bugün

ne zaman adını duysam truva filminin çorum seslendirmesinde aşil'in rakibine söylediği "ayı oğlu ayının oğlu" lafını aklıma getiren film.
(bkz: kapattık arkadaşım)
bir kötülük belirteci.

- ee abi anlat, nasıl gidiyor süheylagül ile ilişkiniz?
+ çok kötü be.. ayrılacağız kesin.
- yapma ya. ne kadar kötü olabilir ki?
+ dunyayi kurtaran adamin oglu kadar kötü...
- demek o kadar kötü.. ilişkiyi bitirmek şart olmuş yani.
+ he valla.
Kapadokya da çekilmiştir. Film bittikten sonra bütün sahne artıklarını ve çöplerini bırakıp gitmişlerdir. Bu yüzden çevre ve orman bakanlığı tarafından cezalandırılmıştır.
--spoiler--
filmde uzay gemisine dolmuş havası vermişler. vitesi var, kaptan (malierbil) orhan gencebay'dan batsın bu dünya'yı dinliyor, yavşaklıkla bezenmiş kıro kıro hareketler yapıyor falan. türk yaaa. uzay gemisinin arkasında kamyon yazıları.. espri amaçlı bunlar. bir de atatürk'ün "istikbal göklerdedir" sözü (allah belanızı versin).
--spoiler--

yahu yıl 2007 adamların çektiği filme bak. sanki marifetmiş gibi özel efektlerle, yeşil fon önünde çekilmiş sahnelerle övünüyorlar bir de. ulan dandikler elin amerikalısı, japonu 20 sene önce yapıyordu bu efektleri. hay sizin mantalitenize, aklınızın çanağına s.çıyım. 20 sene önce onlar çekerken siz çekemediniz 20 sene sonra çektiniz de dönüşünüz muhteşem mi oldu a beynini s.ttiklerim!

ulan matrix izlemiş bi nesle böyle bir kepazelik sunulur mu? bu ne yüzsüzlük, bu ne aymazlık, bu ne kendini bilmezlik be reziller!?

ilk film ciddi kaygılarla çekildiği için külttü. komik olmak amacında olsa komik olmazdı zaten. ilk okul çocuğu bile anlar bu durumu, ulan e.şek herifler siz nasıl sinemacısınız? yazıklar olsun. bu sektörden yedikleri ekmek haram olsun. bunlarla aynı milletten olduğuma utanıyorum.
Keşke o adam dünyayı kurtarmasaydı da bizde onun oğlunu böyle rezil bir filmde izlemeseydik dedirten film.
tez zamanda bütün kopyaları'nın imha edilip gelecek nesilleri koruma altına almamızı gerektiren film.
sırf pascal için izleme gafletinde bulunduğumuz film. * *
mahalle arkadaşlarına söyleyecek çok şeyi olan çocuktur.

- benim babam senin babanı döver.
+ hassiktir lan. benim babam dünyayı kurtarıyo bi kere.
(bkz: mehmet ali erbille kahkaha tufanı)
aslında devam filmi demek bile haksızlık bu filme. dünyayı kurtaran adam isimli 1982 yapımlı film ciddi ciddi bir bilimkurgu çalışması olarak çekilmeye çalışılmış ama bir takım imkansızlıklardan dolayı film esas çekilme gayesinden uzaklaşıp absürd bir komedi şaheseri haline dönüşmüştür. dünyayı kurtaran adamın oğlu ise ciddi ciddi komedi filmi olarak çekilmeye çalışılınıp türlü imkanlarına rağmen genel film kriterlerinin bile dışına çıkıp yalnız zaman israfına yolaçan birbiri ardınca gelen ekran görüntüleri haline gelmiştir.
genelde her filminde aynı karakteristik özellikleri taşıyan aynı tarz esprileri yapan mehmet ali erbil'in oldugu tartısmasız boktan film.
bunu filmi genelde gerizekalilar izler. turkiye'yi terketme hatta hic donmeme sebebidir.

(bkz: insanlik ayibi) * * *
mükemmel bir kült film.
halen daha verdiğim sinema parasına acıdığım filmdir.
imdb'deki en guzel yorumlardan birine sahip filmdir ayni zamanda.

--spoiler--
For Keloglan Kara Prens'e Karsi, I thought that, this movie is the worst movie ever made and in my whole life, I won't be able to see another one this bad. But now I understand, I was totally wrong. "Dunyayi Kurtaran Adamin Oglu" is much more successful in being a bad movie than Keloglan Kara Prens'e Karsi. Now I think, as long as the Turkish film producers continue to make movies, I'll continue to see unbelievably bad movies. The money, which I gave for this film was not much, but I feel sorry for my 2 hours spent for nothing. Yes, this movie is nothing. Please take my recommendation: Even if someone gives you money to watch this movie, don't even think about it. I can tell you numerous reasons about why I like a movie. But for this one, there's simply nothing to say. It was supposed to be a comedy film, but I didn't even smile!! Come on guys, is the script writer an 8 year old boy or what? What were you thinking? The original cult film "The man who saves the world" was also a bad movie but at least it was funny, not boring. There were scenes, which one wants to see. But for this, there's nothing to say. I assume that, this film is a bad joke for Turkish people.

--spoiler--

o kadar komik ki, usenmedim cevirdim de:

Keloglan Kara Prense Karsiyi izledikten sonra onun hayatim boyunca yapilmis en kotu film oldugunu, bir daha bu kadar kotusunu goremeyecegimi dusunmustum. Fakat simdi goruyorum ki, tamamen yanilmisim. Dunyayi Kurtaran adamin oglu, kotuluk derecesi bakimindan keloglan kara prense karsidan daha basarili. Artik Turk yonetmenler film cektigi surece inanilmaz derecede kotu filmler gormeye devam edecegimi dusunuyorum. Bu filmi izlemek icin odedigim para cok degildi fakat bir hiclik ugruna harcadigim 2 saate aciyorum. Evet, bu film gercekten hicbir sey. Lutfen uyarimi dikkate alin: Birileri size bu filmi izlemeniz icin para verse bile kabul etmeyin. Normalde bir filmi neden begendigime dair dunya kadar sebep sayabilirim size, fakat bu film icin soyleyebilecegim bir sey gercekten yok. Bir komedi filmi olmasi bekleniyordu, fakat film boyunca gulumseyemedim bile. Hadi ama adamim**, bu filmin senaristi 8 yasinda bir cocuk mu yoksa? Her neyse, Dunyayi Kurtaran Adam da kotu bir filmdi ama en azindan eglenceliydi, Birilerinin gormek isteyebilecegi sahneler vardi. Bu filmde ise gercekten yok. bu filmi Turkler icin kotu bir saka olarak goruyorum.
arkadaşların ısarı üzerine izlediğim yaşamımın çok değerli 2 saatini çalmış hede yada hödö.
otobüste uyuyamama sebebi gereksiz film.
yaşlanmış da olsa sırf cüneyt arkın için gitmeyi düşündüğüm ama bir arkadaşımın 'olm adamın sadece beş dakikalık
rolü var, değmez' demesi üzerine gitmekten vazgeçtiğim, kısa bir süre sonra tv'de denk gelip sadece 15 dakika
izlemeye dayanabildiğim filme benzer şey..
tüm zamanların * en kötü elli filmi listesinde 8. sırada yer alan film. bu listedeki 4 türk filmi içinde en üst sıradaki filmdir.
izlediğime defalarca pişman olduğum bir zaman kaybı olarak gördüğüm filmcik.
(bkz: turks in space)
türk sinema tarihinin en başarılı bilim kurgu filmi.
hatta star wars serisinin senaristleri bu filmden esinlenmiş, aldığım bir duyuma göre.
yılın en kötü filmi seçilmiştir Avrupalılar tarafından.Oysa yılın değil yüzyılın en kötüsüdür. Film komedi filmi olarak lanse edilse de akıllarda kalan tek bir komik sahne,diyalog vs yoktur.kusmuktur.
bir mehmet ali erbil klasiğidir.