bugün

tanım: tc anayasası'nın ikinci maddesine göre asla olmayacak bir cumhuriyet biçimi.
amerika'nin buyuk ortadogu projesi'nin ta kendisidir.
http://www.ntvmsnbc.com/news/264124.asp

(bkz: ampul)
temelleri 1940ların sonlarında atılmıştır. israil in kuruluşuyla önemi kavranmış, komünizmin yükselişiyle hız kazanmıştır. 3 kulhüvallah 1 elham okuyamacayak adamlar, geliştirilip kullanılmış körfez savaşından bu yana da gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.
rte'nin vakti zamaninda sarfettigi sözlerdir.

elhamdulillah şeriatçıyız (21.11.1994 milliyet)
yılbaşına karşıyım (19.12.1994 sabah)
ben tekkeye degil dergaha gittim(22.1.1997 gözcü)
ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok(12.5.1994 hürriyet)
10 kasım'da yaygara kopartıldı(14.11.1994 hürriyet)
içki yasaklansın(1.5.1996)
istanbul'u medine yapacagiz(akis)
bütün okullar imam hatip yapılacak (17.9.1994 cumhuriyet)
ben istanbul'un imamıyım(8.1.1995 hürriyet)
mayo reklamı şehvet sömürüsüdür(6.3.1996 hürriyet)
milli piyango zulümdür (29.9.1994 hurriyet)
taksim'deki caminin temelini inşallah atacağız (1.7.1994)
cumhurbaskanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır (5.2.1996 akit)
sarık operasyonu çok komik(15.5.1995 sabah)
yeşil (kaldırım rengi) medeniyettir(25.6.1994)
ben meclis'in dua ile açılmasından yanayım(8.1.1996 milliyet)
imamlar da nikah kıysın (9.5.1995 milliyet)

nitekin bu bahsedilen cumhuriyetin temelleri seneler önce atilmistir..

(bkz: gelen gideni aratir)
(bkz: saçmalamakta sınır tanımamak)
Çokta garipsenmemesi gereken durumdur. En nihayetinde nüfus kağıdının arka yüzünde islam yazmaktadır.
" yok ebesininki, anıtkabir de türbe olsun anasını satayım" dedirten ütopik Türkiye modelidir.
(bkz: islamic republic of turkey)
(bkz: ruyalarda yasiyor bazilari)
"islam Cumhuriyeti islam dinine dayalı cumhuriyet tarzına denir.

Bu yönetim şekli bazı islam ülkelerinde geçerlidir; Afganistan, iran, Moritanya, Pakistan gibi. islami yasaların anayasanın üzerinde olduğu, bunun yanında yönetimin monarşik olmayıp yöneticilerin seçimle işbaşına geldiği bir düzeni amaçlar."

diyor vikipedi*. gelelim, turkiye'ye; ne alaka canim, turkiye dunyanin en dinsiz ulkesidir!
türkiye'ye bop projesi kapsamında diğer ülkelere model olması açısından abd tarafından uygun görülen rejim.. bazı kesimin hayallerini süsler haliyle.. alacakları ise üçün biridir.. hele bu "abi bu şekilde devlet kurmak isteyenler alttan alta geliyor" geyiği yok mu bitiyorum.. altını üstünü sikerler kamil.. kafan rahat olsun..
(bkz: aqp)
ütopyadır.
herkesin müslüman olmadığı bir ülkede, islami anayasa kullanmak istemek insanlık suçudur.
liberal bir anayasa, çoğunluk için değil herkes için özgürlük diyen, bireyi devlete karşı koruyup kollayan bir anayasa tek ve temel çözümdür.
her ne kadar dünyadaki tüm müslümanları içine alacak bir islam birliği'nin aşkıyla yanıp tutuşsam da bu isimle kurulacak bir devleti istemem açıkçası. aklıma hep iran'ı getirdiğimden böyle düşünüyorum sanırım. iran gibi islam'ı suistimal edip, islam'da olmayan şeyleri insanlara islamiymiş gibi gösterilmesi ve insanların tıpkı iran'daki gibi islam'dan soğuması ihtimali bile yeter bu devlete karşı olmam için. müslümanlar tek milletir benim için, devleti de tek olmalı.

anlamadığım bir husus var; birilerinin aylardır " şeriatçılar geliyor amanın, türkiye malezya olacak " gibi naralar atıp ardından bu devleti " imkansız ve ütopik " buluyor olması sizce de bir çelişki değil mi ?

mühim not: terbiyesiz'in ütopya sözcüğüyle bu entry'inin içeriğinin her hangi bir alakası yoktur. o ütopya yazmasaydı bile yine aynı sözcüğü kullanacaktım. terbiyesiz'e bir sataşma, bulaşma yok yani, biline!
2. cumhuriyetçi tayfasının, kendilerine "2. cumhuriyetçi" demelerinin yegane sebebi.
yok öyle bir şey olamaz.
türkiye cumhuriyeti kurulmadan önce atatürk'e yapılan suikastlerden biri başarılı olsaydı bugün içinde yaşayacağımız ülkenin adı olacaktı. ayrıca da

(bkz: file not found)
(bkz: kafayı yedirten başlıklar)
bir tayyip erdoğan parçası. tiz sesler yoğunluktadır. soloları bitirir.
yönetim şekli yine cumhuriyettir. meclis, seçim vs. gibi unsurlar aynıdır. tek fark yasalardır. ceza hukuku, medeni hukuk gibi konularda değişiklik olmasıdır.
yeni hükümetin amacı ve hayalidir.olacak mıdır?atatürk'ün izinden giden bu kadar insan varken hayır!
gerici hükümetimizin tek hayalidir. ne kadar tırmalasalarda bu iş olmaz. *
yeni hükümetin amacı ve görevi değildir. el insaf elinizi birazcık olmayan vicdanınıza koyun bu adamların varlığı sizi niye bu kadar rahatsız ediyor. bu ülke de bu adamlar iki sefer iktidar olmadı mı yüzde 47 oy`u papua yeni gine deki insanlar mı verdi yoksa arkadaşın eşin dostun mu. senin tanıdığın iki insandan biri oy verirmiyim a canım yobazlara ben deyip yalan söyleye söyleye bu partiye oy atmıştır.

kaldı ki ben bu adamları sevmesem de beni yöneten insanlar bunlar saygı duyarım. başbakanlık koltuğunda oturan kim olursa olsun görüşlerini tasvip dahi etmesem de bu ülkenin menfaatine ise peşinden gözümü kırpmadan giderim.yok laikliği yıkacaklar, malezya yapacaklar gibi atmasyonun en üst seviyelerinde gezinen yarım akıllı beyinlerin ürettiği çirkefliğe dahil olmam.

(bkz: türkiye de insanlar neden iki yüzlü)
(bkz: iran olmadı malezya verelim)
(bkz: iranı yedirmedik sıra malezyada)
(bkz: bizde ülkemi yok başka sefere)
(bkz: koltukta ne sıcak ne bereketli be mubarek)
(bkz: yök)
(bkz: chp)
yoktur böyle bir cumhuriyet ama olsaydı eminim şöyle şeyler yapardı;
29 ekim için valiliğin bir otelde düzenlediği kutlamaya başı açık sehit ailelerinin girişine izin verilmezdi, gata'da yatan nejat uygur'u ziyarete giden başbakan'ın eşini hastaneye sokmazdı ,24 kasım öğretmenler gününde ödül almak için sahneye çıkan kız çocuğunu sahneden zorla indirirdi ve sanırım harbiyede yapılan özürlüler kongresi için gelen başı açık özürlü vatandaşlarıda içeri almazdı.

http://www.aktifhaber.com/n...detail.php?id=144426

Allah'a şükürler olsun ki biz böyle bir cumhuriyette yaşamıyoruz.
Çok değil, bir 5-10 yıl sonrasının görünen, ihtimal vermekten korktuğum yurdum tablosudur.