bugün

üstteki entrylerden birine mütevellit IMDb Puanlarına Göre Gelmiş Geçmiş En Kötü 21 Film listesine baktım, 3 tanesi m.ali erbil'in filmi.
Buzdolabındaki üç haftalık yoğurdu yemek demek böyle kafayı acayip hallere sokup bu tür filmleri beğenmenizi sağlıyormuş.

Daniskanın daniskası film.
başıma bir iş gelmeyecekse çoğu kemal sunal filminden daha iyi ve mantıklı olduğunu düşündüğüm türk uzay filmi. özellikle mali reyis büyük oynamış bu sefer açık ve net.
Hayatımda izlediğim en kötü şey. Bakın film diyemiyorum.
Aşırı gaza getirmiş film. Demin seyrettim de, nasa'mız yok ama roketsan'ımız var. Bekle bizi uzay.

Şaka amıauyum ya şaka. Filmin tek güzel yanı kimse farkında değildir muhtemelen ama müziği.
şahan gökbakar ın tüm filmleri rekor kırmışken, bu filmin neden tarihin en kötü filmler listesinde olduğunu anlayamıyorum.
imdb'de de görüldüğü üzere tarih yazmıştır ama kötü anlamda. yalnız ben bu filmi ilk izlediğimde çok beğenmiştim annemlere öve öve bitirememiştim,çocuk aklı işte.
nasıl bir kafa yapısı insana bu filmi yaptırabilir gerçekten araştırılmaldıır. para hırsı mı? şöhret mi? nedir yani sebebi. kariyerimde böyle film olsa intihar ederim. evet.
imdb'de son 14te.
film değil bu rezillik. başka da bir şey değil.
şaka gibi bir film.
dunyanin en kotu 10 filmi icinde olan filmdir.
mehmet ali erbil in uzayda kaybolan arkadaşını uzay boşluğuna bağırarak aradığı dizi. sesin yankı yapması da cabası.

yalnız deniz seki taşşş. daha da taşş göremeyiz zaten kendisini. yaş olmuş 40 küsür. işte filmin tek izlenebilirlik gerekçesi.

(bkz: otuz bire malzeme olmak)
annemin kardeşimi korkutarak yemek yedirdiği film,yemeyince zorla izletiyor,çok faydalıdır.
bir mehmet ali erbil klasiğidir.
yılın en kötü filmi seçilmiştir Avrupalılar tarafından.Oysa yılın değil yüzyılın en kötüsüdür. Film komedi filmi olarak lanse edilse de akıllarda kalan tek bir komik sahne,diyalog vs yoktur.kusmuktur.
türk sinema tarihinin en başarılı bilim kurgu filmi.
hatta star wars serisinin senaristleri bu filmden esinlenmiş, aldığım bir duyuma göre.
(bkz: turks in space)
izlediğime defalarca pişman olduğum bir zaman kaybı olarak gördüğüm filmcik.
tüm zamanların * en kötü elli filmi listesinde 8. sırada yer alan film. bu listedeki 4 türk filmi içinde en üst sıradaki filmdir.
yaşlanmış da olsa sırf cüneyt arkın için gitmeyi düşündüğüm ama bir arkadaşımın 'olm adamın sadece beş dakikalık
rolü var, değmez' demesi üzerine gitmekten vazgeçtiğim, kısa bir süre sonra tv'de denk gelip sadece 15 dakika
izlemeye dayanabildiğim filme benzer şey..
otobüste uyuyamama sebebi gereksiz film.
arkadaşların ısarı üzerine izlediğim yaşamımın çok değerli 2 saatini çalmış hede yada hödö.
imdb'deki en guzel yorumlardan birine sahip filmdir ayni zamanda.

--spoiler--
For Keloglan Kara Prens'e Karsi, I thought that, this movie is the worst movie ever made and in my whole life, I won't be able to see another one this bad. But now I understand, I was totally wrong. "Dunyayi Kurtaran Adamin Oglu" is much more successful in being a bad movie than Keloglan Kara Prens'e Karsi. Now I think, as long as the Turkish film producers continue to make movies, I'll continue to see unbelievably bad movies. The money, which I gave for this film was not much, but I feel sorry for my 2 hours spent for nothing. Yes, this movie is nothing. Please take my recommendation: Even if someone gives you money to watch this movie, don't even think about it. I can tell you numerous reasons about why I like a movie. But for this one, there's simply nothing to say. It was supposed to be a comedy film, but I didn't even smile!! Come on guys, is the script writer an 8 year old boy or what? What were you thinking? The original cult film "The man who saves the world" was also a bad movie but at least it was funny, not boring. There were scenes, which one wants to see. But for this, there's nothing to say. I assume that, this film is a bad joke for Turkish people.

--spoiler--

o kadar komik ki, usenmedim cevirdim de:

Keloglan Kara Prense Karsiyi izledikten sonra onun hayatim boyunca yapilmis en kotu film oldugunu, bir daha bu kadar kotusunu goremeyecegimi dusunmustum. Fakat simdi goruyorum ki, tamamen yanilmisim. Dunyayi Kurtaran adamin oglu, kotuluk derecesi bakimindan keloglan kara prense karsidan daha basarili. Artik Turk yonetmenler film cektigi surece inanilmaz derecede kotu filmler gormeye devam edecegimi dusunuyorum. Bu filmi izlemek icin odedigim para cok degildi fakat bir hiclik ugruna harcadigim 2 saate aciyorum. Evet, bu film gercekten hicbir sey. Lutfen uyarimi dikkate alin: Birileri size bu filmi izlemeniz icin para verse bile kabul etmeyin. Normalde bir filmi neden begendigime dair dunya kadar sebep sayabilirim size, fakat bu film icin soyleyebilecegim bir sey gercekten yok. Bir komedi filmi olmasi bekleniyordu, fakat film boyunca gulumseyemedim bile. Hadi ama adamim**, bu filmin senaristi 8 yasinda bir cocuk mu yoksa? Her neyse, Dunyayi Kurtaran Adam da kotu bir filmdi ama en azindan eglenceliydi, Birilerinin gormek isteyebilecegi sahneler vardi. Bu filmde ise gercekten yok. bu filmi Turkler icin kotu bir saka olarak goruyorum.
halen daha verdiğim sinema parasına acıdığım filmdir.