bugün

Gürültü
Düğün salonları
Sekiz katlı, üstü tozlanmış ve o tozu silinmeye tenezzül bile edilmemiş yapay köpük pasta.
Pistteki hediye paketi abiyeli, boya badana makyajlı, yarım metre topuklu ayakkabı giymiş ve düğünden önce haplanmışçasına oynayan kız. *
Oynamaktan nefret ettiğinizi bildikleri halde zorla oyuna kaldırmaya çalışan ve kabul etmedikçe ısrar eden eş dost.
Sıra sana geldi muhabbeti yapan yaşlı teyzeler...

Uzaaaar gider. Zevk meselesidir bu. Ben hoşlanmıyorum, hoşlananlara saygı duyarım.
kızların hemcinslerine kıskanç kıskanç bakıp yakalanınca yapay gülümsemesidir. eğlenmeye geldiğini unutup onun bunun dedikodusunu yapan tiplerdir. diğer şeyler gelenek görenektir.
17 eylül 2013 gününe denk gelmiş olmasından dolayıdır. maç var lan o gün.
0-12 yaş arası pijlerin heryerde olmaları. ulan 7 yaşında çocuk halay başı çekiyor.6 yaşındaki kız yarım altın takıyor. 9 yaşında nikah şahidi olan var. getirmeyin ulan şunları düğüne.
Sesimin güzel olduğunu bilenlerin alayının '' hadi bide sen söyle '' ısrarlarıyla beni şişirmeleri.
zorla oyuna kaldırmaya çalışan tanımadık insanlardır.
saatlerce öylece oturup etrafındaki insanları izlemek zorunda kalmak.
her önüne gelenin yavşak bir ifadeyle darısı başına meh meh demesi.
davul + zurna + halay.
saçını dağınık topuz yaptırıp iki yandan bukle salıp, ''ben düğünün en güzel kızıyım'' havasında orta yerde dolanan kızlar.
bir de ortada tepinirken dönüp dönüp size bakarlar, ''obaa ben süper oynarım'' havasında.
çok kısknanıyoruz onları ailecek hayranız, 90lardan kalma buklelerine ölüyoruz hatta...
oynamak gerek ve insan o cesareti bulamıyor.
''şimdi bu gelini bu damat, akşam bafileyecek mi lan vay'' amk düşüncesinden kendimi alamıyor oluşum.

devamlı sevişecekleri düşüncesi geliyor aklıma lan.
evlilik çağına gelmiş fakat koca bulamamış kızların, yakışıklı değil ama sempatik sınıfında olan bendeniz ile türlü türlü bahaneler bularak konuşma çabaları.

-ya pardon sen erkek tarafı mısın kız tarafı mı? ilk kez gördüm de yani kız tarafı olsan kesin bilirdim!

-pardon çıkışta böyle gençler olarak eğlenmeye gidicez de siz de gelir misiniz diye sorayım dedim. gelinle damatta gelicek de.

-bakar mısınız? sizi çağırıyorlar galiba. aaa yok yok değilmiş pardon. bu arada siz haydi bismillah olmalısınız ya. damat çok bahsediyor sizden. çıkışta napıyorsunuz?

yeter ama kızlar nolur. az bi rahat verin ya.
teyzelerin 2 dakikada milleti birbirine yakıştırmasıdır.
kargaşa, şamata, karışıklık.
kalabalık.
oyun oynamayı sevmediğini bildiği halde, hadi kanka hop diyerek yanınıza gelip size oyuna davet eden arkadaşların da orada olması.
topuklu ayakkabı.
dans edecek partner bulamamanin başını çektiği sebepler.
Çocuklar.

Çocuklarını girişe bağlamaları için özel bir yer yapılsın ailelere.
evlenecek çiftin girişinde mustafa ceceli çalması.
Zorla oynamaya cıkaran tanıdıklar.
eski sevgiliyle kurulan evlilik hayalleri*
topuz. net.
Yapmacık gülüşler.