bugün

chuck norris'in öyle istemesidir.
üstüne düşünmeye gerek olmayan durumdur. reflekstir. siz de öyle 1 patlamadan çıkıp, çekim alanları arasında savrulup dursaydınız, çaresiz dönerdiniz. *
zaman geçirmek için döner dünya. takvimden bir yaprak daha koparalım diye döner. sırf kendi ekseninde dönmekten başka bir halt yediği yok demesinler diye üşenmeyip bir de güneşin etrafında döner.
insanoğluna ibret olmak amaclı.. *
- ne dönüp duruyon oğlum, iki dakka otur.
- abi elimde değil, beni de böyle kabul edin.
- dur bak sana önemli bi şey söyliycem, çök şöyle.
- abi bırak hızımı kesiyosun, çekme!
- lan dur!
içinde barındırdığı canlılari sıkmamak için yapar bunu.

kimse sürekli gecede kalmayi istemez sanirim.
yüzünden ne hayır gördük, götünden görelim atasözüyle pekiştirilecek başlık.
alkolik olabilir.
(bkz: ibnelik olsun)
(bkz: maksat muhabbet olsun)
"ulan bıktım sizden beee, güneş sisteminde hatta bırakın güneş sistemini uzayda tek canlı yetiştiren benim, enayimiyim lan ben, .iktir olun gidin uleeen, beniş yanlız bırakın uleeeen..." demek istemktedir aslında...
maksat muhabbet olsun iste, hani sorsalar nasilsin diye. verecek cevap olsun, yuvarlanip gidiyoruz diyebilecek sebep olsun.
+ dünya güneşin etrafında dönüyor.
- atma yaaa güneş dünyanın etrafında dönüyor.
+ nerden anladın?
- e görmüyor musun güneş bir yönden doğup öbür yandan batıyor. tam da güneş dünyanın etrafında dönüyor gibi.
+ peki dünya güneşin etrafında dönüyor olsa bu nasıl gözükürdü?
+ höynnkk!
(bu da dawkins'in kitabından alınma)
yeşillik olsun.
kendisinin de bilmediğine eminim.
(bkz: gün olur devran döner horoz domalır tavuk gömer)
yeni bir gün, yeni umutlar, yeni acılar doğmasını sağlamak.
içinde yaşayan beyinsizlere tahammül edememesi..
kuyruğunu yakalamaya çalışan köpeğinkine benzer bir refleks.
insanlara bir şey anlatmak istemesinden dolayıdır. "benim üstümde yaşıyorsunuz bakın ben bile dönüyorum, yani dünya ibne dolu ibne, herkese güvenmeyin" diyor kanımca, eyvallah dünyacım aynen katılıyorum.
okeye dönüyor olabilir.

(bkz: okeye dönmek)
bu başlığın açılmasına vesile olmak.
rakıyı da şaraba bileyip içmesinden deli gönül.
hareket olsun diye.maksat boş durmamak.
saglam kafayla kendine tahammul edememesinden kaynaklidir. donmek kafayi guzel yapar o bakimdan. e be guzelim sen donup kurtuluyosun, kafa bi "dunya" biz sana nasil tahammul edelim.