bugün

bir bollywood filminden beklendiği gibi uzun olmayan, dolu dolu aksiyon dolu dolu suç içerikli güzel bir shahrukh khan, priyanka chopra filmi. bence dondan daha sürükleyici, daha eğlenceli ve merak unsurunu sonuna kadar elden bırakmayarak izleyicinin kopmasına izin vermeyen hoş bir aksiyon-suç filmi. ama dansları donda da don 2de de çok sıkıcı geldi bana açıkçası. bollywoodla tanıştığım ilk zamanlarda filmlerdeki dansları gereksiz bulurdum ancak zamanla tam tersi filme ayrı bir hava kattığını düşünür oldum. hatta birçok filmde o dansları dört gözle izler, müzikleri pür dikkat dinler oldum. gerçekten çok güzel müzik ve dansları olan filmler var. misal malang,zoobi doobi, dhoom machale, kal ho naa ho, heer, jiya re, jab tak hai jaan, challa. zaten jab tak hai jaan apayrı bişeydi. neyse...
ama abi don serisinde kareografiler de müzikler de iğrenç geldi bana. seven olmuştur muhakkak ancak bana çok itici geldiler. sıkılıp ilerlettim bu kısımları.
müzikler harici senaryosu gerçekten derli toplu bir film olmuş don 2. birçok filmde ki bazıları ciddi bütçelerle yapılıp ciddi hasılatlar kaldırmış filmlerde öyle noktalar oluyor ki izleyici resmen "abi senaristler şurdaki şu şeyi açıklamayı unutmuş hee" dedirtebiliyorlar. don serisi bu tür filmlerle karşılaştırıldığındaysa gerçekten üstün geliyor benim gözümde.
neyse, izleyin izlettirin abi. sıkılmazsınız kolay kolay. gerçekten güzel bir film.
Başrollerinde Shahrukh Khan ve Priyanka Chopra'nın rol aldığı don isimli aksiyon filminin devamı şeklinde olan filmdir. Yüzleşme adıyla da bilinir.
Filmin yönetmenliğini Farhan Akhtar Üstlenmiştir.
Oldukça aksiyon dolu güzel filmdir.
izlediğim en iyi aksiyon filmi olarak kalacak sanırım. Bir diğeri için
(bkz: don 1)