bu dünyada herkesin uygun şartlar sağlandığında bir şerefsize dönüşebileceği düşünüldüğünde insanın içini acıtan zorluktur.
güven in de tıpkı vefa gibi, unutulmuş bir kavram olduğunu düşündüğüm de, şaşırmadığım zorluk hadisesi.
çünkü vefa artık sadece eski bir semt ve boza markasıysa yalnızca, güven güvenecek insan, hatta insan, nerelerde buluna.
güvenilmez oldukça güvenilmez insanlar arasında kalanların daha çok yaşadığı durum.
ne yazıktır ki artık doğal bir durum olmaya adaydır. ayrıca "bu devirde babana bile güvenmeyeceksin" söylevi boşuna çıkmamıştır. derken bir şeyler görüp,yaşayıp demişler.
aynı küçük gezegenin üzerinde birlikte yaşayan ancak birbirine sınırlar çizen insanoğlunun binlerce yıl geçmesine rağmen bu durumu hiç sorgulamıyor olması bu zorluğu her geçen gün dahada zor bir hale getirecektir.
insanlar arasında güven kavramı çoktan unutuldu..
dünyada güvenilecek bir insan olmakla eş değer zorluğa sahiptir.
kişi başkalarını şekillendirmekten çok kendini şekillendirmeye uğraştığı zaman sorun ortadan kalkacaktır.

ayrıca kıymetli olan az olur.
aha burdayım lan. açık adres mi yazayım.
büyük ihtimalle milyonlarca insanın da aynı düşüncede olduğu ifadedir.

tek sorun şu ki,

herkes güvenilir insan arıyor,

ama hiç kimse güvenilir insan olmaya çalışmıyor...
Aileniz hayattaysa ortadan kalkan zorluktur.
ben bulmak için bir çaba göstermiyorum eğer gösterseydim koca bir hayalkırıklığı ve kimseye güvenemeyen bir profil olurdum.