bugün

insanların hassas olduğu konularda duygulara hitap eden davranışlarla onları etkilemek,kendini acındırarak bişeyler elde etmek.
birinin acıma, şefkat, merhamet duygularına hitap ederek, kendisini acındırmak ve istediğini yaptırmak.
(bkz: ajitasyon)
annelerin çocuk yetiştirirken sıkça kullandığı bir yöntemdir
genelde insanların zor durumda başvurdukları son çare.
şu aralar duygu sömürüsü olarak kullanılan en manyak kelimeler..amaç herhangi bir şekilde istediğini yaptırmak..

ölümü gör..
küserim..
ayrıldım..
bana hiç güvenmiyosun dimi?

gibi..
dilenci sanatı.
ufaklıkların anne babayı kullanma yöntemlerinden yalnızca biri.
kanal 7 de iki saattir yapılan zulüm
zengin kimselerin kapısından kovdukları, fakir ama gururlu gençlerin içinde bulundukları durum.
emrah'ın filmlerinde bolca yaptıgı hareketler silsilesidir. bu tur davranıslar INSAN bunyeSINde tokat atma ıstegı uyandırmaktadır, SAGLIKSIZDIR.
(bkz: yapmayın yaptırmAYIN)
turkcell'in celocanlar ile yapmaya doyamadığı durumdur. ayrıca giden sevgiliyi geri döndürmek için böyle bir şey yapılmamalıdır da.
politikacıların en tehlikeli ve en işe yarayan silahıdır. hele ki türkiye'de... herhangi bir siyasi partinin liderinin konuşmasını dinleyin kesin bunu kullanıyordur. milletçe duygusalız zaten sömürülecek bir sürü duygu var değil mi?*
klasik bir öküz hareketidir. "öküz öküz hareketlerde bulunma lan!" dersiniz, "tuuağaammmaaa ağğğabii yağağğwdaş" derler. geçer.
türk filmlerinin olsazsa olmazı.
nefret edilesi ,ama her yufka yürekli insan evladını kandırabilecek tek olgu.
bu silahı kullanan kişinin anlattıkları ile yaptıkları birbirini tutmaz.
bacakları olmayan bir dilencinin zabıta görür görmez koşmaya başlaması.

(bkz: dilenci meslegi)
(bkz: #2251641)
(bkz: burda sömürülmüşü var)
BAYRAMLARDA, ÖZEL GÜNLERDE ŞEKER VE ÇiKOLATA MARKALARININ TV REKLAMLARINDA YAPTIĞI ŞEY. ETKiLERMi EVET, NEDEN, BiZ TÜRK MiLLETi BIKMADIK ONDAN. VE SADECE BU SEBEPLE, SERAP EZGÜ, iNCi ERTUĞRUL , iKBAL GÜRPINAR VE ŞEBNEM KISAPARMAK GiBiLERi MALI GÖTÜRDÜ BU ÜLKEDE.
kanka ayağı göt ayağı der eskiler... herkese kanka demeyeceksin. çok mu samimisin canım arkadaşım de. sonra canına okurken kendini de iğnelemiş olursun inceden inceye... ama kanka deyince bok oluyor. neden? kankanın kanı bozuksa seninkini de otomatikman bozuyor. kullanmayın. tasvip etmiyorum. yıllar yılı kardeş gibisinizdir, ve sairedir sözüm yok. siz ne derseniz deyin. ama iki merabanın birine kanka hitabı eklerseniz tiksinirim sizden, suratımı buruştururum. çirkin olurum. sizi de tiksindiririm.
o değil de bana sakın demeyin zaten.
duygu sömürüsü yapmak icin yemege oturmazdim.vakti zamaninda sürekli bunu yapmam gereken durumlar oldugu icin formunu gayet iyi koruyan biri oldum.haliyle midem normal boyutlarda kaldi ve daha sonra istesemde fazla yemek yiyemedim.formumu sana borcluyum 'duygu sömürüsü'tesekkürler...
insanın duygularını kullanan kişinin yaptığı eyleme verilen isim. bu kişi o kadar abartır ki eyleme karşısında ki kişiyi bir süre sonra duygu sömürgesi haline getirebilir.

(bkz: duygu sömürgesi)
gerçekten sömürenler yüzünden,gerçekten içini dökmek için anlatan insanlara atılan iftiradır, hissettiğini yaşayan insandan başka kimse inanmaz.
sevgimin gercekliğine inanmayıp, duygu sömürüsü yaptığımı iddia eden, aşktan kaçan eski bir sevgili.
sevgimin gercekliğine inanmayıp, duygu sömürüsü yaptığımı iddia eden, aşktan kaçan eski bir sevgili.
aşağılık bir fayda sağlama yöntemi. eskilerin tabiriyle merhamet istismarı. tüketim çılgınlığıyla satılacak mal ve hizmetlerin çeşidi arttıkça teknolojinin yardımıyla boyutları genişleyen olgu. tv'de haberleri izliyorsunuz, doğu'da yine bir çocuk şehit düşmüş, ateş düşmüş ailesinin orta yerine, kanal,ağır,dokunaklı fon müziği ile o insanların acılarını getiriyor ekrana. maksat habercilik değil, öyle olsa kendini paralayan ana-baba dakikalarca gösterilmez, tabutuna sarılıp öpen dul eş seyre çıkarılmaz, hiç bir şeyden habersiz bakınıp duran yetimcik kalplerimize saplanmaz. kime ne faydası var o görüntülerin, giden mi geri geliyor, terörist görüp te pişman mı oluyor bir daha yapmayayım diye? yalnızca acı çeken insanların dramları üzerinden rating sağlanıyor,rant elde ediliyor.