bugün

a:anne
e:egeria

e-anne ben banyoya giriyoruuuuuumm!!
a-tamam kızım ama çabuk çık,gelip sırtını keselim mi?
e-^^+T%//(/J
daha fenası için:

- şırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr *
- yavrum duşta mısın?
- yok suyu açtım bakıyorum.
- kapat yavrum para yazar.
- hödööö
+ben duşa giriyorum
-hergün hergün ne duşu olm
+... terledim ya..
-tamam çabuk çık
+tamam
12 -16 yaş arası sık sık yaşanan olay. bazı ihtiyaçlardan dolayı duşa haddinden fazla girmenin bir sonucudur.
(bkz: bi arkadaşa bakıp çıkıcam)
bahaneler sıralanırken bi yandan malafat selam durur ana babaya. amaç hemen anlaşılsa da ergen bünyeye çaktırılmamaya çalışılır. bazı bünyeler gün içinde 3-5 kez duşa girme bahanesi yaratamayacakları için genel duş işini akşam vaktine bırakır. g.tüne güvenen varsa gece ana baba uyuduktan sonra da girebilir duşa. yalnız ebeveyn uyandığında bu sefer sağlam bi açıklama yapmak gerekmektedir.
duşun tam rahatlatıcı etkisini bünyede hissetmek üzereyken annenin mutfaktan suyu kullanması ile suyun buz gibi olup duşun hiç bir manasının kalmamasını engellemek için yapılması zorunlu olan hareket. annemiz suyu mutlaka kullanmak zorunda ise ve bizim duşta olduğumuzu biliyorsa mutlaka daha az kullanır fakat bilmiyorsa salata için yıkanan tüm marullar, ya da az olduğu için veya makineye sığmadığı için elde yıkanmak zorunda kalan tüm bulaşıklar, sizin duş keyfinizi yerle bir etmiştir bile. bu yüzden açıklama yapmak bazen kendi menfaatimize olabilir.
duşun girişine elektronik bir alet yapılarak ortadan kaldırılabilecek sorun.

duşa girme nedeni seçiniz;

- saç yıkama
- terledim hacı
- dolar banyosu(pasif)
- haftalık banyo
- cenabet denyo

duş açılmıştır. teşekkürler.

su gönderiliyor...
su ayarı yapılıyor...
sıhhatler olsun...
(bkz: valla bu sefer otuzbir çekmeyeceğim)
bide bunun öğlen 13.00da cuma namazı olması dolayısıyla saat 12de cenabet kalkıp o arada duşa girersem "ulan bunlar kesin cenabet olduğum için giriyorum sanacaklar." diye düşünüp ebeveyne "vallahi leş gibiyim." diye acınası bir bahane uydurulan versiyonu vardır ki, çok acıklıdır.
çocukluğunda yıllar yılı haftadan haftaya pazar akşamları "bizimkiler" dizisinden sonra yapılan banyonun artık pazar, pazartesi, çarşamba, cuma günlerine " terledim" "saçımda jöle kaldı" vb bahaneleri gerekçe gösterilerek tarifeye banyoya doğru ek seferler koyulmasıdır. en kötüsü de "pazar misler gibi yıkanmışsın,pazartesi neyin banyosu bu oğlum" sorusunun ebeveynin aklından geçtiğini bilmektir.
Ahmet yine mi duşa girion
-işleyen demir pas tutmaz baba
-Aferin oğlum oğlum.Ben senin yaşındayken kan gelinceye kadar çekerdim
-O zamanlar bokunu çıkarmasaydın şimdi belki daha uzun olurdum.Bilinçsiz tüketici
-Aha bana mı dedin lan
-hee sana dedim
-Hanımmmm bizim oğlan 31 çekmişşş :D
müslüman aileye fırlatılmış ergen geleneğidir. rassaldır.
ebeveynlerin "nerede bu oğlan" sorunsalını yaşamaması için gerekli bulunan açıklamadır.***
"ölürüm kalırım" korkusundan olsa gerek dolaylı yoldan "kulağınız bende olsun" demek içindir.
tüplü şofben kullanılıyorsa ne olur ne olmaz denildiği içindir.*
gereksizdir, o işleri zamanında ebeveyn de yapmıştır. zaten açıklamanızı yaptıktan sonra banyoya doğru seğirtirken arkanıza şöyle göz ucuyla bakarsanız bıyık altından gülümsemeleri farkedebilirsiniz. merak etmeyin sizi anlayışla karşılayacaklardır. asıl bu çağlarınızda alınan duşlar artmazsa bir anormallik var demektir.
su sesi gelmesine rağmen hala evde sizi arayan anne baba hatta kardeşlere sahipseniz olur. en güzeli baştan duştayım dersiniz sonrasında duşta olduğunuz ve haber vermediğiniz için fırça yemekten kurtarırsınız.
(bkz: dustan sonra ebevenynin elini opmek)
zira kapının kildi yoksa hoş olmayan durumlar olabilir.
-ne banyosu sabah sabah?
+cenabet olduğumdan ötürü dinimizin gereği olan gusl abdestini almam gerekiyor, bunun için de banyoya girmeliyim. girebilir miyim şimdi?
-gir.
+kapıyı çek.
bildiğin ergen refleksidir.
-ben duşa giriyorum
+tamam oğlum,hadi eline-beline kuvvet , kolay gelsin
-sağol babada olmuyor ama böyle kuru kuru , bi bayan masöz alsan eve çok iyi olur.
+pezevenk , ellerin ne işe yarıyor , şimdi böyle idare et,daha sonra otomatiğe geçersin.

böyle bir diyalog olduğunu düşünüyorumda kendi kendime, yok artık diyorum. tamam arkadaş arkadaşın pezevenkidir ama baba oğlunun pezevenki değildir herhalde.
o açıklama genelde ebeveyn tarafından duş esnasında rahatsız edilmemek için yapılır.aksi halde evin diğer üyelerinin işemesi sıçması hep sizin duşta olduğun zamana denk gelir,bu durumu engellemek ve banyoda yanlız kalma isteğini belirtmek için kısa ve öz bir açıklama yapılır.
-millet ben banyoya giriyorum işim uzun sürebilir çişiniz falan varsa yapın kapıyıda kilitliycem bu sefer..
-yok kızım gir sen bak keyfine..
(ama mutlaka 3 dakika sonra kapı tıklatılır 'kızım hadisene çok sıkıştık kuruğa girdik ailece banyodan çıkmanı bekliyoruz.')
"-gece terlemişim" ya da "-bugün de hava çok sıcak ben bi duşa gireyim" şeklinde tezahür edebilir.