bugün

Down sendromu tedavisi mümkün olmayan, rehabilite sağlanabilen bir hastalık olduğu için geçerliliği olmayan önermedir.
down sendromunun bir gün tedavisi çıkar umarım ama gerzekliğin tedavisi yok.

senin durum daha vahim.
Bir an beni "acaba hangi bakan veya mebus hazretleri buyurdu acaba" düşüncesine gark eden başlıktır. Zira bu seviyeyi aşamamış çok sayıda siyasimiz var...

Kavalcı esat kıratlıoğlu'nu bile mumla arayacağımızı söyleselerdi söyleyenin yüzüne tükürürdüm sözlük... Hey gidi...
down sendromunun tedavisi olmadığını bilmeyen gerizekalı yazar söylemi.
trollüğün de bi adabı var.
down sendromu'nun tedavisi yoktur. hastalık değil, genetik bir şeydir. ama bu genetikler bayağı bir kayıp, down sendromlu kişimiz bir mutant olur ise, sözlükte başlık açabilir.
down sendromunun hastalık olmadığını bilmeyen mal beyanıdır.

--spoiler--

down sendromu bir hastalık değildir. insan metabolizmasındaki bir fazla kromozomun (21. kromozom) oluşturduğu özel bir durumdur. down sendromlu kişiler hasta değil; sıra dışı -özel- insanlardır. down sendromu, bulaşıcı ve kalıtımsal değil, genetik bir farklılıktır.

--spoiler--

cevabını aldıysan s.ktir git şimdi.
bir insan hayatta ne kadar ezik olmalı ki böyle bir başlık açıp ilgi beklesin. lan oğlum kavanozda mı yaşıyorsun, şu koca dünyada oturup iki laf edebileceğin, sana ilgi gösterecek bir kişi bile yok mu da böyle işlerle uğraşıyorsun? eğer yoksa, o hesapta dalga geçtiğin insandan daha kötü durumdasın. eğer varsa ve şebeklik olsun diye yapıyorsan bunu, asıl hasta sensin.

küfür edip etmeme konusunda çok düşündüm ama etmeyeyim dedim sonunda, entry kirlenmesin.

elemanın amacı belli, şuna down sendromunun ne olduğunu da anlatıp durmayın.
Şakasının bile yapılması hoş olmayan konudur .
(bkz: mal beyanı)
down sendromunun da aynı senin gibi tedavisi yok işte. onlar hasta da değil zaten ama seni kim kurtaracak sorusu önemlidir.
down sendromu öncelikle sende de olsun, sen tedavi ol, herkese de örnek ol, şeklinde karşılık verilmesi gereken bi beyanat.
down sendromu nasıl olur nedir tedavisi var mıdır bilmeyen ilk okullu yazarcık soylemi. en azından okuma yazması var.
(bkz: allah belanı versin)
tanım: bir şerefsizin tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktan muzdarip günahsız insanlara tavsiyesidir. sana sövmek şanıma yakışmaz!
mantığını s.kiyim demek istediğim önerme.
down sedromlular belli eğitimlerle normal hayatlarına devam edebilirler ama patlak prezervatif mahsullerinin geri dönüşü yok maalesef.