bugün

muhtemelen sinir krizleri geçiren babadır. bu sefer genelleme yapmıyorum sevgili gönül dostları. ama vardır böyle babalar. günümüz türkiye'sinde, bayanlar tarafından avrupalı kadınların hayatlarına özenildiği şu günlerde bunu yaşayan babayada hak vermek lazımdır.

kızların gün geçtikçe orospulaştığı, artık aile sevgisi nedir bilmeyen, sevgisiz, saygısız, ahlaktan yoksun kız profilinin oluştuğu türk kızında bu öngörüleri varsayarsak, kız çocugu olan babaların işi gerçekten bir hayli zor.

bunun için gerekli yardımlar alınabilir. özellikle kuran kursları bu konuda en etkili çözüm. küçük yaşta kuran'la birlikte olan kızın ben gelecekte o tür bir kimliğe bürünecegini hiç zannetmiyorum.

ama eger hiçbir önlem alınmazsa ve kızlar birer koyun gibi büyütülürse, maalesef ki otlatmaya götürmek için başlarında hiç istemeyecekleri kadar çoban olur.
bilinçli bir baba ise aslında o kadarda kötü olmamalı. mesela 15 yaşındayken kızına herşeyi anlatsa, hatta biraz detaysız belki o kadarda kötü olmaz.lakin ona istediği herşeyi vermeli ve ezdirmemeniz gerekmekte, vazgeçtim üzülsün o baba.
bazı arkadaşları tarafından erkek adamın erkek damadı olur denerek dalga geçilecek babadır. verilecek cevap standarttır. sağlıklı olsun da cinsiyeti önemli değil.
artık cinsiyeti öğrenmek için çocuğun doğmasını beklemeye gerek kalmadığı için o anda ne iyi ne de kötü tepki vermeyecek babadır. verceği tepkiyi zaten yaklaşık 5 ay önce vermiştir...
bunun için üzülen, hatta abartıp karısını 'bana erkek evlat veremiyorsun' deyip boşayan yada üzerine kuma getirenler vardır ki insana akıl sen ne büyük nimetsin dedirtir.cahil adamdır, bilgisizdir.cinsiyetin kız veya erkek olmasında belirleyici tarafın kendisi olduğunu bilmez.(bkz: xx kromozomu taşıyan bir kadının y kromozomumu vardır ki xy kromozomu taşıyan bir çocuk verebilsin size.)kızın terbiyesi ahlakı sizin onu yetiştirmenize kalmıştır.kendine güveni, bilgisi tam olan insan kendi yetiştirdiği kızından ya da oğlundan kuşku duymaz.o yüzden kızı oldu diye üzüleceğine, kendini geliştirip kızını en iyi şekilde yetiştirebilmelidir.aksi halde kızın babası için üzülmesi gerekir.
kız,erkek ayrımını yapmanın yanlışlığını anlamayan toplumlar; uygarlıktan, gelişmişlikten söz etmemeli...
cocuğunun cinsiyetinin kız olduğunu ögrenipte şoka giren adam erkek yetişirmenin daha zor olduğunun tahmin bile etme yeteneği pşmayan erkektir.
kız babası olacak olan babadır. *
Allah'ın sevgili kulu olduğu için hamdeder.

--spoiler--
Kız çocuğunu güzelce terbiye edip, Allahü teâlânın verdiği nimetlerle bolluk içinde yedirir giydirirse, o kız çocuğu onun için bir bereket olur, Cehennemden kurtulup kolayca Cennete girmesine vesile olur) [Taberani]
--spoiler--

--spoiler--
(Çarşıdan aldığı şeyleri, erkek çocuklardan önce kız çocuklarına verene Allahü teâlâ rahmetle nazar eder
Allahü teâlâ, rahmetle nazar ettiğine de azap etmez) [Harâiti]
--spoiler--

--spoiler--
Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür) Asakir]
--spoiler--
(bkz: uludağ sözlük)
adama demezler mi herkes senin annenin babası gibi değil.
karısını dövmeye hakkı olan babadır.
erkek bekliyorsa dünyası başına yıkılan adamdır**. her ne kadar sağlık olsun dese de o an erkek evlattan başka bir şey istemediği kesindir.
bakkala sigara almaya gönderemeyeceği için üzülüyordur. kız hanım hanımcık, dünyalar güzeli evinde bebekleriyle oynar. oğlan çocuğu öyle mi ya? ensesine vur şaplağı, yolla bakkala. ohh mis.

en iyisi ikisinden de birer örnek tabii...
itihar etmesi caizdir.
ileride yaslanip bakima muhtac oldugunda kendisine gözü gibi bakacak bir evlada sahip olmustur, sevinmelidir.
eyer kız erkek arasında ayrım yapılmayacağını öğrenememiş cehalette ise ürememesi gereken babadır.