bugün

ak saray'da temsil edilen bir türk beyliği.

görsel
şaşalı olması adına işlemeli bornozu ile göz dolduran türk beyliklerindendir. *
duşa ilk önce kimin gireceği çatışmaları ile yıkılmıştır.
56 yil boyinca Turkmenistan ve cevresine hakim olmus olan beyliktir. tek nesil bile süremeyen bu beyliğin yikilis sebebi kardesler arasi duş sirasi kavgalaridir. savaslarinda en cok kullanilan küvet taktiği ile pek cok devleti yenilgiye ugratmayi basarmistir. ilk bornoz un bu beylik tarafindan üretildigi sanilmaktadir. fayans islemeciliginde ise mukemmel olan bu beylik cagimizin dahi ilerisinde olan bazi eserler birakmistir. (bkz: kütahya vazosu)

Kaynak: Vikipedi.
askerinin kostümü yapılması 3 ay sürmüştür.
görsel

http://sozcu.com.tr/2015/...llari-3-ay-surmus-712029/
arapperest göt yalayıcılarını "türkçü" yapmış şanlı beylik...

şaka bir yana böyle maymun zevki müsamerelerden daha farklı ve seçkin bir şeydir türkçülük...

her şeyden önce "ruh" meselesidir...

allahın arap siki taşağı yalayıcısı soysuzları türklüğü ayağa düşürmeye çalışan bu rezilliği eleştireceklerine, rezilliği eleştirenleri eleştiriyorlar çünkü maksatları türklükğü savunmak değil...

zaten akpli biri türk olamaz... abdullah öcalan'a karı göndren pezevenklere tapan köpeğin kanından şüphe ederim...
''Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz..
Lan bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz?''

CAN YÜCEL..
kaypak bir millettir. güven olmaz yani.
tarihte 16 türk devleti olduğunu ve o devlet askerlerin böyle giyindiğini sanan ak yalakaları kudurtmuş beylik. önce tarihinizi öğrenin amk. götünüzden element ve kıyafet uydurmayın.
bizlerin kekeke gülerek paylaştığı duşakabinoğulları tweeti, pamukkale üni. dekanı hasan herken in istifasına neden oldu.

http://www.diken.com.tr/d...dekan-gorevinden-ayrildi/

yorumsuz . denecek pek bişey de yok zaten. ben o tweet'i paylaşmadım, caps'lerle dağıtmadım. yine de sorumlu hissediyorum. biz güldük, bir insan istifa etmek zorunda kaldı. tek bir yorum yüzünden. öte yandan birisi rte'ye allah'ın özelliklerini yükler, bir diğeri allah ve başbakan getirdi beni buraya der, bir başkası basın toplantısında arkadaşım eşşek cilveleri sergiler. ne denir ki? kapatıp gidelim dükkanı. öyle işte.
Milli marşları Hamamcı teyzedir. Her açıdan.
murat bardakçı'yı dellendiren espri. o kadar ki, adamcağız cumartesi gecesi o kıyafete benzer kıyafet içeren ne kadar fotoğraf bulduysa gösterdi programı boyunca.
geçmişi ile dalga geçen densiz yorumudur.
duş ve kabin olarak 75 yıl sonra ayrılmış ve şu an tarih olmuş iki ayrı türk devleti.
abdestinden şüphesi olmayanların beyliğidir.
hamam tası lobisinden çok çekmiştir.
tarih boyunca sınırlarını çekomastikle belirleyen tek devlettir. ayrıca orta asyada rusların etkisinde kaldıkları için bölgedeki yazıtlardan da anlaşıldığı üzere devletin kurucusu dusha kabien dir.
sucukçu muhasebecisinin ortaya koyduğu tiyatroya orantısız zekanın verdiği karşılıktır.

ya ne yapacaktık? daha düne kadar "türk milliyetçiliği ayaklarımın altındadır" diyen, türkçe'yi aşağılayan, türk topraklarını peşkeş çekmek için teröristlerle masaya oturan sucukçu muhasebecisinin şovunu izleyip, sonra "çok beğendik, aferin, pek milliyetçi adammış" mı diyecektik? mesele kıyafet değil sen hala anlamadın mı?
kendi tarihimizden bihaber olduğumuzu gösteren olay.
osmanlının yıkılması ve Atatürk' ün devletin başına geçmesi arasındaki kısa sürede kurulan beyliktir. Kimse takmamıştır, kendi kendine yokolup gitmiştir.
milliyetçi geçinenlerin kendi tarihine bakış açısını gösteren ifade.

zorunuza gidiyor bütün bunlar, biliyorum. *
Milliyetçilerin, milliyetçiliği ayaklar altına alanların ve andımızı kaldıralanların ne kadar ikiyüzlü olduğunu gösteren ifade.
Çin dolaylarında bulunan jakuzilerle girdiği efsanevi savaşlarla bilinirler.
Ankara beştepe'de temelleri atılmış, yalakalıkla topraklarını genişletmiş fakat temperlenmemiş duşakabin camının kırılmasıyla lideri öldükten sonra dağılmış, anadolu beyliğidir.
kimonooğulları bornozlu samuraylar boyundan sigorta artı sodexho kart karşılığı ayrılmış beyliktir.
nurhan atasoy hoca'nın dediğine göre üniformalar içinde en doğru olan bu.