bugün

elektriklerin bir anda kesilmesiyle eşdeğer bir durumdur. ansızın söner bu nalet olası ışık. yazdığınız yarım sayfa dolusu entry'i eklemek istediğinizde, facebook da resminize yapılan yorumu görmek istediğinizde, yazmayı bitirdiğiniz kodları siteye eklemek istediğinizde sayfa görüntülenemiyor yazısı çıkınca, ulan ne oluyor deyip modeme baktıktan sonra farkına varırsınız durumun...

ne olup bittiğini anlamaya çalışırsınız ve siniriniz gittikçe had safhaya ulaşır. ödeviniz yarım kalmıştır, işiniz yarım kalmıştır. modem kapatıp yeniden açılır, olmadı reset atılır ama sonuç değişmez. o sönük ışığın gözüne bakılır yansın diye ama yanmaz. en sonunda ttnet aranır, smile adsl aranır ve genelde meşgul olur, telefon kapatılır. az sonra yeniden aranır ve bir çare ulaşılır. telefonun ucundaki bey'e\bayan'a anlatılır durum ve bulunduğunuz yerde altyapı çalışması olduğundan internet'e bağlanamama gibi problemlerle karşılaşılabilinir şeklinde yanıt alabilirsiniz. şeklinde bir cevap alabilirsiniz. peki benim yarım kalan işlerim ne olacak? şeklinde soru yönelttiğinizde "bizim yapabileceğimiz birşey yok malesef" der karşıdaki yetkili. insanı deli eder kısacası bu durum. zaten verdiğiniz yarım yamalak hizmetimsi ve üste de bir yığın para alıyorsunuz daha ne altyapı çalışmasıdır bu. benim yarım kalan kodlarım ne olacak ulan! 3 saattir parmaklarım helak oldu bitireceğim derken. insanda ne heves kalıyor ne başka birşey. sokayım altyapı çalışmanıza sizin.
+ iyi akşamlar. benim modemin ppp ışığı söndü durduk yere.
- link ışığı yanıyor mu?
+ yanıyor, ppp sönük durumda.
- tekrar ediyorum. link ışığı yanıyor mu!
+ yanıyor da ne ala...
- emin misiniz ya?
+ evet. alla alla.
* müdürüm burada büyük bir sorunumuz var.

(bkz: ttnet teknik servis)
(bkz: durduk yere adamın amına koyan ppp ışıkları)
(bkz: allah kimsenin modem ışıkları söndürmesin) *
modeme reset attıktan sonra yanmaya başlaması muhtemeldir.