bugün

into the blue - maviliklere doğru filminde Paul Walker'ın ağzından çıkan düşündürücü cümledir.

Devamı şöyledir:

Dünyadaki kuralları koyan zenginlerdir ve fakirlere de bu kurallara uymak düşer.

filmin konusu için:

--spoiler--
http://www.intersinema.com/maviliklere-dogru-filmi
--spoiler--
tabii ki öyledir..adam holding yapıyo altında onlarca eleman hadi saat 7de gel akşam 7de çık diyor..kontrol ediyo yani..bu mikro bi örnekti..bunun bi de rotschild ailesi gibi savaşları dünya borsasını kontrol eden makro örnekleri var..durum aynı değişmiyo..geld regariert die welt!
bu yüzden bu dünyada gerçekten yaşayanlar da zenginlerdir diyerek devam edilmesi gerekir.

o deilde hala serbest piyasa bu siz de zengin olabilirsiniz masalına inanan cahil ve cühela olmayan adamları da ortaya çıkarmıştır bu güzel söz.
bilakis kurallari koymak ne demek, bu dunyayi bu sekliyle kuran zenginlerdir. devlet kavrami ilk olustugunda isleri kolaylastirmakti amaci, butun halka ayirim yapmaksizin. devletler ,zenginler daha rahat olsun diye kural koyuyorlar artik.
dünyayı yöneten elbette zenginlerdir lakin yönetim sistemini belirleyen her zaman fakir halk ve öğrenciler olmuştur.

(bkz: fransız ihtilali)
(bkz: bolşevik devrimi)
(bkz: tiananmen meydanı olayları)
ve tabi ki
(bkz: kurtuluş savaşı)
para egemen bir dünyada son derece geçerli olan eylemdir.
yalan olmayan gerçek.
güzel sözmüş aslında, bir de ciddi ciddi düşünmek gerekir tabi ki, bütün o sosyalist, eşitlikçi bilmem neci olaylarınızı bir kenara koyacak olursak. cahil veya fakir ya da kimilerinde her ikisi de vardır, bu kişilerin bilmesi gereken şey onların her zaman küçük balık olmaları durumu. hiç bir şekilde sektör üstadları ve zenginleri kimsenin büyümesine izin vermez. kimse de anadoludan koptum geldim demogojisine kanıp da acımaz üzülmez. yeni dünya düzeninde hiç bir zaman alt tabakaya yer yoktur, bilmez demez çünkü. serbest ekononi de zaten fakirden alıp zengine vermeyi hedefler, kimse robin hoodluk yapamaz bu durumda.