bugün

yapmayın canlarım,kıymayın kendinize.
Bazen kaçan istektir. Bugün tanıdığım bir abimiz eşi ile telefonda tartıştı ve telefonu kapattı. 2 dk sustu hiç bir şey söylemedi. iki dakika sonun tek cümle kurdu o da şöyle;

- Oğlum sakın evlenme.
Sınav zamanı gelir.
baharın gelmesi ile oluşan istektir. hemen gaza gelip ani bir karar alınmamalıdır. cıvıl cıvıl kuş sesleri, teni okşayan güneş ve yumuşak rüzgar insanın kafasını karıştırıyor ama etkisi geçince pişman olacaksınız. bu yüzden sakin olun ve o yüzüğü yere bırakın..
Üniversite sınavı yaklaşıyodur.
Aslında evlenmek istenmiyor ama geleceğin nasıl şekillenecek ben ne olacağım diye kendi kendine istişare edersin ve mutlu bir çift görürsün. işte o zaman başlar insan evlilik hayallerine. Bence işin varsa rahatsan evlilik kötü bir şey değildir. Çocuğunun baba/anne beni bakkala, parka götür demesi ne kadar güzel bir durum.
Bu devirde bu ekonomide bana hiç gelmeyen nedense.
"tren kaçıyor" hissiyatının tezahürüdür.
O hissiyattan derhal kurtulup; keyfinizi, rahatınızı bozmayın.

Zor bir hayata girmeyin.

Derim.
Bu aptalca olur.
bu bana 35 yaşında olmuştu.. toplum ve çevre baskısıyla olan bir şey..
bir saatten sonra "lanet olsun, evleneyim" diyorsun..
hayatının belli bir dönemini kurban verdikten sonra sizi azad ediyorlar..
aşk meşk sizin için önemli bir şeyse yapmamanızı ya da 27-30 yaş arası yapmanızı tavsiye ederim.. kendinize ait bir hayata başlamanıza en sonunda izin verildiğinde bir şeyler için vakit kaybetmiş olmuyorsunuz..
yok, ben çocuğu yapar otururum aşağı diyorsanız durmayın.. etraf "örtmen kız" ve "meslek sahibi erkek” dolu..