bugün

en asil duygunun kızlarıdır.

(bkz: yersen)

altı üstü derse gireceksin, her gün gördüğün insanları göreceksin, kafede-kantinde oturup evine döneceksin, bu yani. bakımlı ve şık olmak güzel şey tabi, her kadın giyimine kuşamına dikkat etmeli ama düğüne gider gibi giyinip, süslenip, kokona misali şıkır şıkır okula gitmenin mantığı ne ki? cidden merak ediyorum bunu. hani her ortamın kendine göre bir ağırlığı, rahatlığı veya adabı vardır sonuçta. üstelik ne güzel şeysin sen, hep yaşın 19 yani daha.

hoca tahtaya kaldırsa çiftetelli oynayacak, ders sonunda da halay başı olup sınıftan halay çekerek çıkacak gibi geliyo bir de bunlar bana. çok enteresan.

özet: neydi? bütün kızlar güzel.
düğüne giderken görülmek istenen kız.
iyi yapan kızlardır. okula süslenip güzel güzel gelecek kız tabi, bazı asosyal ezik çirkin erkeklere de kapak olmuştur.
Okulda dikkat çekmeye çalışan "gördün mü kız nasıl bakıyor ayı" cümlesini sık sık kullanan kızdır. Amacı erkekleri tahrik öhöm etkilemektir. " Tabii sadece bu tip kizlaradır bu cümlelerim."
tedbiri elden bırakmayan kızlardır. her an hayatının beyaz atlı prensiyle karşılaşacağını düşünen kızdır.
entry başlığı eleştiri koksa da bu kızlara bakan ve 'daha da bakarım hacı, baksana nasıl giyinmişler' diyen herkes bu dilek ağaçlarına bir 'çapıt' bağlamıştır.
bakan bir daha baksın diye ne takıp takacaklarını şaşırırlar.
Okula ders görmeye değil erkek avlamaya gelen kız tipidir şahsen dikkat çeker ama o kadar da süse püse gerek yok be güzelim.
birde (bkz: okula gider gibi düğüne giden kızlar) vardır. *
kızdır işte efenim. ne yapsın ki. okuyup kendi ayaklarının üstünde durmak yerine; başka şeylerin üstünde oturmayı tercih etmiştir. tercih meselesi.
erkeklerin en çok eleştirdiği, arkasından konuştuğu ve hatta dalga geçtiği kızlardır. ve fakat öyle bir yağar ki bu kızlara böyle bildiğin yağar yani. başka kelime bulamıyorum. *
hediye paketi gibi gezen kızlarımız belli ki birilerinden çok güzelsin yakıştırmalarını almışlar, buna binaen ödün vermiyorlar. kısacası dötlerini kaldıranlar yine arkasından konuşanlardır. er kişiler bu kızlara hep içten bi hayranlık beslerler ama doğruya doğru evlenirken müsbet insanlar ararlar.
Acıyarak bakılır bu türe. Her sabah saç yaparlar tabii makyaj da olmazsa olmazlarıdır. Eziyettir efendim ya.
Tek zevkinin okula gitmek ve bulunduğu tek ortamın okul olduğu düşünülürse bu durum normaldir.
okula gitme amacına bağlı değişen bi durum olmakla birlikte, erkeklerin böyle kızların arkalarından konuşup eleştirmelerine rağmen doğal halinde olanlardan çok daha fazla ilgi gösterip rağbet etmelerinden olsa gerek.
kızların, kızlarla olan rekabetinin bir göstergesidir.

hacca gider gibi çarşıya gidenlerden iyidir ne de olsa.
anlam veremeyen insanlar grubuna dahil oldugum durumdur.hayır nedir, nasıl bir mantıktır suratta bi ton makyaj sivri topuk vamp çizmeler...
erkekler okulda düğünlerde arkada kız kesen düğün erkekleri gibi toplu şekilde gezmeye devam ettikçe, kızlar da kafalarında boya kovası paralanmıi gibi gelmeye devam edeceklerdir okula. böyle göte böyle yarrak!
ben o kızdan bu kızdan daha güzelimin dışa vurumudur. bok güzelsin o halde.
Farkına varılabilecek bir iç güzelliğinin olmadığını düşünen kızdır. Tak takıştır, sür sürüştür elbet bir insan dönüp bakar.Bir durur laf atar istemlerinin sessiz imgesidir.
bazen hakikaten de düğüne giden kızdır.

benim bir arkadaşım aynı bu şekilde gelmişti okula öss zamanında. meğerse önce okula, sonra dersaneye, sonra da teyzesinin kızının düğününe gidecekmiş. bütün gün ne biçim makaraya almıştık...
yataktan kalktığı gibi yüzünü yıkamadan gelen kadınlardan iyidir. okul bizden geçti artık da işe bile gelen var böyle.
neden göz zevkimi şey yapıyorsun.
değişik giyinen insanları hiç çekici bulmuyorum. erkek olsun kadın olsun sokak tarzı her zaman iyidir. spor ayakkabı-jean-tişört bitti aga budur modaya yeniliklere karşı değilim ama alakasız saçma sapan şeyleri giymeyin ya. marjinal olacağım diye dar kotun üstüne 3-5 beden büyük kot ceket giymek nedir ayaklı abajur gibi. ya da saçma sapan ayakkabı giyip paçaları sıyırıp göbeği açık bluz falan giyip üstüne değişik şeyler giyenler ben itici buluyorum.
görsel
Makyaj yerine biraz beyinlerine vakit ayırsalar filozof olabilirlerdi.
Diz çöküp, tövbe edilesi, önlerinde şapka çıkarılası, hayret verici kızlardır.

Sabahın köründe kalk, kazulet saçları jilete çevir, sarı, solgun benzini, fener alayı kıvamına sok, tak takıştır, yap yakıştır, onu ona, şunu buna uydur, giyin kuşan ve okula git.

Bu nasıl bir enerji, nasıl bir sabır, nasıl bir Allah vergisidir yarabbi!

Yüzümü yıkamayı unutup, kendimi, amfide bulduğum günlerimi bilirim ben arkadaş!
Eli öpülesi kızlardır.
Oysa ben düğüne giderken bile düğüne gider gibi giyinemiyorum.
Bütün enerjisini süslenmeye harcayıp ders çalışmaya takati kalmayan kızlar.