hücumda yetenekleri sınırlı olsa da savunmada yaptığı müthiş katkı, kaptığı toplar ve patlayıcılığıyla çok faydalı olan basketbolcu. oyundan aldığı keyif gözlerinden okunuyor ve bence bu en büyük artısı...
son zamanlarda ki artan popüleritesi kişiliğini etkilemez umarım dediğim basketbolcu. ama ne yazıkki etkiliyor gibi. artık facebook'dan cevap vermez oldu. bir cenk akyol olmasında.
atletiklik açısından türk michael jordan denebilecek düzeyde bir oyuncu.
şut yüzdesi bakımından basketnolun sabrisi denebilecek düzeyde bir oyuncu.
savunma dışında başka bir halta yaramayan, yeteneksiz basketbolcu. yaşıda artık gençlikten çıktı 1989 doğumlu bir adamdan bahsediyoruz, yaşıtları aldı başını gitti.
sanki hentbolcuymuş da, zorla basketbolcu olmuş gibi bi havası olan basketbolcu.
hücumlarda kendi yarı sahamızda dursa daha faydalı olacak oyuncudur.
bu adama laf soyleyenleri anlamakta gucluk cekiyorum. takimda canla basla ugrasan, uzerindekinin milli forma oldugunun farkinda olan ve o formayi buyuk bir gururla tasiyan bence tek basketbolcu. oyuna girdiginde yapmasi gereken her seyi yapip yine kenara geciyor, sesi de cikmiyor bir gun itiraz ettigini, moralsiz oyuna girdigini de gormedim. savunmadan baska bir ise yaramadigini iddia edenler adamin ucmasini, havada taklalar atmasini falan bekliyorlar herhalde. bu takimin bir sorunu varsa kesinlikle dogus balbay degildir, gereksiz yere laf atilmasin. gidin baska adamlarda bulun sucu, elinden gelenin en iyisini ortaya koyan adamlari da rahat birakin lutfen.
bu takimin oyun kurucu eksigi var, yillardir dile geliyor. ama ne bugun kaybettigimiz italya macinin, ne de dunku finlandiya macinin oyun kurucuyla alakali oldugunu dusunmuyorum, is milli takim olabilmede. isin ciddiyetinde degiliz.
Bugün doğum günü olan basketbolcudur.
efes kadrosuna katılarak hayatının hatasını yapmış basketbolcu.
efes taraftarı olmama rağmen ne yazıkki böyle düşünüyorum çocuk benche yapıştı resmen kendini asla geliştiremeyecek ve yaşı ilerliyor oysa kendisindeki potansiyel yüksek. Zamanında sadece savunma çalışmış bir oyun kurucu mevkisi için normalde işini yapıyor şut atmak işi değildir pozisyon yaratıp şutör guardlara ya da pivotlara pozisyon yaratır, skor üretmesi ise artı bir özellik olacaktır fakat bunlar deneyim antreman ve çalışmayla olacak işler. Ki kendisi guardtır bu işin içinden nasıl çıkılır bilinmez ya mevki değiştirecek dönüşümlü oynayacak ki boyu da müsait ya da çok çok iyi bir koçla çalışacak ve insanüstü antreman yapacak.
Kesinlikle tecrübeli bir koçla birebir çalışmalı efes onun için uygun bir ortam değil.
Neyse efendim başarılar diliyoruz kendisine bu ülkenin genç yeteneklere ihtiyacı var.
bugun beni hayal kirikligina ugratmis olan oyun kurucu. ah doguscum ah. o kadar etkisiz bir mac oynadin ki, fenerbahce savunmasini bir kere bile rahatsiz edemedin. isabetsiz üçlüklerde cabasi.
Texas tayken NCAA de en iyi savunma oyuncusu olmuşluğu vardır.
Ergin Ataman'ın egosunu tatmin etmek için Obradovic'in yaramaz dediği Barış Ermiş'i Milli Takım'a seçerek kestiği oyuncudur. oynatılamayan barış yerine oynayarak milli takım'a çok şey verebilirdi. umarım litvanya maçında onu aramayız.
efes pilsen'in oyun kurucusu değildir, olamaz. Milli takıma seçilmeyi bırak gidip idmanları bile izleyemez. O kadar düz ve yeteneksiz bir adam. Millet de hala hakkında öyle iyi böyle iyi şöyle savunma yapıyo diyor. Neresiyle izliyor insanlar bu basketbolu anlamıyorum.
Harika atletizmi harici her alanda cok buyuk eksikleri olan oyuncu.
Dünkü litvanya maçında muhteşem bir smaç başmış milli oyun kurucu.

http://youtu.be/FBIcwWY2a-4
Tam form tutmaya başlamışken sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarılması kısıtlı yetenekte ki rotasyonumuzu allak bullak etmiştir.
Topa baskı yapma özelliği sayesinde ,milli takımızın olası başarısında gizli kahraman olabilir bu 1 numara. Bekleyip , göreceğiz.
Ncaa da oynadı diye hatırlıyorum.Çok yetenekli diye söyledi herkes. Adam ncaa dan nasıl çıktıysa aynı.Savunması hep elit seviyeydi ama bir gram katamadı hücumuna.Hücumuna katsa nba de iyi bir görev adamı olurdu bana göre.
http://m.basketfaul.com/m...dogus-balbay-anlatti.html
Daçka karşısında döktürmekte olan gard.
bugün doğum günüdür. 28 yaşına girmiştir.

görsel
Geleceğin büyük yıldız adayı olarak gösterildiği günler aklıma geldi. Adamın emekliliği gelmiş artık.
mal gelmedi ama mal olup mal gidiyor. tam bir sayko basketci. ama tipte. basketbolda tam bir salak. basketbola ihanet eden bir aptal. çünkü potansiyeli varken hala dipte. yillardir bu adama tahamul ediliyor oluşu... aptallik.
Hayvan gibi zıplıyor. Bu nası bi atletizm aq.