bugün

"arkaya doğru biraz daha ilerleyin" cümlesindeki bütün harfleri ayrı ayrı hazmettirmek istediğim muavin profili.
-ilerleyelim,evet ilerleyelim!
-abi nereye ilerlicez daha!
-evet ilerleyelim
-abi nereye ilerlicez diyorum!
-ilerleyelim
-abi iyi misin sen?
-ilerleyelim
-abi??(adama yaklaşır...)
-ilerleyelim
-Anaa! Maketmiş lan bu.içine de teyp koymuşlar!
otobüs artık iyice dolduğu zaman "arkaya ilerleyelim" sözünü duyunca suratının ortasına geçirmek istediğim muavin tipidir.
'yerliler korktu daha fazla ilerlemek istemiyor!'
halk otobüsünde muavin mi olurmuş.
(bkz: atma ziya)
arka tarafa kamera takanı bile görülmüştür.

+sen mavili saçları dik dik olan, biraz ilerle de arka kapıdan birini alacağım şimdi köşeden.
fordcuların beyninde "hücum" etkisi yaratan emir kipi sahibi.
''ilerle ilerle yer kalmadı'' denilesi tip.
1. aç gözlü muavindir. yolcuları değil, kazancını düşünür. otobüsü tıka basa doldurur. artık nefes bile alamaz hale getirir yolcuları...

2. insanlar umursamazdır, kendini düşünüyordurlar. olduğu yerde sabit kalırlar, böylelikle diğer insanların hakkına da tecavüz ederler. bunu gören muavin de gereğini yapar...
ardından ' allah belanı versin öküz daha nereye ilerleyim öndekiyle bütünleştim ' lafının gelmesi muhtemel bi andır .
görevini başarıyla yerine getiren muavin cümlesidir. zira o kapıdan girdiği an " biraz daha ilerleyelim beyler. otobüsün arkası da taksim'e gidiyor" şeklindeki kendince komik olan cümleleri kafasında kurmaya çoktan başlamıştır.
bazen sardunya konservesinden hiç bir farkı olmayan vahim durumları yaratan insan.
muavin için öyle bir refleks olmuşturki otobüs boşken bile tekrarlar durur.
adamına denk gelirse, dayak yeme ihtimali olan muavindir.
(bkz: müdür muavininin minibüste para toplaması)
sol tarafın boşluğunu hatırlatır durmadan, sol taraf boş ilerleyin, insanları preslemeye yarayan bir ses tonuna sahiptir, etkileyici, herkes dinler sözünü arada sırada mızıldayan çıkar, gömlek yakasına doğru söylenir, nereye ilerleyeceksek mıymıymızmız sonlara doğru sesi söner, otobüsün diktatörüdür.
(bkz: dev amlı söylenen muavin)
- ilerleyinn
+ sen bi önüme geçsen o zamanda diyebilecek miydin acaba o ilerle lafını.
'sağlı sollu' lafının en saçma kullanım yerlerinden birisidir.
(bkz: bozuk plak)
otobüste adım atacak yer kalmayana kadar devam eder.
bunların dedeleri zamanında turşucuymuş..
"abicim o zaman otobüse ne diye bindik" dedirten adamlardır. yetinmeyi bir türlü bilmezler, zaten yolcular da gıdım gıdım ilerlemeye bayılırlar. nedense...
halk otobüsü nü tiren bizide koyun sürüsü yerine koyan muavin.
sağlı sollu ilerleyelim abicim, yakışıklı abim biraz ilerleyiver bea bak şurada boş yer var. yakışıklı abim diyerek gaza getirip istediğini yaptırmaya çalışan insan. kimisi çok yavşak olur.