bugün

ya yaşamamalı , ya da duygularını kaybetmeli

zira bu hayat denilen şey duygusal birine göre fazla sert.ben 1.sinin yerine 2.sini tercih ettim , hayata adapte olabildim çok şükür.
duygusal insanlar ölmelidirler. çünkü bu hayatta duygusallığa yer verilmemiştir.
Zamanla duygular oturuyo o yüzden bunu dert etmeye gerek yok.
bende de hemen hemen olan özellikler. gerçekten çocuksu ve duygusal olduğum doğrudur. hemen gözlerim dolar, kolay etkilenirim. gazete de okuduğum üzücü bir habere dahi ağlarım. ve çoğu zaman duygusallığım başıma iş açar. duygusal davranıp o an düşünmeden hareket ederim çünkü.

keşke bir sihirli değnek olsa da aldırabilsem duygularımı.
Kaybetmemeliler mesela. Sürekli kaybediyorlar. Ellerinde kaybedecek bir seyleri kalmayıncaya kadar.
Kendilerine uğraş bulmalı. Farklı alanlara yönelip kafalarını dağıtmaları gerekiyor. Duygusal olmak kişinin kendisi için kötü ama insanlık adına iyi bir lütuftur. Zayıflık olarak algılanabilir ama aslında öyle değildir. iyi insanların birçoğu duyguları ile hareket eder.
Kalbi ne kadar kırılırsa kırılsın,
devam etmelidir hayata ...

incinse de,
üzülse de,
Yaşamalıdır doya doya.

Gülümseyerek bu dünyada...
çok duygusal olmamalı. ama mantıklı düşünmekten daha mantıklı duygusal duygularınız varsa non stop duygularınızın peşinden koşun.
Çare yok. Bu halimiz doğuştan.
Sizi harekete geçiren duygularınız olduğu icin sadece mantıklı bir insan olmayın. Düz robottan farkınız kalmaz ve istediğiniz şeyleri gerceklestiremeyebilirsiniz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar