bugün

(bkz: yeni zelanda)
hollanda.
Norveç. insan oldugunu anlayacağın bir ülke.
bir zamanlar türkiye cumhuriyeti vardı. ama artık yok o yüzden şuanda dünyadaki en güzel ülkeyi iki ülke paylaşmakta:

(bkz: jamaika)

(bkz: hollanda)

bir de belgeselde gördüğüm üzere ve chavez in cumhurbaşkanı olması dolayısıyla doğruluğuna inandığım 2. sırada gelen ülke:

(bkz: venezüela)
(bkz: ütopya)
norveç.
insanların kafalarında yarattığı ülkedir.
tabi ki şili...nedenine gelince sivrisinek ve kara sineğin ülkede nerdeyse hiç olmaması ve meyve ve sebzelerin bozulmadan uzun süre dayanması.evet bu bilimsel bir gerçektir çünkü batısı okyanus doğusu and dağları kuzeyi çöl ve güneyi kutup bölgesi olan şili doğal bir sığınak gibidir insanoğlunun hastalıklardan ve mikroplardan korunmsı için.uzun ince bir şerit gibi uzanması çok farklı iklim tiplerinin görülmesine bitki ve hayvan türlerinin yetişmesine olanak sağlar.siyasi yapısı,fay hatları,darbeleri,ekonomik krizleri ama bir o kadar da fiziksel olarak bizlere benzeyen güzel ve sempatik insanlarıyla güney amerikadaki türkiyedir şili.
(bkz: makedonya)
(bkz: usa)
balkan savaşında bir,
rus istilasında iki,
sarı kamışta bir,
çanakkalede iki,
sakaryada bir,
kıbrıs çıkartmasında bir,

atamı kaybettim... bu memleketin sınırları dahilinde olsun olmasın atalarım kanlarıyla suladı bu toprakları, şimdide biri gelmiş anasını ağlatıyor memleketemin...
bunun haricinde... gerçekcide olmakta lazım... şuan don atlet oturmuş tatlı tatlı esen rüzrgarda suber bowl izleyip keyif yapıyorum... istersem kayak yapmaya, istersem sörfe, istersem 3 saatte dünyanın kumar merkezine gidebilirim...
2 saatlik uçuşla havai, 3 saatlik uçuşla miami sahilleri emrinde insanın...
usa değilde ne?
(bkz: thomas more)
(bkz: ütopya)
ateistlerin yoğun olduğu ülkeler. çünkü bir yerde ateist çoksa özgürlük, huzur ve refah var demektir.
(bkz: kosta rika)
Savaş, açlık, yoksulluk, vb. gibi sıkıntıları olmayan bir ülke bulunmadığından dolayı, güzel ülke diye bir kavram yoktur.
orta-doğu avrupayı tek geçerim.
henüz bulunamayan ülkedir, ya da tecavüzlerin olmadığı ülkedir, yani ütopya ülkesidir efenim.
kanada'dır. zira, amerika'nın çok daha barışçıl versiyonudur; insan ilişkilerinin halen daha önem arzettiği bir yer olarak, ve hükümetinin, ekonomisine, ve toplumunun refahına yönelip, etliye sütlüye karışmamasından dolayı bile tercih edilebilir. bugün bile, amerikan vatandaşlarının önemli kısmı, kanada'ya hayrandır.
eğer kendi memleketiniz değilse, bir noktaya kadar güzel olan ülkedir. bir yerden sonra, kendi ülkendeki düzensizliği, kaosu bile özlüyorsun efendim. ha sonra bunu unutup yine herşeye sövmeye başlamıyor değilsin tabi. *
(bkz: sidney)
(bkz: türkiye islam cumhuriyeti)
italya. italya. italya.
elbette ki cennet vatanımızdır.
genel olarak norveç kabul edilen ülkedir. gitmedim bilmiyorum. yurt dışına hiç çıkmadım.
her ülkenin kendine göre bir güzelliği vardır illaki ya.
Papua yeni Gine

görsel