bugün

bir şey anlatırken sana uzanamayacak kadar uzağa oturması gereken insan, kişi, varlık...
dürten parmagı alınıp gözüne sokulması gereken insan.
minibuslerde parayi uzatmak icin durten insan evladi.
en uyuz ınsan modelıdır.. uzak durulması ya da sureklı uyarılması gerekmektedır..
anlattıgı konunun sıkıcılıgına ve karsı taraftakinin ilgisizligine gore sayısı ve hızı degisebilir ama yumruk atmakla tehtid eder ve gerceklestirirseniz vazgecme ihtimali yukselir
son derece rahat ve karşısındakine; dikkatin, konuştuğu süre boyunca kendisinde toplanmasını ifade eden insandır.
karşılaşılmaması için dua edilecek insan tiplemesidir. hele bu bir kadınsa davranış bilimi, pılınızı pırtınız toplamadan arkanıza bakmadan şiddetle kaçmanızı tavsiye etmektedir.
kendine güveni olmayan insandır. konuştuğunu, kimsenin dinlemediğini sanarak dikkat çekmek, ilgiyi üstünden düşürmemek amacıyla yapar bu hareketleri. ona ilginizi belli ederseniz bi müddet sonra delme işlemini bırakacaktır.
karşısındakinin kendisini umursamadığı düşünüp onunla ilgilenmesi için yaptığı eylemdir.
dokunsal zekalı kişi.
aslında herkese değil, sadece sevdiği ve önemsediği insanlara dürterek ya da dokunarak konuşan kişi. ben yaptığım için sölemiyorum ama iyi insandır kendisi. *
parmağı dötüne sokulası kişi.
bak bak işte bu kadından bahsediyorum, geçen gün gördüm pekte güzel bi kıyafet giymişti bi görsen öyle tatlıydı ki.
( bak bak kısmında diğer kadının omuz ile dirsek arasında bir parmak dürtüklemesi nedeniyle anlık sızı oluşur.)
dürttükçe dürtesi gelen insandır . bu insanlar nettede rahat durmaz sosyal paylaşım sitelerinden dürter .
kolumuzu çürüten insandır.

(bkz: tulum hayri)
Dayaklıktır. Bu tiplere kıl oluyorum. Eli ayağı rahat durmuyor amk.
ibnedir.
irrite eden bir durumdur. Bazen hay senin ebeni diye sonu getirilerek keyif alınabilir...
her cümlenin başında dürterek karşısındakini çileden çıkaran insan. dürtüklenmekten anlattığı da dinlenilmez.
mesleği berberdir.
O elini ağzına sokmak istediğim insandır.
Ayar eden insandır.
(bkz: silkerek konuşan insan)a dönüşmesinden korkulandır.
Genellikle dikkat edilmeyen değer verilmeyen insandır. Değer verdiğiniz biri ise lafını dinliyorsanız ve hala dürtüyorsa güzel bir küfürü haketmiştir.
Dayaklık kişidir. Evet.