bugün

Bu temenni güzellik yarışmalarındaki yarışmacı kızlarımız tarafından da sıkça dile getirilir.
güzellik yarışmalarında veyahut yeni yıla girerken, bu iki olay için de standart geçerlilikte olan "ne bekliyorsunuz?" sorusuna verilen, sağlık ve huzur dan sonra gelen temennidir...
tüm güzellik kraliçelerinin hayali..
olmayan, olması darwin'e göre imkansız olan mevhum. mefhum olma mertebesine terfisi namümkündür zira dünya, ezmek ve ezilmek sistemi dahilinde ilerler. ilerlemek sadece zamanın geçmesi manasındadır. yoksa silah sanayi haricinde hiçbir gerçel ilerleme de yapılamaz. ayrıyeten darwin'in sevilmeme sebebi de budur fikrimce. herkese iki anahtar, bir ev bir araba, hayatınız içinde iğnesiz arıların uçuştuğu gül bahçeleri olacak diyen yamuk filozofların aksine bak birader işte henden işte deve. ya geçersin ya sıçarsın der. gerçek budur, aldatmaz. tıpkı nietzsche, albert camus vb. gibi.
Herkesin gündemiymiş gibi ama hiçbir ülkenin umursamadığı bir meseledir.
http://wallbase2.org/rozn...fa4f/wallpaper-654697.jpg
sadece kelimelerle yaşatılabilecek bir hayal.
tırt bir kavramdır.
her yıldan istenendir. bunca zaman o kadar çok istenmiştir ki artık yıllardan birisi dile gelip de "aga bu nedir?" diye soracak diye korkuyorum.
her sene olmasını ummamız gereken ama önümüzdeki on sene ummamamızın farz olmasından korktuğum şeydir.
(bkz: ütopya)
-var mı bir isteğin?
+dünya barışı.
görsel
http://galeri.uludagsozlu...om/r/dünya-barışı-255912/ kurban olduğum barıştır.*
ileride belki de hatta çok yakında istenebilecek tek şey haline gelecek olgu.
kimsenin var diyemeyeceği güzellik, ütopya.

--spoiler--
çünkü bulunmuyor. google amcada bile az var.

(bkz.: dünya barışı: Yaklaşık 262.000 sonuç bulundu, dünya savaşı Yaklaşık 5.100.000 sonuç bulundu)
--spoiler--
olacağına asla inanmadığım şey.
yeni yılın yaklaşmasıyla bazı ünlülerin diline dolanacak kelimedir yine. yeni yılda dünyanın barış ve huzur dolu olmasını temenni ediyorum. işte böyle hep temennide kalacak, her sevgi pıtırcığının diline dolanacak laftır. dünyanın bilmem kaç yıllık ömründe savaşsız geçen gün sayısı ise bir elin parmağı kadardı hatırladığım kadarıyla. o da herhalde taş devrinde herkesin birbirinden uzak yaşadığı dönemden. belki bunu isteyip üstüne bunun için çalışanlar olmuştur onlara lafımda yok en azından olmayacağını bile bile çabalıyorlar. birde güzel bir şey sanırım hiç görmeyecek olsak bile bu kadar ütopik durduğuna göre kesin güzel bir şeydir.

ha birde siyasiler var. ben dünya barışını sağlayacağım deyip bir çok ülkeye savaş açan, ekonomisin çoğunu silahlanmaya harcayan, istemediği sistemleri yıkmak için binlerce insanların ölmesine göz yuman. bu dünyada bu düzen, bu dengesizlik hep devam edecek ve bu fikir hep ütopik kalacaktır. benim bildiğim tek barış ise http://www.youtube.com/watch?v=1_Oy24um_zs

herkes kızsa da tersini söylese de durum aynen şudur:

(bkz: dünya barışını sikeyim bana bir şey olmasın)
Sandra Bullock'un oynadığı Güzel Dedektif filminde güzel fakat aptal Miss American Girl kızlarının sürekli tekrarladığı kelimedir.
Devletler çıkarları doğrultusunda hareket ederler, eğer bütün devletlerin çıkarları doğrultusunda olan bir ortam mevcutsa, barış vardır yoksa barışın veya savaşın olmasının hangisinin daha pragmatik olacağına hegemon güçler karar verir.
ilk entrysi 2006 da girilmesine rağmen halen ikinci sayfaya geçememiş olasına şaştığım başlık.

yalansa demek ki.
ilk söylendiğinde akılda dünya üzerindeki insanların birbiriyle dostane geçinmesi hayallerini uyandıran, aslında insanın insanla geçinmesinden çok, insanın doğayla barış içinde olması anlamına gelmesi gereken kelime çifti.
bir yalandan ibarettir.

hiç bir zaman yaşanmadı ve asla yaşanmayacakta.
asla gerçekleşmeyecek olan.

o halde ne yapılmalı. çocuklar ön plana alınmalı.
adına şarkılar yazılan, olimpiyatlarda olan hadise. kısmen