur. Bunun sebebi kadınların zihinsel ve düşünce gücüyle ilgili değerlerle değil, bütünüyle başka bir şeyden yani içgüdüden etkilenmeleridir."

- Schopenhauer
Kızların hepsi serserilerle sevgili olur ama evlenmeye gelince yok namuslu olsun Saygılı olsun... derler.
insan doğası gereği kendisine ters veya kendisinde eksik olan parçalarının olduğu birine aşık olur. Tıpkı efendi erkeklerin oynak kızlara aşık olması gibi.
Efendi erkeği bilmiyorum da çekingen erkeklere bu konuda pek şans vermiyor kız milleti.
Efendi erkek = evlenilecek erkek.
bu yönelimin evrimsel anlamda üreme içgüdüsüyle çok alakalı olduğunu düşünüyorum. ve fakat bunun yanında psikolojik anlamda kızlardan ziyade tamamen insanının yaradılışından gelen ''tamamlanma'' eksik hissetme bilinç dışı dürtüsününde payı büyük fikrimce.

insan neyin eksikliğini en çok duyuyor, hissediyorsa ona en çok sahip olan ile kendini tamamlamak ister. bütün doğa dengelenme, tamamlanma adına büyük ve amansız bir hareket halindedir bu anlamda. çoğu kızdaki bu en ''maço '' olana en girişken olana yönelim, gerek yetiştirilme tarzı, gerekse kültürel ve toplumsal farklılıklar ve en çok da yadsınamayacak evrensel cinsiyetçi baskılar sonucu özgüven veya korunma içgüdüsü diyebileceğimiz duyguların eksikliğine yönelik bir arayış olabilir. yani ''maço'' diyebileceğimiz veya toplumsal anlamda daha hareketli ve girişken ruhlu erkekler kızların daha fazla dikkatini cezbediyor olabilir. çünkü bu erkekler bu anlamda çoğu kıza aradığı özgüven duygusunu verir.

fakat bu tarz erkeklerde tam zıddı daha ''hanım diyebileceğimiz sakin kızları tercih ederler kendilerini tamamlamak adına. ortada ki bu büyük arz talep polemiğinin kökeninde aslında, kız/erkeğin kendisi için uygun olanın herkes tarafından onaylanan tasvip edilen en iyisini isteme yanılgısı yatmaktadır fikrimce.

yani şöyle ki akıl oyunları filmindeki oyun teorisinin keşfi sahnesinde olduğu gibi her erkek seksi sarışın ve her kız da esmer alfa istemezse sorun otomatik olarak ortadan kalkacak aslında efendim.
mallarını deldirince akillari başlarına geliyor.
Burada yakışıklı erkek, çirkin kız. Güzel kız, boş gezenin boş kalfası erkek faktörleri devereye giriyor. Bu yüzdendirki çok zorlatmayın * sahip çıkalım dedeye.
olmaması değil, çok değerlidirler aslında. o kadar değerlidirler ki kızlar için, efendi erkekleri üzmeyeyim diye, efendi erkek ile çıkmayı tercih etmezler.
ya böyle bir şey yok ya. bir kere sizin efendi tanımınız nedir ona bakmak lazım. sıkıcı bulduğunuz erkeğe efendi demeyin. o efendi değildir sıkıcıdır işte. efendilik yerine göre davranmayı bilmektir. eğlence ise eğlence , ciddiyet ise ciddiyet.
Kesinlikle dogrudur.
Değeri neden olsun ki?
Kesinlikle dogrudur.
Kıvanç kadar bile yakışıklı olsan yine de hiçbir şeyi değiştirmemektedir.
Zarlarını kaybettikten sonra kimyaları değişiyor ve efendi erkeklerle ilgilenmeye başlıyorlar, merak etme.
Sıktı artık esprisi. Tamam güldük eğlendik yeter bence artık.
Mafya kılıklı kıro barzo ve Kekoların şöyle hareketler sergilemesine neden olur

görsel
saçma bir zihniyet. normal kızlar erkeğin önce oturuşuna kalkışına, konuşma tarzına falan bakar. siz normal olmayan kızlardan bahsediyorsunuz sadece.
%100 dogru olan bir sey. Daha efendiligimden dolayi deger veren kiymet bilene rastlamadik. Nerde 5 para etmez apaçiler serefsizler var ya da aldatanlar onlar seviliyor.
Efendi erkeklerin efendi kızlar yerine piç kızların peşine gitmesinin doğurduğu sonuçtur, tıpkı efendi kızların piç erkeklerin peşine gitmesi gibi.
Kızlar güzel ekeklerden değil güzel kızlarla dolaşan erkeklerden hoşlanırlar dolayısıyla efendiymiş, serseriymiş pek önemi olmaz.
Doğrudur. Kızlar için sevginin olmamasının sonucudur. O yüzden hayatlarını garanti altına alacak mafyanın tekini seviyormuş gibi yaparlar.
Bazıları icin doğru Bazıları icin yanlış önerme.

Şahsen benim deli gibi aşık olduğum adam efendi. Benim ruhumdan anlıyor salak salak kaprisleri yok adam gibi seviyor beni baş tacı ediyor.

Bende ona saygı ve sevgi duyuyorum. Onun herşeyi oluyorum en önemlisi ona güveniyorum. Ve dünyanın en guzel şeyini yasiyoruz..
söz konusu evlilik olduğunda efendi erkek kesinlikle bir numaradır. ama amaç gezip tozma, lay lay lom vakit geçi rmekse işte o zaman zıpır erkek de olur.a