bugün

başlığın kazanmış hali, " ekrem imamoğlu ve mansur yavaş ın yerel seçimleri kazanacağından emin olmak" şeklindedir "bu kez tamam" deyip her seçim sonrası hüsrana uğrayan kardeşlerim.

pek tabiy ki sevimli, cana yakın, yeryüzünde en az biz insanlar kadar yaşamaya, seçim kazanmaya hakkı * olan ulu solcusu, ful pasif, gey, ateyiz, alkolik, sarapci, lgbt üyesi göt verenlerin içinde bulunduğu durumdur.

adamlar o kadar eminler, pardon "adamlar" dedim özür dilerim. zira içlerinde karılar da var, hatta fenimistler. * her seçim öncesi olduğu gibi bu seçim arefesinde de sanki seçimler yapılmış ve adayları kazanmış gibiler.

dereyi görmeden paça sıvamıyorlar, çünkü hepsi bilek dekolteli pantolon giyiyor. (ulan alem adamım yha) "bağşkkağnn imam, bağşşkağnn sılow" diye kafa ütülüyorlar.

yapmayın böyle sevgili geyler, tamam anlıyorum sizi. kazanmaya programlanmışsınız, sürekli kazanmak istiyorsunuz ama sandık işte, ne çıkacağı belli olmuyor.

daha önce de başınıza geldi bu acı durum, oturup ağladınız sonra, "oyloromoz çolondo, holo vor" diyerek kendinizi teselli ettiniz. saçınız sakalınız ağardı kederden. kazandığınız üç kuruşu içkiye yatırdınız sonuç olarak.

uzun sözün kısası; sıkın dişinizi lan biraz. kazanırsanız 1 nisan sabahı kutlamanızı yaparsınız. bizim sesimiz çıkıyor mu lan hiç? "binali, özhaseki kesin kazanacak" diye yırtınıyor muyuz amk?

kazanırlarsa, 1 nisan'ı zehir edeceğiz size o ayrı tabi. evet.
söz konusu türkiye ise hiçbir şeyden emin olamazsınız. kim yong un gibi akp'nin adayları dışında aday olmak yasaklandı bile denebilir.

burası demokrasi ülkesi değil. burası hukuk ülkesi de değil. burası kara komedi ülkesi.
Bu sesininiz çıkmayan haliyse çıkan halini düşünemiyorum. Hayatımda hiç sol partiye oy vermedim. Ama bu sizin ukala ,kendini beğenmiş, şımarık yellerinizden elim gidebilir. Bir de tehdi ediyor 1 nisan sabahı dünyayı zehir edecekmiş.
Bi ton saçmalayıp olayı 1 nisan sabahı üreme organını ele vermekten bahseden müthiş başlık ve entarisi.
Etkilendim... Yazarı kutluyorum...

Çünkü onun pipisi var.

Not: 1 nisan sabahı ne olursa olsun...
Sen gel yiğidim... Gel Benim elime ver olur mu?
Angut demiş. Sadece arkadaşlarından mesaj alıyormuş. Herkese hakareti kendine hak sayıyor. Muhatap almaya değmez. Hayatım boyunca ne sağın ne solun yalakasi olmadım. Bence siz de olmayın.
bağzıları, "lan adam cidden mantıklı konuşuyor, dediği gibi ya kaybedersek. sandık bu belli mi olur" diye iç geçirdikten sonra mantıklı bir cevap veremeyip abidik gubidik konuşmuş.

"onun pipisi var, etkilendim, sen gel benim elime ver" falan. neyi vereyim eline tatlım, sandığı mı? evet.
bir milliyetçi partinin kazandığında nazi katliamı yapmayacağını bir islamcı partinin kazandığında islamı anayasa olarak kabul etmeyeceğini bir sosyalist partinin kazandığında sosyalizm getirmeyeceğini anlatmıştık. aslına bakarsanız bu bir sır değil. kimse de oy verdikleri partilerden bu performansları beklemiyor. fakat nasıl ikna ediliyorlar?

manipüle edilerek.

ırkçı parti göçmen düşmanlığı siyaseti güderek sizin aslında derinde içinizde olan yerlilik hissiyatınızı kaşımak için size, geçmişte sizin atalarınızın savaşarak kan vererek kazandığı bu altı nefer dolu toprakları şimdi böyle kolayca başkalarına terk edip gidecek misiniz diye soracaktır.

islamcı parti geçmişte osmanlıdan sonra kurulan cumhuriyetin müslümanlara nasıl zulmettiğini hatırlatarak kendi getirdiği rahatlatma ve yakanızdan birkaç düğme çözdüğü icraatlerini size sunacak ve eski sistemi tekrar isteyip istemediğinizi soracaktır.

sosyalist parti ise size islamcı partinin rahatlatma şeklinde tanımlanan değişikliklerini büyüterek ülkeyi gericiliğin alıp götüreceğini açılan binlerce imam hatipe rağmen kaptılan fen liselerini hatırlatacak, sömürülen işçilerin karınlarını zor doyurduğunu size işaret ederek bunun devam ederek daha da içinden çıkılmaz bir hal alıp almaması gerektiği konusunu size soracaktır

dikkat ederseniz sonlarında hep bir soru işareti olacak. yani seçimi size bırakıyorlar. ama kendi istedikleri şekilde anlamanızı istedikten sonra. bu da sizin kararı kendiniz verdiğiniz hissiyatını oluşturacaktır
çıkmışsın yenmiş den emin olmak gibi .

inşaallah netice yine aynı olacak .

her zaman söyledim yine söylüyorum .

bu millet chp nin gösterdiği adayları değil bizatihi chp yi istemiyor chp nin pislik zihniyetini istemiyor .

isteseydi zaten 500 kere seçmişti şimdiye kadar .

kaldı ki şu saatten sonra zihniyet değişse bile insanların güvenemeyeceği bir duruma düştü chp .

ama genel başkanlık koltuğu sevdasına seçimlere katılabilirler bunda bir sakınca yok .

yerler tokatı otururlar genel başkanlık koltuğun da .

tabi her yenen tokatta sicile işliyor yani ters yöne doğru baya bir yol gidiliyor .

dönülmesi gereken yol .
Mansur Yavaş garanti gibi ama Ekrem imamoğlu belli değil ne kadar kişisel olarak belli bir oy kazansada bu yeterli oranı tutmayabilir. istanbul halkı kıl payı akp yi seçebilir. Bursa'da sallantıda olan akp kalelerinden inşallah Bursa'da düşer.