bugün

1949 doğumlu fransız ekonomist.. sosyalisttir. an itibariyle imf'nin başkanlığını yapmaktadır.
selçuk özbek'in beyaz spor ayakkabılarını ömrünün sonuna kadar hep hatırlayacaktır. imf başkanı bir sosyalistmiş. ne ayak çözemedim.
kpss 2010'da anayasa-yurttaşlık sorusunun birinde kendisini "ab merkez bankası başkanı" yaptığım zat.
Cinsel saldırı suçlamasıyla ABD'de gözaltına alınan IMF Başkanı.
*
(bkz: eyvah eyvah)
batı kamuoyuna bomba gibi düşmüş olayın adamı. fransa ayakta; adam fransız olduğu için amerikalılar tarafından ezildiğini düşünüyorlar. koskoca imf başkanının adi bir sapık gibi oradan oraya sürüklenmesinin ibretlik görüntüleri, bugün bütün haber kanallarında dolaşacak...
(bkz: azgın teke)
(bkz: kart zampara)

silvio berlusconi ve nicolas sarkozy'nin yolundan ilerliyor.
sdece'nin oyununa gelmiş imf eski başkanı.
Bu pislikler, fukara becermekten öyle bir hale gelmişler ki gördükleri gecekondu kızlarına tecavüze bile kalkışıyorlar.
Yeşilçam filmlerinden bilirsiniz: Fabrikatör çocukları gecekondu kızlarının peşindedir hep. Fransız sürrealizmine bakınız efendim, bizim Yeşilçam'dan besleniyorlarmış da haberimiz yokmuş!
Siyasilerin yatacak yeri yok arkadaşlar. Yıllarca IMF 'den borç alırken kaç fukara hizmetçinin, bahçevanın, çocuk bakıcısının kanına girmişizdir Allah bilir?
Dediğim gibi IMF fukara ülkelere faizle borç verip onları sömürerek diziyordu, şimdi bu herif sayesinde olay somutlaştı. Artık Allahını seven bunlardan borç almaz sanırım. inşallah öyle olur

not: okyaus ötesinden konuyla ilgili açıklama da gelir yakında: bizim alakamız yok a.k.
an itibariyle serbest bırakılacağı söylenmekte.
"otel görevlisi ile aramızda geçenler uygunsuz bir ilişkiden de öte bir hataydı" diyerek pişmanlığını dile getirmiştir.
Meğer dedesi, otel görünümü altında genelev işletirmiş: http://www.radikal.com.tr...1068384&CategoryID=79
Fransız genetik soybilimci Jean Louis Beacarnot Fransa'nın ünlü politikacılarının aile kökenlerini araştırmış. Sonuç: Kahn'ın 1888 yılında olay çıkaran sarhoş bir müşterisini öldüren büyük büyük dedesinin, otel görünümünde genelev işlettiği ortaya çıktı.
Fransız basınında kısaca DSK olarak bilinir.
dedesi keraneciymiş.
tecavüz nedeniyle 6 milyon dolar tazminat ödeyecektir mağdur kadına.
Temizlik görevlilerinin korkulu rüyası.

Bir rivayete göre de komplo mağduru.
Başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Üstelik Kendisi yahudi. 10 küsür sene önce imf başkanı ve fransa cumhurbaşkanlığının en güçlü adayıymış. Sonra amerikada otel odasında maymuna benzeyen bir hizmetçi kadına tecavüz ettiği iddiasıyla gündeme geldi. O dönem bile çocuk halimle buna inanmamıştım. bu adamın küresel üst düzey komplo ile yönetici sistemden çıkarıldığını düşünüyorum. kendisi için iyidir ya da kötüdür demiyorum ama sosyalist olduğu ve 2008 krizinden sonra piyasa denetlenmeli dediği için sistemin, piramidin en üst kısmından def edilmiştir.