Şu anda Almanya’da ve bütün dünyada benzin fiyatları tavan. Demek ki almanya, 2003 öncesine göre fakirleşmiş.

(bkz: Çapulcu olmanın mantığı)
Ekonomiyi bırak ülkenin itibari vardı.amerikaya Kafa tutmuştu Ecevit.bu fakir yaşadıkça rahibi bırakmam deyip sonra bırakanlara benzemezdi.
itibar:
görsel

Ekonominin, Ecevit dönemlerinde yerlerde olduğunu kabullendiğinize göre,

itibar meselesine de geçebiliriz.
Hangi itibar la?
ahahahhahaha evladım sana gereken cevabı verdik doyamadın galiba. ecevit zamanında bir asgari ücret 80 lira değildi. 80 milyon liraydı. ve o yıllarda bir asgari ücrete 8 çeyrek altın alabiliyordun.

bugün bir çeyrek 1500 tl. 3 tane alamıyorsun. 5 çeyrek altın nerede bunu söyle evladım.

gini katsayısı gibi şeyler de var ama siz anca bundan anlarsınız daha fazlasına basmaz o yüzden anlatmıyorum.
Ortalama kira bedelinin 200 milyon lira olduğu dönem.
yok yav buzdolabı televizyon falan hep akpden önce yoktu çadırda yatıp kımız içiyorduk.

(bkz: mal)
bak kardeşim tek tek yazıyorum.

2002 yılı asgari ücret bak deprem sonrası ülke krize girmiş o halde.

2002 yılında 163 milyon lira.
2002 yılında çeyrek 32 lira.

ülke yıkılmış imf gelmiş istanbul yerle bir olmuş toparlanmaya çalışırken 5 tane alabiliyorsun. 5 çeyrek. bugün 3 tane alamıyorsun.

2000 yılına bakalım asgari ücret 90 milyon lira.
2000 yılında çeyrek 10 lira.

bir ücrete 9 çeyrek alabiliyorsun.

utanmaz hala yazıyor
görsel
Altının her daim yükseldiğini bilmeyecek kadar zır cahil olan çapulcu kitlenin

Kabullenemediği gerçek.

Ciddi ciddi Ecevit’in bıraktığı sikik egonomiyi savunuyor bunlar ya.
Gazeteden döviz kuruna Bakarak,
Ekonomi analizi yaptığını zanneden güruhları

Kudurtan gerçek.

1€ = 120 japon yeni.

Demek ki,
Yunanistan, Japonya’dan 100 kat daha zenginmiş. Vay anasını.

(bkz: çapulcu mantığı).

Not:
Ayrıca Almanlar, ikinci dünya savaşı sonrası yerle bir, komple kül olmuş ülkenin her köşesini sanayiyle doldururken,
Türkiye heykellerle felan meşguldü.
Kardeş ekonomiden anlamadığını bu kadar belli etme. 1 yen 1 cent gibi düşün o zaman aklın basar.
Yen,

Japonya’nın para birimidir.

Euro Yunanistan için, lira Türkiye için ne ise,
Yen Japonya için o dur.

1 Japon yen‘i = 100 japon sen‘i.

Kimlerle Neyi tartışıyorum ben ya.
ecevit döneminde savaş artı ambargo oldu peki şimdi neyle savaşıyoruz?
2. Dünya savaşı sonrası kim iktidarda bakalım.

(bkz: menderes)

aa nasıl olur.
"geçen yıl 100 birim ödediğim şeye bu yıl 350 birim ödüyorum" demek "1€ = 120 japon yeni yani yunanlılar japonlardan 120 kat daha zenginmiş" anlamına gelmiyor. birincisi bir yıl içinde alım gücünün düştüğünü gösterir ama ikincisi zamanda bir noktadır ve hiç bir bilgi vermez. sus istersen, bu akşamlık ekonomiden ne kadar anlamadığını gösterdin ve yeterince rezil oldun.
Menderes, Demirel, Ecevit, inönü -
Al birini, vur ötekine.

Tabii çapulculardan kendi zihniyetlerini eleştirmelerini beklemiyorum. Çapulcu = çomar.
Kardeş ben japonyadan buraya kaç tane kitap getirttim onları üst üste koysan senin boyunu aşar.

Japonyada ortalama ücret (asgari değil bak) 300.000 yendir. iki sıfır düş ne çıkıyor 3.000

Almanya ortalama ücret 3500 euro.

Şimdi anladın mı zekalı kardeşim benim

Hani nasıl 100 kuruş bir tl yapıyor. 100 yen de 100 kuruş gibi düşüneceksin (düşünemedi)
Japonya ve Almanya,
ikinci dünya savaşında kül olduktan sonra, asırlar boyunca sanayilerini yeniden inşaa ettiklerini kavrayamayan güruhların çıldırdıkları gerçek.

Aynı zaman diliminde, 2003e kadar, Türkiye ne sikimi yapmış ki, şimdi Japonya’lık performans bekliyorsunuz. Hiç güleceğim yoktu.

Haaa olay döviz kuru mu? Döviz kuru ne sikimi ifade ediyormuş, iktisadi verilere bakılmayınca? Yunanistan, Japonya’dan daha mi zengin?

2022 Türkiye’si,
2003 öncesi Türkiye’yi ters çevirip, düz s…ever.

Bu kadar basit.

Bunu kabullendiğiniz gün çomarlıktan çıkmış oluyorsunuz ama nafile. Ekstremist partizanlardan, ideolojik sikiklerden bu beklenemez.

Siz hüloooğ yapmaya devam edin.
Valla biri birini skiyor ama. Milletin ta amina koyuyorlar o kesin.

Düşün ecevit zamanı 9 çeyrek kazanabilecekken tayyip zamanı 3. Yu alamıyorsun. (Düşünemedi)

kimin hüloğğ yaptığını 2 gündür tüm sözlük görüyor dostum merak etme.
"akp ecevit dönemine göre ekonomimizi çok ileri bir noktaya taşıdı" temalı bir başlık açmışsın. biz de öyle olmadığını gösterdik (ki çok daha büyük krizin daha başlarındayız gibi duruyor). burda "biz türkler niye almanlar ve japonlar kadar sanayide ileri bir noktada değiliz?" şeklinde bir panel dönmüyor. akp bayraktarlığına soyunup sıkışınca "ben zaten hiç bir partiyi sevmem ki"ye çevirme.
Karikatürle gerçekleri ört bas edebileceklerini zanneden güruhları çıldırtmıştır.

görsel
görsel

al kardeşim geçen hafta bugün 1 tl 2 ukrayna grivnası alabiliyorken bugün 1 tlye 1.80 ukrayna grivnası veriyorlar.
savaşta olan kim ben anlamadım. işgal mi ediliyoruz?
1 eurola 130 japon yen‘i alabilen yunanlar demek ki uçuyormuş.

1 Ukrayna Griwnasıyla 4,30 Japon yeni alınıyorsa,
Demek ki Japonya batmış.

Vay anasını. Japonya işgal altında mı? Tüh.
yunanlılar 5 yıl önce de 1 euro'larıyla 130 yen alabiliyormuş. paraları karşılıklı değerlerini korumuş.
görsel

ama bak bir de bizim paramıza ("bizim" paramız, "senin" değil):
görsel
bak 35'den 8'e bir değer kaybı var. sürekli bir düşüş, erime var. görebiliyor musun? anlayabiliyor musun?
Demek ki Japon’lar 5 yıl önce bile batmış durumdalarmış. Vay anasını.
ecevit dönemi kötüydü . zaten akp iktidarını da bu arkadaşlara borçkuyuz .

görsel

ancak bu , akpnin daha da kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyor ....
ecevit çok dik duruyormuş ....
kel ölmüş , sırma saçlı olmuş ....
bakalım öyle miymiş ???

17 Nisan 2002

Başbakan Bülent Ecevit'in iki hafta önce DSP Meclis Grubu'ndaki konuşmasında
"Filistin halkına dünyanın gözleri önünde soykırım uygulanıyor" demesiyle, israil'i
destekleyen Yahudi lobilerinden özür dileme trafiği de başladı.

israil'i Filistin'e karşı soykırım yapmakla suçlayan Başbakan Bülent Ecevit, ABD'deki
Yahudi lobisi ve israil yönetiminden gelen tepkiler üzerine tam 5 kez özür diledi.
Ecevit, son olarak ABD'deki israil yanlısı Yahudi lobilerine bir mektup iliterek, "pişmanlık duyduğunu" açıkladı.

https://www.evrensel.net/.../129564/ecevit-bin-pisman

Hollanda Prensi, üçü Hollandalı dört turiste tecavüz edip ikisini öldüren Karayavuz affedilince Türkiye'ye gelmekten vazgeçti. Karayavuz dün yine hapse atıldı.

HATAY/ANKARA - Alanya'da biri Rus, üçü Hollandalı dört turist kadına tecavüz edip ikisini öldürmekten hüküm giyen Hakan Karayavuz'un Af Yasası'na göre salıverilmesi Hollanda ile Türkiye arasında sorun oldu. 12 gün sonra yeniden cezaevine konulan Karayavuz, "Başbakan Ecevit beni Hollandalılara sattı" diye bağırdı.

http://www.radikal.com.tr...ensten-affa-tepki-634497/